Auto nie rusza na żadnym biegu - Peugeot 3008 hybryda 2014

28 Wrz 2023, 10:59

Witam,

Od wczoraj mam pewien problem z autem. Wchodzę, odpalam auto ( wydaje ono wtedy jeden sygnał dźwiękowy - takie 'pip' jak np. przy sygnalizacji niskiego poziomu paliwa. Wrzucam bieg wsteczny - nic, do przodu - też nic. Dodałem trochę gazu to wskazówki od prędkości i obrotów stoją. Dodałem jeszcze więcej gazu i auto trochę ruszyło ale to było uczucie jakby coś je trzymało ( ręczny oczywiście zwolniony ) Głowię się co to może oznaczać, bo oprócz pojedynczego piknięcia nie ma żadnych kontrolek, które mogłyby coś sugerować... co zabawniejsze auto 3 dni temu miało przegląd do podbicia i wszystko było ok...

Najbardziej intryguje mnie to pojedyncze piknięcie po odpaleniu auta i brak jakiejkolwiek innej kontrolki . Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić będę wdzieczny.

Pozdrawiam
TupTup
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Wrz 2023, 11:40

Najlepioej zacząć od rzeczy najprostszych - podłączyć się pod kompa i posprawdzać czy nie ma jakichś błędów lub komunikatów. Przejrzyj też menu w radiu, czy nie ma tam informacji o podzespołach samochodu - w niektórych Peugeotach są informacje, że jest włączony system wspomagania parkowania, że wycieraczki są w trybie auto, że światła są w trybie auto itd. Są tez informacje, że poduszka powietrzna jest niesprawna, że nie jest zapięty pas bezpieczeństwa itd itd. Bo skoro jest sygnał ostrzegawczy, to gdzieś jakaś informacja musi się pojawić - jak nie kontrolka to komunikat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Wrz 2023, 11:58

Jaki masz tam układ hybrydowy, jaki silnik spalinowy? Rozumiem, że nie jest to hybryda plug-in PHEV bo z tego co kojarzę była zwykła hybryda i druga plugin z oznaczeniem hybrid4.

Auto oczywiście odpalasz z wciśniętym hamulcem? Kontrolki się zapalają i gasną? Silnik benzynowy Ci się odpala na postoju sprawdziłeś to?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

28 Wrz 2023, 13:24

Dzięki panowie. Chyba znalazłem winowajcę. Zerwany pasek myślę, że to będzie to.
TupTup
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Wrz 2023, 13:59

Mam do was pytanie Panowie jeżeli to automat to oczywiście laweta ale gościu mnie pyta czy potrzebne będą 'rolki' czy nie. Dopytałem i chodzi o to czy skrzynia jest zablokowana. Oczywiście nie jest, można wrzucić na 'N' i teraz moje pytanie czy automat hybrydę można ten kawałek wciągnąć na luzie czy potrzebne będą te rolki?
TupTup
Nowicjusz
 
Posty: 7