Auto na krótki okres do 15 tys

auto na krótki okres do 15 tys

07 Mar 2016, 14:51

Witam,

Poszukuję auta, które będzie mi służyło na często zaśnieżonych i oblodzonych, norweskich drogach. Odpada zatem na starcie napęd na tylne koła, ponieważ z doświadczenia wiem (posiadam Mercedesa), że to nie jest najlepsza opcja na takie warunki pogodowe. Najbardziej pożądanym napędem jest 4x4, aczkolwiek auta z przednim napędem też całkiem nieźle sobie radzą na norweskich drogach, więc te również biorę jak najbardziej pod uwagę.

Przejeżdżam rocznie około 25 tysięcy kilometrów, z czego większość na krótkich odcinkach, więc silniki diesla również można już odrzucić (dziękuje za temat na forum dotyczący cen jazdy dieslem, bo byłem do tej pory nieświadomy}.

W poprzednim samochodzie posiadałem skrzynie automatyczną i zakochałem się w takim stylu jazdy, bardzo wygodne, dlatego też preferowałbym taką skrzynie biegów, aczkolwiek absolutnie nie odrzucam manualnej skrzyni biegów.

Od auta oczekuje przede wszystkim przyjemności z jazdy, wygody, oraz niskiej awaryjności i niskiego zużycia paliwa, aczkolwiek fajnie by było gdyby auto było choć odrobinę dynamiczne, dla porównania dodam, że osiągi na poziomie 150km w zupełności mi wystarczają.

Myślę o: Mazda 3 (od 1.6), Honda Civic VII (od 1.6), Toyota Corolla E12 (też od 1.6)

Które z tych aut powyżej będzie najlepszym dla mnie wyborem? ewentualnie proszę o propozycję modeli które spełniają powyższe warunki. Chciałbym również żebyście podawali nie tylko model auta, ale również polecany silnik.

Mam nadzieję, że udzieliłem wystarczającej ilości informacji, jeśli jednak nie, to proszę pytać o więcej. Myślę, że uda nam się coś razem znaleźć :)

WAŻNA INFORMACJA:
samochód będzie użytkowany przez kilka miesięcy, później go odsprzedaję, dlatego chce kupić takie auto na którym najmniej stracę przy odsprzedaży.
leff
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 Lut 2016, 18:09
Prawo jazdy od: 01 02 2014
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: nie ma

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
  Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
  GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
  31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...

 •  
  • Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 21
   Rage-Race 2010
   Motocykle
   Skoda Yeti, wyjazd z wody