Auto komfortowe do 10k £

10 Sty 2017, 12:46

Witam wszystkich.  Bez zbędnej wazyliny przejdę do konkretów. Przyszedł czas na wymianę auta i przy tak dużym wyborze warto zapytać się bardziej doświadczonych o pomysły bądź porady.

Przeznaczenie pojazdu ; trasy dość długie ( min 4 x do roku uk => Polska ) a na codzień odcinki ok 300km. Podróże w komplecie z bagażem także na moją niekorzyść auto jednak nie może być małe.

Moje typu na ten moment to w212 2.2 bluetec, d3 poliftowy model 3.0 oczywiście quattro, e60 2.0 ( niestety emisja spalin nie pozwoli na większy motor ) msport, passat b6 cc 2.0, e66 3.0, f10 2.0, c219 3.2 cdi. Może jakiś lexus, bądź inne ciekawe propozycje ? Myślałem jeszcze nad audi b8 w kombi albo e90 w kombi ale ciężko je znaleźć w dobrym stanie i fajnym wyposażeniu. Małe silniki ze względu na emisję spalin która mnie ogranicza - auto na firmę. A te już typowe krowy to niech będzie większy, mniejszego zresztą nie ma a nadrabiają wygoda i wyposażeniem w ogólnej mojej punktacji za i przeciw.
Auto będzie kupowane w Anglii z roczna gwarancja budżet 10k  £.
TrenaX
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw e46 i fiat 500 ;))
Silnik: 3.0i oraz 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

11 Sty 2017, 19:47

Nie ma "e90 w kombii", jest e91 :ok:
passat cc ma mocno opadającą linię dachu, mało miejsca na głowę a skoro masz zamiar jeździć z kompletem to słaba opcja. c219 zresztą to samo (w w212 2.2 a w mniejszym c-klasse 3.2?)
Po co stały napęd na 4 koła w aucie robiącym takie przebiegi? Dodatkowy opór czyli wyższe spalanie, a przy długiej trasie to w pewnym stopniu odczujesz (już kwestię ewentualnych kosztów pomijam)
2.0 do e60 troszkę mało.

Ode mnie volvo s80 i lex gs. Z tych co wrzuciłeś wybierałbym pomiędzy e90/f10 a w212
Możesz też popatrzeć na mniej popularne auto - pejtona
Wiem co ma na masce, ale był ręcznie składany a wykończenie na świetnym poziomie. Co do silnika to trzeba już podpytać osoby, które siedzą w vag-ach
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Sty 2017, 21:39

Fejton był ręcznie składany? :D Ee tam dla mnie to biedniejsza opcja Audi a8 i wolałbym w Audi iść np z 4,2 V8 pod maską :wink:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

12 Sty 2017, 20:33

Ręcznie składany w dwóch różnych fabrykach. Z tego co wiem ludzie dopłacali, żeby mieć egzemplarz składany w niemczech (gdzie druga fabryka była to nie pamiętam)
Płyta podłogowa i sporo elementów wnętrza wspólnych z bentley'em continentalem, czyli możesz sobie wrzucić np. chromowane przyciski sterowania fotelami z bentley'a
Czytałem kiedyś post gościa, który miał (nie wiem czy w takiej kolejności) w221, d3, e66. No i "obecnie jeździł pejtonem. Pisał, że w kwestii jakości wykonania żaden z pozostałych trzech nie miał podjazdu. Jako całokształt ułożył to pheaton>w221>d3>e66, gdzie pisał, że 7er jest w ogóle pomyłką w porównaniu do reszty
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km