Auto rodzinne do 20 tyś

19 Lut 2024, 14:58

Dzień dobry,

Piszę do Państwa z prośbą o pomoc w znalezieniu dobrego samochodu rodzinnego . Od razu mówię że mam bardzo małą wiedze na temat motoryzacji. Będzie to moje 2 auto.

Moje obecne auto to Seat Leon 2 2006 r. 2.0 TDI 140 KM (auto będę wkrótce sprzedawał). Styl jazdy to głównie miasto, raz po raz poza miastem, oraz bardzo rzadko trasa +/- 200 km.
W ciągu roku robiłem 15 tyś km. ale ta wartość od marca prawdopodobnie się zmniejszy.

Czego szukam? Szukam auta ,które wypełni braki mojego Leona tj. potrzebuję auta wyższego, z pojemniejszym bagażnikiem od Leona tzn. (bagażnik ma zmieścić dużą walizkę, wózek itp.), dobra widocznością (żona też ma nim jeździć :P ). Cena to +/- 20 tyś zł. Wiadomo mało awaryjne i tanie w eksploatacji :D . Auto będzie stało na parkingu osiedlowym. Nie zależy mi na bogatym wnętrzu, nie wiadomo jakich dobrych osiągach itp. Auto proste przejechać z punktu A do B :D . Będzie w nim także podróżować dziecko w bardzo obudowanym foteliku. Możliwe w przyszłości kolejne dziecko ;) . Z 2 drugiej strony też nie chciałbym dużej budy żeby powietrza nie wozić itp.

Myślałem o jakimś minivanie, suv napęd na przód, crossover napęd na przód. Auta jakie zwróciły moją uwagę to:

Toyota Verso
Hyundai Santa Fe
Nissan Qashqai
Toyota RAV-4
Honda CR-V
aseczek
Obserwowany
 
Posty: 1