Auto na trasę do 25 tysięcy

29 Sie 2017, 21:18

A skąd lepiej ściągnąć auto? Znajomy ściąga samochody ze szwajcarii dlatego mógłby mi ściągnąć stamtąd samochód. Chciałem poznać jakie są ceny. Jeśli uważacie, że lepiej ściągnąć z innego kraju to napiszcie skąd i podajcie strony na których znajdę oferty.
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0

29 Sie 2017, 21:31

Ogólnie nie ma rożnicy skąd, wszędzie auta całe sprawne kosztują tyle co u nas albo jeszcze wiecej. Auta sprowadzone są uszkodzone lub mają wielkie przebiegi, tylko w takich wypadkach opłaca się je sprowadzać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

29 Sie 2017, 21:35

Może da się coś zrobić w kwestii akcyzy. Macie jakieś strony z samochodami ze Szwajcarii lub Niemiec?
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0

29 Sie 2017, 21:45

Akcyzy nie przeskoczysz niestety. A nie lepiej było by Ci kupić coś u nas nawet segment niżej a z fajnym motorem zagazowanym lub samemu zagazować sama akcyza to już masz mniej wiecej rownowartosc instalacji a prawdopowobieństwo że kupisz łupa jest takie same lub większe
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

29 Sie 2017, 21:50

Nie chodzi mi o zakup samochodu z wyższego segmentu, tylko szukanie mniej zajechanego samochodu z tych, które tu zostały zaproponowane. Na początku chciałem poznać ceny tych aut za granicą. Pewnie i tak zdecyduje się na zakup samochodu z Polski szukając go na jakimś forum lub na serwisach internetowych, ale sprawdzenie rynku za granicą nic nie kosztuje.
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0

29 Sie 2017, 22:00

Niemcy mobile.de
Francja leboncoin.fr
Holandia autotrack.nl
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

30 Sie 2017, 09:26

COrel13 napisał(a):A skąd lepiej ściągnąć auto? Znajomy ściąga samochody ze szwajcarii dlatego mógłby mi ściągnąć stamtąd samochód. Chciałem poznać jakie są ceny. Jeśli uważacie, że lepiej ściągnąć z innego kraju to napiszcie skąd i podajcie strony na których znajdę oferty.

Tu nie ma reguły... typowy mirek handlarz i tak bierze szrot który jest najtańszy.
I jeszcze gdyby nie cofał zegarów, nie robił chamskiego picowania to pół biedy ale robi to wciskając ludziom kit po normalnej cenie.

Co do aut z ch to mają swoje plusy dodatnie i ujemne.
Plusem jest:
- wyposażenie
- nawet drobne usterki które mocno wpływają na cenę
- fajne wersje aut
Minusem jest:
- mnogość opłat przy wjeździe do Uni
- syfiarstwo szwajcarów (właścicieli) aut
- totalna lipa z serwisem
- klęska z usługami lakierniczymi/blacharskimi...
- każde auto z ch jest do gruntownego serwisu na start

Więc każde auto od nich trzeba sprawdzać bo dla szwajcara ewentualnie pośrednika (co jest bardziej prawdopodobne że go spotkasz)bezwypadkowy oznacza pomalowany i nie ważne jak. Co do serwisu można przyjąć zasadę że jeżeli auto ma nakazaną wymianę oleju co 15tyś.km. to będzie miał robioną co 20tyś.km. ale jeżeli ma w książce serw. co 30tys.km. to niestety nikt nawet palcem nie ruszy żeby ten olej sprawdzić czy jeszcze jest. Więc jak to jest duża benzyna to pól biedy ale jak to jest 1,6hdi to po 30tys.km. na jednym oleju w silniku wesoło nie będzie.

Ja troszku sprowadzam aut z CH i samodzielnej wycieczki z Twoim budżetem i typem aut nie polecam.
Co do cen sztuk w idealanym stanie (nie odnosi się to do malowania) często x2 tego co jest w PL.

Wspominałeś że Cie ciągnie do aldi ... zastanów się bo a8 jest fajniejsze od gs-a i całkowicie inne od LSa którym notabene jeździłem sporo ale nie wiem czy bym go polecił bo całkowicie nie mój klimat.

Sorki za skróty ale ręka mnie nawala :angry:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

30 Sie 2017, 14:53

BMW e39. Zdecydowanie.
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
0

30 Sie 2017, 17:42

COrel13 napisał(a):A skąd lepiej ściągnąć auto?
Belgia? Tam znowuż nie chce im się naprawiać najmniejszych uszkodzeń (zderzak, wgniota etc), tylko puszczają dalej i kupują nowe.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

30 Sie 2017, 17:44

A jakaś przykładowa strona z aukcjami?
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0

30 Sie 2017, 18:04

mike napisał(a):Belgia? Tam znowuż nie chce im się naprawiać najmniejszych uszkodzeń
i tak samo z innymi rzeczami, jeżdżą do czasu aż się rozpadnie albo coś się tak popsuje że już nie da rady jechać. To nic że pracuje na 3 cylindry ale jedzie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

02 Wrz 2017, 21:16

Co do Belgii to nie mam możliwość zaciągnięcia samochodu. Zostają Niemcy i Szwajcaria.

A gdzie w Polsce szukać zadbanego GS, maximy, Legenda lub Volvo (ostatecznie nad tymi się zastanawiam)? Oprócz oczywiście allegro, otomoto.pl, olx.pl i gratki.
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0

02 Wrz 2017, 21:44

Możesz jeszcze zajrzeć na sprzedajemy.pl mało ogłoszeń ale akurat może coś wpadnie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

03 Wrz 2017, 09:00

Co do Lexusów to na Facebooku znajdziesz firmę, która je sprzedaje i zbiera dobre opinie (swoje kosztują jednak).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

03 Wrz 2017, 11:38

Masz może ich nazwę?
COrel13
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Civic VII
0