Auto nie przyspiesza, tylko buczy

07 Mar 2015, 23:20

Witam, mam Hyundaia Coupe z 2003 roku na LPG.

Problem: auto jakby straciło na mocy. W momencie jak gwałtownie dam gaz do podłogi to obroty rosną, silnik wyje, ale auto nie przyspiesza. Jak przyspieszam stopniowo to idzie ładnie do przodu. Dzieje się tak na LPG i benzynie. Niby objawy jakby się sprzęglo ślizgało, ale bierze dość nisko.

Od 2 miesięcy pali się lampka "check engine" - komputer wykazuje blad związany z sonda lambda, ale mechanik mowil, ze auta na gaz często maja ta ikonke i można z tym jezdzic dopóki nie ma spadku mocy. Ale niestety jak opisałem wyżej - już chyba jest spadek mocy.

Czy Waszym zdaniem to sonda lambda, czy cos innego?

Dodam, ze kupiłem to auto 2 miesiące temu, nie wymieniałem jeszcze filtrow paliwa itp. Powiniennem już tez wymienić filtry gazu (ale problem pojawia się tez na benzynie, wiec to chyba nie to?).

Co proponujecie?
And1Player
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Nie mam

08 Mar 2015, 12:22

Ja jednak wskazywałbym na sprzegło. Typowe objawy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Mar 2015, 12:29

Znajomy mowi ze może tez być wina katalizatora. Co Wy na to"?
And1Player
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Nie mam

08 Mar 2015, 12:38

Niech mechanik nie zgania na LPG bo jak jest wszystko w porządku to nie ma praw palić się żadne check i niech mechanik sprawdzi wskazania sądy na benzynie jak znalazła by się jakaś na podmianę to sprawdzić i ewentualnie sprawdzić przepływomierz.
Jak katalizatory był by walnięty to powinien być błąd drugiej sondy albo samego katalizatora. Doświadczony mechanik powinien ocenić stan sprzęgła bo przez monitor to tylko gdybanie w takiej sprawie.
Jak samochód jeździ tylko po mieście na małych dystansach to możesz spróbować przepalić katalizator przejedz kilkanaście km na niskim biegu i wysokich obrotach.
Po kupnie zawsze lepiej wymienić olej i wszystkie filtry dla pewności.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

09 Mar 2015, 10:10

Byłem u dwóch mechaników - przejechali się i każdy mówi od razu, że to sprzęgło.

Ale czy to możliwe, że sprzęgło jest już zepsute, a biegi wchodzą bez żadnych problemów?
And1Player
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Nie mam

09 Mar 2015, 10:43

And1Player napisał(a):Ale czy to możliwe, że sprzęgło jest już zepsute, a biegi wchodzą bez żadnych problemów?

Oczywiście - masz zużyte tarcze.
Możesz zrobić prosty test - włącz silnik, zaciągnij hamulec ręczny ( musi być sprawny ) albo podłóz coś pod koła, wciśnij i trzymaj sprzęgło, wrzuć czwarty bieg, podkręć obroty silnika do 3-3,5 tyś obr/min i puśc sprzęgło. Jak auto ci zgaśnie, to sprzegło jest ok. A jak silnik nie zgaśnie, tylko zmniejszą się obroty, to sprzegło do wymiany.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Mar 2015, 10:52

Robiłem ten test - najpierw zmniejszają się obroty, gasło po 2-3 sekundach od puszczenia całkowitego sprzęgła. Czyli sprzęgło zepsute, tak?
And1Player
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Nie mam

09 Mar 2015, 19:00

And1Player napisał(a):Robiłem ten test - najpierw zmniejszają się obroty, gasło po 2-3 sekundach od puszczenia całkowitego sprzęgła. Czyli sprzęgło zepsute, tak?

Prędzej użył bym określenia zużyte. Samochód powinien zgasnąć od razu.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

10 Mar 2015, 15:17

Zdecydowanie powinienes zgłosić się do dobrego serwisu. Z wlasnego doświadczenia mogę polecic Ci[reklama], uratowali mi zycie wiele razy przy konkretnych problemach z autem
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 13 Mar 2015, 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
motospec
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: KIA Ceed