Auto + laweta kat b.

Auto + laweta kat b.

28 Maj 2015, 13:41

Witam z racji , że w naszym kraju przepisy są strasznie zawiłe i ciągle się zmieniają mam pewien problem i siedząc przy tym już kilka dni nie mogę do tego dojść. Liczę , że ktoś kompetentny pomoże :)
Otóż mam lawetę 1osiówka waży 425kg można na nią wrzucić 1375kg co razem daję nam 1800kg
Pod to chciałbym kupić auto by zmieścić się w 3.5tony
Myślałem o VW sharan 1.9tdi 130km ale wydaję mi się , że może być nieco słaby. Druga opcja to a6 c6 2.7tdi i teraz jak to wszystko obliczać by wyszło 3.5tony. Jeżeli auto waży np. 1710kg tak jak w przypadku sharan na haku ma 2t to mogę na sharana podpiąć 1790kg ? A co z wagą np. kierującego i wagą jakiś tam rzeczy na aucie ? Przy okazji jak to wygląda w Niemczech ? Jak bardzo to sprawdzają i jakie konsekwencję mogą być przy delikatnym przekroczeniu tego ? Przy okazji jeżeli chodzi o przepisy w polsce mamy ograniczenie do 80km/h o ile dobrze kojarzę z lawetą jak to wygląda w Niemczech ? Będę naprawdę wdzięczny za każde podpowiedzi :) :piwo:
oskar24
Obserwowany

Prawo jazdy od: 29 03 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW golf IV
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus połączony ze wszystkim - testy innowacyjnego systemu Lexus połączony ze wszystkim - testy innowacyjnego systemu
    Lexus intensywnie testuje w Australii system łączności samochodów z innymi pojazdami oraz infrastrukturą. Nowa technologia ma przede wszystkim zmniejszyć liczbę wypadków i poprawić płynność ruchu ulicznego. ...
    [2018] Mercedes klasy A [2018] Mercedes klasy A
    Mercedes pokazał kolejną generację klasy A. Silniki, które będą dostępne to m.in. 1,4 turbo 163KM (A200), 2,0 turbo 220KM (A250) oraz 1,5 diesel 116KM (A180d). Później paleta ma się rozszerzyć. Moim zdaniem ...

•