Żwawy kompakt do 16 tyś. pod LPG

27 Cze 2019, 22:58

Witam wszystkich

Nadszedł czas na zmianę auta, mój Nissan( którego zresztą też pomogliście kupić) ma się jeszcze całkiem przyzwoicie, ale z kolejną zimą może już mieć ciężko. Dobra, konkrety :)

Przeznaczenie, przebiegi: dojazd praca 50 km dziennie( obwodnica) raz w miesiącu trasa Wrocław - Katowice - Wrocław (350 km),jakieś wypady za miasto, sama jazda po Wrocławiu. Wychodzi mniej więcej w
18 000 rocznie. Stąd coś segmentu C lub D i do tego LGP.

Finanse: Łącznie mam koło 20 tyś. Ale liczę jeszcze montaż LPG + początkowe naprawy. Nie wierze że ktoś sprzedaje auto, i przed sprzedażą wszystko powymieniał żeby zrobić dobrze nowemu właścicielowi :D Koszty utrzymania niskie/średnie

Dynamika: Obecnie Nissan Primera 2.0, 130 km, 173 Nm. Auto dość lekkie( i to nie z powodu korozji :lol: ). Także minimum taka dynamika jak mam teraz.

Wyposażenie: Klima, ABS, szyby w prądzie z przodu, radio. Jakby były czujniki z tyłu i skóra, czy podgrzewane siedzenia to super.

Czego napewno nie chce: Cała grupa VAG praktycznie odpada - brak sensownych silników w tych rocznikach i szansa znalezienia sensownego egzemplarza graniczy z cudem. Mercedesy, BMW i Lexusy też skreślam, wysokie koszty utrzymania + też sporo zajechanych egzemplarzy. Podziękuję za taki "prestiż" :)

Po przejrzeniu forum i z własnych przemyśleń wygląda to tak
Moje pewne typy:
- Honda Accord VII 155 km( jakieś typowe bolączki ? bardzo źle z korozją ?)
- Ford Focus Mk2, 145 km

Waham się:
- Fiat Bravo 120 km lub 150 km( warto w tym budżecie? te skrzynie biegów rzeczywiście takie problematyczne ? ) Tutaj bym olał LPG.
- Mazda 3, 150 km ( boję się nierównej walki z korozją )
- Volvo S40 2.0 145km( to ten sam silnik co w fordzie ?) lub 2.4 140/170km
- BMW 1 E87 143 km lub 150 km, tak wiem hipokryta ze mnie, przed chwilą pisałem że BMW opdada :lol: Ale podobają mi się poprostu, nie jest to E46, także większa szansa znalezienia spoko egzemplarza. Z kosztami utrzymania będzie aż tak źle ? :oops:

Chce wybrać te 3-4 typy i jeździć i spokojnie oglądać, Wrocław + 100 km. Nie lubię się śpieszyć z takimi zakupami. Żebyście nie pomyśleli że oczekuję cudów, szukamy jakoś 15 letniego auta, ale nie chce się wpakować w jakaś minę, bo się napalę jak dziecko. Przebieg nie ma dla mnie większego znaczenia, liczy się stan.
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

28 Cze 2019, 00:27

Powiem tak, niezłymi stereotypami zarzucasz, boisz się Vagów bo ciężko kupić a wrzucasz Accorda VII który za 16 tys to będzie najtańszy egzemplarz wytaniony w średnim stanie i raczej kiepski, jak dołożysz z 4-5 tys to możesz myśleć o pewnym Accordzie VII, póki co budżet masz na Accorda VI w wersji Type R jak już mówimy o żwawym aucie.

Poza tym jakie silniki w VAG-u nie nadają się pod lpg? 1,8T, 2,0? 2,4? -wszystko wtryski pośrednie...
Nie kupisz Audi A4 B8 w tej kasie, ani Passata B7 czy Golfa VI

Moje typy takie:
Saab 9-3 II 2,0T
Laguna II 2,0 turbo
VW Passat B5 FL 2,0 130/ 1,8T 150 | Superb 1,8T
Audi A4 B6 1,8T / 2,4
Audi A6 C5 1,8t lub 2,4
Hyundai Sonata V 2,4
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

28 Cze 2019, 18:58

Pionek napisał(a):Powiem tak, niezłymi stereotypami zarzucasz, boisz się Vagów bo ciężko kupić a wrzucasz Accorda VII który za 16 tys to będzie najtańszy egzemplarz wytaniony w średnim stanie i raczej kiepski, jak dołożysz z 4-5 tys to możesz myśleć o pewnym Accordzie VII, póki co budżet masz na Accorda VI w wersji Type R jak już mówimy o żwawym aucie


Ej dobra, wrzuciłem sobie Accorda na znanym portalu i rzeczywiście bez 20 000 nie ma co w ogóle do niego podchodzić :o Patrzyłem ostatnio tylko po swojej lokalizacji i moim przedziale cenowym, ale to rzeczywiście za mało.
Z VAGami chodził mi o to że jest ogromny popyt na nie i ściąga się je na potęge w każdych ilości w wątpliwym często stanie bo i tak się sprzeda.

Pionek napisał(a):Poza tym jakie silniki w VAG-u nie nadają się pod lpg? 1,8T, 2,0? 2,4? -wszystko wtryski pośrednie...
Nie kupisz Audi A4 B8 w tej kasie, ani Passata B7 czy Golfa VI


Nie pisałem nigdzie że nie nadają się pod LPG, pisałem przez pryzmat silników FSI ogólnie , ale rzeczywiście starsze konstrukcje bronią honoru rodziny. 1.8 turbo chyba najbardziej. Ten 2.0 131 km to nie będzie trochę muł do takiego Audi A4 na przykład ? 2.4 V6 jak najbardziej coś pięknego, ale raczej nie stać mnie na utrzymanie "V".

Pionek napisał(a):Moje typy takie:
Saab 9-3 II 2,0T
Laguna II 2,0 turbo
VW Passat B5 FL 2,0 130/ 1,8T 150 | Superb 1,8T
Audi A4 B6 1,8T / 2,4
Audi A6 C5 1,8t lub 2,4
Hyundai Sonata V 2,4


Z Twoich propozycji Saab i Hyundai jak najbardziej, widziałem że w takiej kasie nie powinno być problemu żeby coś znaleźć.
Saab - łatwo z częściami do tego i serwisowaniem ? Wiem że to w zasadzie w dużym stopniu Opel Vectra C, ale Saab wprowadził dużo swoich rozwiązań. Czemu cewki do tego są takie drogie :o

Hyundai - mało tego na rynku niestety :/

Audi A6/ Superb - wysokie koszty utrzymania, nie potrzebuje aż tak dużego auta. Jeżdżę głownię sam, ewentualnie w 2 osoby.

Laguna/ Passat - kompletnie mi się nie podobają.

A4 może nawet bym się pokusił, ale tylko z tym 1.8 150 czy 163 km.
Podejrzewam że koszty utrzymania A4/ Saaba będą podobne.

Jakieś zdanie o autach które wrzuciłem ?
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

28 Cze 2019, 21:24

Pionek napisał(a):póki co budżet masz na Accorda VI w wersji Type R
Acord VI Type R za 16 :lol:
Kelos93 napisał(a): BMW 1 E87
to auto warto kupić... jedynie w wersji 1M, która jest oczywiście grubo poza budżetem i wymaganiami :ok: za resztę wersji wszystko mówią ceny na rynku ( oraz opnie, które są raczej średnie)
Volvo s40 2.4 poza budżetem. Jeśli jeździsz najczęściej we dwie osoby, to można wrzucić jeszcze konstrukcyjnego bliźniaka, czyli c30.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Cze 2019, 09:03

Kolega mnie nakręcił ostatnio na to BMW bo sobie kupił, ale tak poczytałem i rzeczywiście bez szału. Także odpuszczam.

To jak 2.4 odpada w takim budżecie, to jak mam kupić 2.0 145 km, to już chyba wolę kupić Focusa z tym silnikiem. Chyba ze jakiś mega egzemplarz S40 się trafi.

C30 mi się nie podoba :oops:

Jeśli chodzi jeszcze o auta które podał Pionek jak propozycje, to nie będą one wszystkie dość drogie w utrzymaniu w porównaniu z takim Bravo/Focusem/Mazdą 3?

I to nie chodzi o to że o auto trzeba dbać i to poprostu kosztuje, bo tego jestem świadom. Ale jeśli mam w ciągu roku czy dwóch wydać jego równowartość na naprawy, to nie do końca o to mi chodzi.
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Cze 2019, 12:02

Kelos93 napisał(a): Ale jeśli mam w ciągu roku czy dwóch wydać jego równowartość na naprawy, to nie do końca o to mi chodzi.

Szukasz auta za 16tys, 3tys wydasz na poczatek na pakiet startowy, w ciagu roku opony, hamulce, ze 2-3usterki i juz robia sie koszta. Pewnych rzeczy nie przeskoczys, szukaj auta do ktotego masz tanie czesci i ktore ogarnie wiekszosc mechanikow dzięki czemu naprawy nie beda tak bily po kieszeni.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

29 Cze 2019, 12:50

Kelos93 napisał(a):Nie pisałem nigdzie że nie nadają się pod LPG, pisałem przez pryzmat silników FSI ogólnie , ale rzeczywiście starsze konstrukcje bronią honoru rodziny. 1.8 turbo chyba najbardziej. Ten 2.0 131 km to nie będzie trochę muł do takiego Audi A4 na przykład ? 2.4 V6 jak najbardziej coś pięknego, ale raczej nie stać mnie na utrzymanie "V".
Przy Twoim budżecie to FSI raczej odchodzi, natomiast co do kosztów 1,8T a 2,4 V6 podobnie koszty, tu turbo tam Vka itp itd..tanio nie będzie w obydwu przypadkach.


mike napisał(a):Acord VI Type R za 16

A co w tym dziwnego?
za ile chodzi Accord type R wg Twojej teorii ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

29 Cze 2019, 15:53

Raziel,

Jakieś konkretne propozycje modeli poza tymi co już padły? Uwzględniając znośną dynamikę.

Pionek,

Twoje propozycje rasowe i kuszące nie powiem. Ale jednak skupie się na prostych benzynach, wolnossących, bez dwumasy.


Wpadła mi do głowy jeszcze Vectra C. Tym 1.8 122 km jeździłem w Signum i trzeba to pchać praktycznie pod górę...
Jakie macie zdanie o tym 2.2 147 km?
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Cze 2019, 21:21

Kelos93 napisał(a):Raziel,

Jakieś konkretne propozycje modeli poza tymi co już padły? Uwzględniając znośną dynamikę.

Raczej szedlbym w Focusa jesli ma byc znosnie i tanio
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

29 Cze 2019, 21:46

Pionek napisał(a):A co w tym dziwnego?
za ile chodzi Accord type R wg Twojej teorii ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 6f7113733d

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... A2niJ.html
też potrafię wrzucić jedyne sztuki na sprzedaż (do tego obydwa to gruzy) :ok: podobne w Reichu są za ok 20, a kończą się na 40 (całe 4 sztuki na mobile)
Kelos93 napisał(a):Jeśli chodzi jeszcze o auta które podał Pionek jak propozycje, to nie będą one wszystkie dość drogie w utrzymaniu w porównaniu z takim Bravo/Focusem/Mazdą 3?
koszyk części możesz sobie sprawdzić u Nas na forum (w tym dziale na samej górze "Przykładowe ceny części czy jakoś tak), a inne koszta, czyli np ubezpieczenie... różne. VAG wyjdzie drożej (zwłaszcza Audi, które nawet 1.8t może wyjść drożej niż Hyundai 2.4). Renault też ma raczej niskie stawki, bo jednak ujemny prestiż marki
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Cze 2019, 22:24

mike napisał(a):też potrafię wrzucić jedyne sztuki na sprzedaż (do tego obydwa to gruzy) podobne w Reichu są za ok 20, a kończą się na 40 (całe 4 sztuki na mobile)


Ok a pytałeś czy kiedykolwiek te auta się sprzedają? bo wystawić mozna i za 100 tys :mrgreen:
Poza tym jak tak rozmawiamy to tu masz Golfa IV TDI 150 koni za niecałe...30 tys zł,
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 4-216-4222
także bezsensu takie rozmowy, pokaż mi kogoś normalnego kto da więcej jak 15 tys za 20 letniego Accorda nawet type R...
za 42-43 tys można mieć z PL salonu Civica VIII type R 10 lat młodszego od Accorda także tego :D
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

30 Cze 2019, 08:05

Pionek,
Ty tak serio dalej o tym Accordzie type R? :o


No dobra, to rozglądam się za Focusem. Na ten moment widzę 2 igiełki od handlarzy i coś takiego:

[link do oferty na Olx wygasł]


[link do oferty na Olx wygasł]

Jak to jest z AAA AUTO? Bo słyszałem dużo niezbyt dobrych opinni o nich. Ale jednak skoro to firma, a ja kupuje jako osoba fizyczna, to prawo rękojmi powinno działać normalnie w przypadku kiedy coś mi się posypie?

Ej mało jest tych Focusów w tej wersji, chyba nic innego mi nie pozostało tylko wyczekiwać.

Ale może jakieś alternatywy do tego? Powiedzmy że to 1-2 tys mogę dołożyć na samo auto jak coś super się trafi.
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

30 Cze 2019, 10:16

Kelos93 napisał(a):Jakie macie zdanie o tym 2.2 147 km?


Jeździ tak sobie, pali dość dużo (~10l/100km), z początku miał problemy z łańcuchem rozrządu, ale to można sprawdzić po VIN, w tych Signumach powinien być już ok.
Szału nie ma, pamiętaj też, że auta ściągnięte z zagranicy, powyżej 2.0 to wyższa akcyza, więc auta z tymi silnikami są często ściągane po taniości (powypadkowe, z usterkami mechanicznymi etc.) i naprawiana byle jak byle sprzedać.

Co powiesz na coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Alternatywnie segment D:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Cze 2019, 10:51

Ossy napisał(a):Jeździ tak sobie, pali dość dużo (~10l/100km), z początku miał problemy z łańcuchem rozrządu, ale to można sprawdzić po VIN, w tych Signumach powinien być już ok.
Szału nie ma, pamiętaj też, że auta ściągnięte z zagranicy, powyżej 2.0 to wyższa akcyza, więc auta z tymi silnikami są często ściągane po taniości (powypadkowe, z usterkami mechanicznymi etc.) i naprawiana byle jak byle sprzedać.


Zrozumiałem przekaż z 2.2, nic ciekawego, odpuść :D

Jeśli chodzi o Twoje propozycje to chodzi Ci o modele czy o te konkretne ogłoszenia?
Bo wszystkie ponad 400 km od Wrocławia :shock:

A tak poza odległością to egzemplarze wydają się spoko, właśnie czegoś takiego poszukuje.
Kelos93
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 23 04 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 2.0 131 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

30 Cze 2019, 10:55

Kelos93 napisał(a):Pionek,
Ty tak serio dalej o tym Accordzie type R?

Ale co masz na myśli? ja Ci Type R-a VI generacji nie każe kupować ale prostuje pewne fakty ludzi którzy żyją chyba utopijnym światem i fantastyką :yes:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna