Auto po powodzi? Doradźcie.

Auto po powodzi? Doradźcie.

26 Paź 2010, 21:27

Witam wszystkich. Chce kupić auto. Samochód 2 lata temu sprowadzony ze Szwajcarii. I mam pytanie bo nie wiem co to jest:(
Wszystko jest elegancko.
Tylko gdzie nie gdzie jest biały proszek, najwięcej na tylnej półce. W kratkach nawiewów tak jakby minimalnie to wyglada na pleśń ale raczej nie. Na słupkach zacieki tak jak wygląda nieraz nogawka od spodni jak się w zimie chodzi po śniegu na ulicy i zostanie sól na nogawce jak wyschnie.
Brałem językiem i jest to delikatnie słone. I znajduje się to tylko we wnętrzu auta. W bagażniku nic i koło silnika nic.
No i ciekawi mnie czy to nie jest auto po powodzi:/ ale słona woda? hmm

Następnie mnie ciekawi że pod dywanikami nie znalazłem nic zgniłego ani śmierdzącego. W aucie może bardzo delikatnie to czuć albo mi się wydaje. Kolega mówił że coś czuje z nawiewów.

I nie mogę dojść co to jest:/ Gość mówił że był nad morzem w tym roku 10 dni czy mogło zawilgotnieć i aż została sól ? Dziwne że po 2 latach od sprowadzenia takie coś jest. NA tylnej półce tak jakby bardzo cienko mąka aż wysypana była taki proszek i był słony.

Nie wiem czy to sól.. Pomoże ktoś ?

A i dalej jeszcze napisze że auto ma full elektroniki i wszystko działa zmieniarka, elektryczne siedzenia. Okna otwierają się idealnie nic nie czuć jakby gdzieś był piasek. Nic pod dywanikami nie znalazłem oprócz tego że jest to wszędzie w samochodzie. Delikatnie na skórze przy zagłówkach było. Ale w aucie nic nie śmierdzi. Napewno jak był po powodzi to w szwajcarii bo silnik widać jak by 2 lata nie dotykany tak zakurzony i zabrudzony.. Zresztą auto po powodzi też by bardziej chyba rdzewiało a ten w porównaniu do innych tych samych modeli wypada bardzo dobrze.
naimadp
Nowicjusz

Miejscowość: Biała Podlaska

Re: Auto po powodzi? Doradźcie.

26 Paź 2010, 21:57

a to auto nie miało wybuchu poduszek?? :mrgreen: bliskie spotkania z np drzewem pozostawiają jeszcze jakieś inne ślady :wink: oglądnij dokładnie elementy czy się równo schodzą ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

26 Paź 2010, 22:01

pocieszny napisał(a):a to auto nie miało wybuchu poduszek?? :mrgreen: bliskie spotkania z np drzewem pozostawiają jeszcze jakieś inne ślady :wink: oglądnij dokładnie elementy czy się równo schodzą ;)

Tak, już właśnie taką teorie słyszałem. Oglądałem i czujnikiem patrzyłem. był malowany z tyłu ale wydawał się stary lakier czyli dawno temu poducha by wystrzeliła i by nie posprzątali ? ciekawe jak to smakuje :D hmm
naimadp
Nowicjusz

26 Paź 2010, 22:04

popatrz czy w komorze silnika nie ma nowego lakieru, elementy zewnętrzne się nie lakieruje tylko wymienia na "nowe" w tym samym kolorze :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Miejscowość: z błota ;)

26 Paź 2010, 22:11

pocieszny napisał(a):popatrz czy w komorze silnika nie ma nowego lakieru, elementy zewnętrzne się nie lakieruje tylko wymienia na "nowe" w tym samym kolorze :wink:

Na pewno popatrzę ale wydaje mi się że nie ma. Dach też nie ruszany był 160 na czujniku.
naimadp
Nowicjusz

27 Paź 2010, 22:21

Jak cena dość atrakcyjna, to można sie zastanawiać, jak niewiele niższa od średniej, to ja bym odpuścił sobie takie auto.
LethalPwnager
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok, Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

• Re: Auto po powodzi? Doradźcie.

28 Paź 2010, 07:41

jak chcesz sprawdzić czy nie jest popowodziowe auto to warto zajrzeć pod osłone drążka zmiany biegów (mieszek ściągnąć),tam nikt raczej nie czyści i nie zagląda więc jak by coś to mogą tam być ślady po wodzie lub jakieś inne ,powinno być czysto i sucho ,tam raczej nic się nie dostaje
    Sprawdzanie aut przed zakupem (Inspekcje) cały kraj, "LT" i "D". Pomoc w zakupie auta w: Polsce, Litwie, Niemczech.
    czeslaw555
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: GKA- pomorskie
    Prawo jazdy od: 08 08 1977
    Przebieg/rok: 47tys. km
    Auto: allure
    Silnik: 2.0 HDi 163km.
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2011

28 Paź 2010, 09:46

Żeby była minimalna różnica w cenie to dałbym se spokój z tym autem:) Chociaż na razie i tak daje se spokój. Chyba że nic podobnego nie znajdę. Dzięki za info jak pojade znowu je obejrzeć na pewno zerknę w te miejsca o których pisaliście.
    naimadp
    Nowicjusz

28 Paź 2010, 16:39

A możesz powiedzieć o jakie konkretnie auto chodzi ?
    Kris
    kris11kris12
    Początkujący

Miejscowość: Słupsk
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Opel Astra 2.0Di
    Silnik: 2.0Di 82km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1998

30 Paź 2010, 12:57

Od tego powinieneś zacząć,napisz jaki model dokładnie chodzi. Poza tym najlepiej byłoby podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzic go.
    Mechanic
    Początkujący

Miejscowość: Warszawa

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      GTP Light