Auto rodzinne do 15tyś

18 Paź 2010, 15:54

Witam szukam auta dla rodziny 3os, chcę żeby to była benzyna lub benzyna -gaz, myślałem na renault Scenic, Laguna 2, Ford Mondeo mk3 lub vw Bora. Co o tym myślicie i czekam na wasze rady.
Bondzik04
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Lublin

18 Paź 2010, 16:28

Najlepszy chyba będzie z tego wszystkiego ford mondeo. Nie słyszałem negatywnych opinii na ich temat, wiec muszą być całkiem niezłe. Jeśli ma byc rodzinny to zapewne kombi, a jeśli benzyna, to pewnie ma tez sprawiac frajdę z jazdy, więc- Mondeo st220 :smile:

Z tym, że jest jeden problem nie wiem czy znajdziesz cenowo taki egzemplarz
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

18 Paź 2010, 16:49

pinio124 :roll: Ciekawe rzeczy piszesz :shock:


Mondeo MK3 - fajne autka. Bardzo chwalone za podwozie. Kombi jest bardzo pakowne, miejsca bankowo starczy dla 3 osobowej rodziny. Jeśli myślisz o LPG to proponuje 2.0 benzina z junkersem.

Scenic - troche wkurzających dupereli. Dwoje znajomych ma. Szczególnie jeden naszpikowany wyposażeniem ciągle ma jakies lekkie fochy. Ale jeśli chodzi o aspekt użytkowy - fajne autko.

Laguna 2 jest tania, bo jest autem po prostu słabym. W jeździe jest bardzo nijaka (jezdzilem). I w bardziej wyposażonych egzemplarzach to samo co w Sceniku. Wizualnie autko fajne, ale raczej nie polecam ;).

A VW Bora. Mniejszy w środku, mniej pakowny bagażnik (to nie kombii wkoncu).

Ja bym z tych propozycji poszukał Mondeo :)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

18 Paź 2010, 19:39

bajla, o co Ci chodzi? Bo chyba nie zrozumiałem aluzji
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

19 Paź 2010, 15:44

Trochę nie rozumiem sensu polecenia ST220 gdy ktoś pyta o rodzinne autko za 15 tys.

No i troche zaskakuje mnie Twoja implikacja - nie slyszalem nic zlego to musi byc dobrze ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

19 Paź 2010, 16:03

Hehe, po prostu miałem mondeo w wersji ST(jeździłem czasami na zloty itp.) i nie przysparzał mi większych problemów, a przejechałem nim dobre 70 tysiecy km :smile:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Za kierownicą w Dacia Jogger
    Nowa Dacia Jogger ma wszystkie cechy, których poszukują rodziny w samochodach segmentu C: zwrotność, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jogger jest zwrotny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Kabina jest dobrze wyciszona ...

19 Paź 2010, 19:21

Mondeo MK III i owszem, tyle że może być ciężko o sensowny, zadbany egzemplarz w tej cenie a o ST nie wspominając, bo na 90% będzie zarżniętym trupem.
A i uprzedzając pokazy linków, że na allegro są nadmienię, że to że są nic nie znaczy a w większości przypadków popiera moją wersję. Nie pisze nigdzie, że musi być kombi więc wyłamując się polecę Ci Leganzę 2.0 133 KM. Dla 3 osób miejsca w zupełności wystarczy, do tego będzie najmłodszy, z 15 tyś jeszcze zostanie na dopieszczenie auta po zakupie, np. ładne alufelgi, radyjko czy tam coś innego. Samochód ma dość ciekawe wnętrze, jest dobrze wyposażony, nieźle się prowadzi. No i można trafić często od drugiego a nawet pierwszego właściciela lub z polskiego salonu.

Z innych to może A4/Passat tyle, że tutaj o wiele, wiele trudniej trafić jakiś pewny egzemplarz z jakimś realnym przebiegiem. No i aluminiowy wielowahacz z przodu...
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Paź 2010, 17:24

ja bym polecil mazde 626 z koncowego okresu produkcji , silniki benzynowe niewele pala a samochod jest bezawaryjny i latwo znalezc jakiegos w wypasie , a co do ceny to napewno wystarczy.

Leganza tez ciekawa propozycja , osobiscie tez bym sie nad nia zastanowil...
pozdro
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

20 Paź 2010, 17:36

E34/E36/E39 w zależności od potrzeb i oczekiwań. :smile:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW