Auto na parę lat (do 28 tys)

Auto na parę lat (do 28 tys)

20 Mar 2018, 16:11

Witam szanowne Towarzystwo.
Od dłuższego czasu zabieram się za wymianę moje wysłużonej już Fabii.

- Jeśli chodzi o budżet: 25-28 tyś zł. ( ewentualnie +2k jeśli trafi się coś naprawdę godnego)
- Użytkowanie samochodu: dojazd do pracy (czasem jakiś wyjazd do rodziny). Poruszanie się głównie po mieście. 10 km dziennie autostrada trudno zaliczyć do "tras" ;) Roczny przebieg w granicach 12-14 tyś km.
- Benzyna ( ewentualnie w przyszlości dorobienie LPG)
- Optuję za hatchbackiem ( opcjonalnie małe kombi). Do miasta chyba wygodniejsze rozwiązanie niż liftback
- Auto będzie stało pod chmurką ( żeby po miesiącu mi go ruda nie zjadła...)
- Rocznik najlepiej 2010 w górę

Przede wszystkim szukam samochodu, które nie zrujnuje mojego rodzinnego budżetu i pozwoli na sprawne poruszanie się z punktu A do punktu B. Drugi samochód w domu to Punto, więc na wszelki wypadek szukam czegoś nieco większego ( a żeby np wózek dziecięcy się bez problemów zmieścił). Nie potrzebuje wyścigówki, nie szukam też auta do lansu. Z drugiej strony nie mam zamiaru jeździć Multiplą ;)

Robiąc rekonesans w zakładanym budżecie mogę znaleźć:

- Bravo 1.4 t-jet. Z komentarzy które czytam z awaryjnością tego auta jest różnie...ludzie piszą ze skrajności w skrajność.

- Fabia II - mechanik polecił... urodą to auto nie grzeszy. Ani w środku, ani na zewnątrz. Jeszcze wersja Monte Carlo wizualnie jakoś tak przyjemniejsza dla oka, ale mimo wszystko nie jestem przekonany.

- Clio IV kombi - czy w tym budżecie warto?

- Astra J 1.6 - w tej cenie znajdzie się coś rozsądnego czy wszystko szrot?

Hyundai i30 i Kia Ceed, piękne auta ale te II generacji. Raczej poza budżetem. Pierwsza generacja trochę wizualnie trąci myszką.
Toyota Auris? Megane?

Uprzejmie proszę o radę.
benminion
Nowicjusz

Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Fabia I
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach? Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach?
    Nowoczesne systemy multimedialne, klimatyzacja schładzająca wnętrze w sekundy czy ciekawy design sprawiają, że kochamy nowoczesne samochody, ale to niespotykany dotąd poziom oferowanego przez auta bezpieczeństwa imponuje ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...

•