Auto rodzinne do 45k zł

24 Mar 2014, 23:54

Witam
Zgodnie ze schematem
= Budżet = max 45k zł
= Rejon = poznań:) - badz czasami ustka:)
= Użytkowanie - głownie miasto 70% - podróze 30% - zona dojezdza do pracy autem, jednkaze za niedlugo sei to zmieni, poniewaz bedzie na macierzynskim:))

= Własne potrzeby = chcialbym aby auto nie mielo nastukane wiecej niz 100k przebiegu, silnik nie wiekszy niz 2L ( powyzej to podatki podwyzszaja cene o wiele ), zeby sie zmiescil wozek do bagaznika i pare bagazy:), rocznik mysle ze od 2009.
Rozgladalem sie za mondeo hatchback, focus kombi, renault laguna, citroen C5.
Opla odrzucam - niepochlebne opinie z pierwszej reki:)
Czy to bedzie VAN, hatch, sedan czy kombi - nie robi mi roznicy, oby mialo pojemny bagaznik i wygode w srodku:) ( choc vanow w tych preferencjach nie znajdziemy:) )

Co doradzacie, na jakie auto najbardizej zwrocic uwage, za jakimi sie rozgladac, albo jakie omijac szerokim lukiem? Jesli jakies auto to jakie najlepszy do niego bedzie silnik?
Francuzy slyszlaem ze maja doskonale diesle, 2.0.

Ostatnio wyczytalem w gazetce o Peugeot 508, ale ot mloda fura wiec pewnie w budzecie sie nie zamknie...


Dzieki za pomoc

Pozdrawiam
saided
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2003

25 Mar 2014, 08:13

Szczerze to Ople które odrzucasz sa znacznie pewniejsze od Twoich francuskich propozycji.
Jak ktoś trafił bitego, albo zajeżdżonego to będą problemy z każdym autem tu nie ma na to rady. Ja miałem Opla o zrobiłem nim 250tys km przez 5lat. Nigdy nie nawalił tak, zeby stanął w trasie i laweta, a co do laguny czy nowego 5008 to jak najbardziej lepiej miec ulotke na laweciarza w schowku...
Przebieg. Swoje 100k mozesz włożyć między bajki. Takie przebiegi są dla aut miejskich małych aut z małym benzynowym silnikiem.
Rocznik od 09. Wychodzi 5letnie auto. Jeżeli trafisz na okazje np sprowadzany 3letni to na 90% bedzie to rozbitek. Inaczej nie opłaca się tego ściągać żaden zarobek.
Zeby coś znalezc dobrego trzeba sie troche naszukać i nie ograniczać sie do jednej-dwóch marek.
W tym budżecie z francuskim dieslem 2.0 HDI to mamy Ford C-max albo większy S-max.
Ja polecam zwrócic uwage na Mazde 5 w benzynie skoro powiększy się rodzinka :)
Bardzo wygodne autko, drzwi suwane. Lub Honde F-RV tu wszystkie silniki sa OK.
Może jeszcze uda się ucelować Chevy Orlando w większości są krajowe.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004