Auto na lata, rodzinne.

09 Kwi 2019, 07:14

Witem,

Razem z żoną szykujemy się do zakupu naszego pierwszego samochodu z salonu. Oglądaliśmy już modele KIA, Hyundai, Mazda, Mithsubishi, Seat. Chcemy jeszcze zobaczyć Nissan, Opel, Ford i może Volkswagen.
Na tą chwilę typy mojej żony:
1. Mitsubishi Eclipse Cross
2. Kia Sportage
3. Mitsubishi Outlander

Moje typy krążą na razie wokół:
Toyota Corolla Kombi
Hyundai i30 wagon
Mazda 6 Liftback lub kombi

Jak widać mamy odmienne podejście. Żona wzięła za kryterium wygodny, dobrze wyglądajcy samochód wewnątrz jak i na zewnątrz oraz komfort i wygodę.
Ja nie ukrywam, że powyższe SUV-y/Crossy podobały mi się, ale znowu ja zwracam uwagę na ekonomię. Koszty eksploatacji i względy techniczne (jak się jeździ, jak przyśpiesza autko itp)

Prośba do szanownego grona o opinie na temat powyższych wymienionych modelach samochodów, najlepiej z praktyki i doświadczeń swoich czy też znajomych (opinii trochę znalazłem w internecie).

Dziękuję i pozdrawiam.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

09 Kwi 2019, 07:56

Jakim budżetem dysponujecie?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

09 Kwi 2019, 08:20

Chcielibyśmy zamknąć się w 120 tys, chyba, że za trochę więcej znaleźlibyśmy coś naprawdę wartego uwagi. Na pewno taki max to 140 tys.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

09 Kwi 2019, 16:22

Obecna generacja Mazdy 6 nie wychodzi w liftbacku.

Zasadniczo nie ma co radzić, bo auta nowe - kupujecie wg własnego gustu (a patrząc na powyższe zestawienie, to raczej wg kompromisu :wink: moja opinia jest taka, że jeśli nie potrzebujecie wyższego prześwitu, to nie ma co pakować się w SUV.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Kwi 2019, 08:12

Żeby to było jeszcze takie łatwe :)
Jeszcze mamy do odwiedzenia parę salonów. Znalazłem informację, że Mitsubishi Eclipse Cross jest awaryjne i mało zrywne. Dodatkowo, że serwis ASO Mitsubishi jest drogi.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

10 Kwi 2019, 22:10

Ja wziąłbym pod uwagę:
Toyota Corolla kombi 2.0 hybryda 180KM
Kia Optima kombi 1.6T lub 2.0T
Mazda 6 2.5
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Maksymalna sprawność i osiągi w hybrydowym BMW 3
    Całkowicie elektryczny tryb jazdy dostępny do prędkości 75 km/h. Tryb jazdy wybiegiem z wyłączonym silnikiem spalinowym może być aktywowany do prędkości 160 km/h. Funkcja start-stop w wersji hybrydowej, przy klimatyzacji ...

11 Kwi 2019, 07:02

Właśnie Corolle chcę sprawdzić i przejechać się.
Optimy nie brałem pod uwagę. Co do Mazdy to mi się nawet podoba, ale żonie przeszkadza ten ekranik wtopiony w deskę :)

Wczoraj jeszcze oglądałem na Youtube testy:
Kia Sportage i Seat Leon Xperience.
Na pewno sprawdzę te autka, ale nad Leonem to tester (Pertyn Ględzi) się wręcz rozpływał :)
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

22 Kwi 2019, 10:39

Witam,
Aktualnie wybieram miedzy:
Mazda 6 2.0 165km automat benzyna kombi
Toyota Corolla Hybryda 2.0 180km

Mazda przykuwa wygladem z zewnątrz i wewnatrz. Bardzo dobre wyposazenie Energy.
Toyoa niskie koszty paliwa i eksploatacji i tez dobre wyposażenie.

Jeszcz3 mam pytani3 odnosnie finansowania.
Czy lepiej wybrac oferte dealera z rata balonową, kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?
Dziekuje.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

22 Kwi 2019, 11:01

megabolo napisał(a):Jeszcz3 mam pytani3 odnosnie finansowania.
Czy lepiej wybrac oferte dealera z rata balonową, kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?
Dziekuje.


Zakup auta na kredyt to ekonomiczny idiotyzm.
BTW skąd ktoś ma wiedzieć co jest najlepsze dla Ciebie? Jesteś w stanie uciułać na ostatnia ratę balonową płacąc co miesiąc kwotę x? Bierzesz pod uwagę, że w momencie spłaty kredytu (czyli powiedzmy tych 5 lat) auto będzie warte może połowę tego co wpłaciłeś?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Kwi 2019, 11:05

Invi napisał(a):Zakup auta na kredyt to ekonomiczny idiotyzm.


Kto bogatym zabroni ? :D
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

22 Kwi 2019, 22:29

megabolo napisał(a):nad Leonem to tester (Pertyn Ględzi) się wręcz rozpływał

On nie po raz pierwszy rozpływa się nad samochodami koncernu Volkswagen. :naughty:
aGradory
 

23 Kwi 2019, 07:46

Gradory napisał(a):
megabolo napisał(a):nad Leonem to tester (Pertyn Ględzi) się wręcz rozpływał

On nie po raz pierwszy rozpływa się nad samochodami koncernu Volkswagen. :naughty:


Tak mi się właśnie wydaje :) Co więcej, jaki by się nie włączyło test KIA to zawsze super :)

Wydaje mi się, że już chyba zdecydowaliśmy się ostatecznie na Toyota Corolla Kombi w hybrydzie :)
Mazda skradła mi serce, ale rozum wybrał Toyotę :) Oba samochody prowadzą się wybornie, z tym, że Mazda bardziej agresywna.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

23 Kwi 2019, 18:34

megabolo napisał(a):Toyota Corolla Kombi w hybrydzie

Piszesz o nowej Corolli 12. generacji? Wypróbuj ją na szybszej drodze (droga ekspresowa, autostrada) przy większej prędkości. To jest hybryda, a hybrydy są wolne. Zauważ, że pomimo sporej mocy (180 KM) prędkość maksymalna to tylko 180 km/h, a więc jazda z nawet dopuszczalną prędkością autostradową (140 km/h) będzie oznaczała jazdę niedaleko granicy możliwości auta.
aGradory
 

24 Kwi 2019, 08:27

Tak chodzi o najnowszą generację. Sprawdzałem już na szybkiej drodze i zbierało się bardzo szybko. Co więcej przy prędkości około 110 potrafiło jeszcze w ciągu sekundy przyśpieszyć (np. w przypadku wyprzedzania).
Nigdy nie jeździłem hybrydą więc nie mam porównania, ale bardzo szybko się zbiera i faktycznie do 100 szybciej niż Mazda 6 (2.0 165 KM benzyna). Co do maksymalnej prędkości to nie wiem czy max to 180 km/h. Z drugiej strony takie prędkości są mi niepotrzebne, a co więcej w Polsce nie mozna tak szybko jeździć :naughty:
Jeszcze raz prawdopodobnie będę testował w ten weekend.
Muszę jeszcze sprawdzić jak skrzynia biegów (e-CVT) pracuje przy prędkości 50 km/h, czy nie "faluje" biegami.
megabolo
Nowicjusz
 
Posty: 11

24 Kwi 2019, 09:06

Gradory napisał(a):Zauważ, że pomimo sporej mocy (180 KM) prędkość maksymalna to tylko 180 km/h, a więc jazda z nawet dopuszczalną prędkością autostradową (140 km/h) będzie oznaczała jazdę niedaleko granicy możliwości auta


Te 180km/h to blokada elektroniczna i zapewne (po gwarancji) można ją ściągnąć. Przy 140 to auto będzie nadal przyspieszać, więc lepiej nie powielać mitów.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002