Ciekawy samochód do 40 tysięcy z DE

19 Lut 2024, 21:02

Cześć użytkownicy,
za niedługo pewnie będę musiał wymienić swoje sportowe coupé na coś nieco większego a czy będzie to kombi czy hatchback - bez znaczenia, byleby miało 5 drzwi.

Ostatnio totalnie nie śledziłem samochodów jak i ich cen, ale mój budżet to powiedzmy 40 tysięcy.

Benzyna? Diesel? Także bez znaczenia, nie jeżdżę dużo, a jak już jeżdżę to głównie po drogach ekspresowych czy autostradach - mieszkam w Niemczech i tutaj także kupię auto - powinno być trochę łatwiej. Ostatnie lata jeździłem tylko dieslami, po mieście… odpukać zero problemów.
Samochód kupię też pewnie na rok czy dwa, dlatego co się będzie z nim działo za 5 lat… nie moja sprawa, dlatego nie przekreślam nawet przebiegów rzędu 250k, gdyż miałem 3 samochody z przebiegiem +300 i lałem tylko olej.

Samochody, które wpadły mi w oko to między innymi:
Mazda 3/6 w wersji 2.2d (benzyna wychodzi sporo drożej),
BMW F30/F31 ale to chyba kiepski wybór w tym budżecie i proszenie się o kłopoty,
Audi B8 po lifcie 2.0TDI też wygląda ładnie, ale nie wiem czy przypadkiem nie jak wyżej.
Z tych przyziemnych to Tipo 1.3/1.6d bądź Leon 3 1.4b/ 2.0tdi w wersji FR, da się tutaj w de za 8-10 tysięcy euro znaleźć.

Miał ktoś do czynienia z tymi samochodami? Może jakieś inne propozycje?
GrygielPat
Obserwowany
 
Posty: 2