Auto "miejskie" do 30 tysięcy

15 Lip 2019, 07:54

Witam wszystkich serdecznie,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jeśli chodzi o samochody, to nigdy nie była to moja pasja i moja wiedza w tym temacie jest dość skromna.

Szukamy wraz z Żoną samochodu do kwoty 30000 zł(jeżeli będzie coś naprawdę wartego uwagi, budżet można trochę zwiększyć).

Dlaczego "miejskie"? Nie chcemy samochodu typowo miejskiego, jak np. Corsa czy Micra. Aktualnie posiadamy Toyotę Yaris I i jest jednak za mały, chociaż spisuje się bez zarzutu.

Poszukiwany samochód będzie użytkowany głównie w ruchu miejskim, na razie planowany roczny przebieg to około 15000 kilometrów.

Auto chcemy kupić z gazem lub założyć do niego instalację, także kwestia spalania schodzi trochę na drugi plan.

Wygląd przedkładamy ponad osiągi. Przykładem samochodu, który nam się podoba, jest Chevrolet Cruze.

Z góry dziękuję za propozycje :)
RWSP1987
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Lip 2019, 08:38

Cruze z wyglądu jest ok, ale poza tym to bardzo tandetne auto, zdecydowanie polecam odrzucić, szczególnie w tym budżecie.
Ale jedna kwestia... bo ja mam do pracy 23km w 1 stronę, poza tym jeżdżę trochę autostradami, jakiś wypad do PL i mi wychodzi 18000km rocznie... to w jaki sposób wy głównie po mieście robicie 15000km?
Jak w końcu wyglądaja te trasy, które pokonujecie?
Dużo skrzyżowan w mieście?
Bardziej miasto "przelotowe"?

Jeśli chodzi o wielkość auta to od momentu Yarisa I one naprawdę urosły i np. Corsa czy Fiesta to już nie to co kiedyś, także może zastanówcie się czy potrzebujecie auta wielkości Focusa, Astry, czy jednak wielkości Corsy, Fiesty.
tomekdk
 

15 Lip 2019, 08:57

Yaris I był z tego co pamiętam 4-osobowy. Taka Kia Rio z 2010 roku jest wymiarowo wielkości Golfa IV (!). Więc jeśli tylko do miasta to nowszy segment będzie ok - polecam Kię Rio, Hyundaia i20, Polo 1.4 MPI, Fiestę 1.4, Corsę 1.4.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lip 2019, 09:54

Jeśli chodzi o dojazd, to jest to ok. 15 km w jedną stronę, ponad połowa to typowe miasto (dużo skrzyżowań, ronda), połowa to ekspresówka, ale ciągle zakorkowana. Generalnie jak auto będzie w gazie to zapewne też będziemy z niego korzystać dużo więcej niż teraz i stąd przyjęty ten przebieg 15000 (ale i tak w zdecydowanej większości będzie to miasto).

Mogę dopytać, czemu Cruze jest tandetny? Chodzi o jakość części?

Raczej auto wielkości Astry. W niedalekiej przyszłości dojdzie też fotelik i wózek :) Ja jestem dosyć wysoki (2m) i w Yarisie jest już tak na styk. Miałem okazję siedzieć w nowej Corsie i też jest mi trochę ciasno.
RWSP1987
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Lip 2019, 10:01

RWSP1987 napisał(a):Mogę dopytać, czemu Cruze jest tandetny? Chodzi o jakość części?


Cruze to technicznie to samo co Astra J. No ale była potrzeba bycia "tańszą alternatywą" więc taką był. Nie ma tragedii ale przede wszystkim jakość wnętrza na tym ucierpiała.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Lip 2019, 10:02

Jeśli chodzi o Cruze'a to jest tam sporo kiepskiego plastiku. Dźwięk kierunkowskazu przyprawia o ciarki i nie chce się go włączać - bo wydaje taki badziewny dźwięk, gorszego nie słyszałem w żadnym aucie, strasznie irytujący.
Nie czuć w ogóle, że to auto ma jakąkolwiek jakość.
Silnik 1.8 praktycznie nie jedzie w tej budzie.
Jechałem go oglądać Hondą Civic UFO 1.8 140 koni ... także po obejrzeniu Cruze'a i ponownej jeździe Civiciem miałem wrażenie, że oglądałem jakiegoś Chińczyka.
Cruze'a testowałem ze 2 lata temu, także ciężko mi się teraz odnieść do większej ilości cech, ale doskonale pamiętam konkluzję - "nigdy w życiu żadnego Chevroleta" i bardzo negatywne odczucia nt. tego auta.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...
    BMW X Coupé 2001
    BMW X Coupé to źródło kreatywnej inspiracji oraz zapowiedź kierunku stylistycznego, który obierze BMW w XXI wieku. Poprzez scalenie elementów coupé oraz auta typu cross-country, koncept ...

15 Lip 2019, 10:10

No to jak ma być przestronniej to segment C:
Fiat Bravo 1.4T
Ford Focus MK2 lub MK3 1.6
Honda Civic VIII 1.8
Mazda 3 1.6/2.0
Opel Astra J 1.4T
Renault Megane III 1.6
Toyota Auris 1.6
Volvo S40/V50 2.0
VW GOLF VI/SKODA OCTAVIA II 1.6 MPI
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lip 2019, 10:35

Zobacz może toyotę auris :) przestronne autko, do jazdy miejskiej jak najbardziej ok.
Andr761
Nowicjusz
 
Posty: 9

15 Lip 2019, 13:48

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Po wstępnej selekcji pozostały:
Chevrolet Cruze
Opel Astra J
Honda Civic
Ford Focus

Toyota Auris odpada niestety, bieda w środku aż piszczy :)

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję, będzie trzeba z tego coś wybrać.

Pozdrawiam!
RWSP1987
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Lip 2019, 21:50

Po wielu debatach i lekkim zwiększeniu budżetu i Waszych radach na placu boju pozostały dwa samochody:
Kia Rio
Hyundai i30

Co byście wybrali, zwłaszcza, że auto ma być zagazowane? Czy warto kupić samochód w którym jest już LPG?
RWSP1987
Nowicjusz
 
Posty: 4