Auto rodzinne do ok 20tys

16 Maj 2014, 03:09

Witam,

zastanawiam się nad kupnem auta, które należy do tzw. "bezawaryjnych".
Do tej pory jeździłam Alfą 147 i nie będę się wypowiadać na temat tego auta, bo nocy mi zabraknie.

Niedługo wybieram się ze znajomymi do Holandii po auto.

Zastanawiam się nad:
-Toyota Corolla Verso rok 2004-2006 silnik 2.0 D4D (ew.co myślicie o 2.2)
-Audi A4 rok 2004-2005 1.9 tdi
-Mazda 5 rok ok.2007 (silnik nie wiem jaki, bo ma kilka z dieslem)

Co uważacie na temat moich wyborów, proszę o podawanie konkretnych argumentów, a nie "ja bym kupił Audi bo jest ładne" :mrgreen:
verme
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 04 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

16 Maj 2014, 09:05

- Versalka 2.2 :no: jak juz 2.0 D4D
- Ałdi 1.9 ok
- Mazda 5 tylko benzynowe
Diesle beda miały sporo nalatane, na roczniki nie patrz stan sie liczy.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Maj 2014, 13:40

Jak co to na pewno nie 2.2 w corolli verso tylko 2.0 d-4d
Audi 1.9 tdi jak najbardziej jestem na tak gdyż to świetny silnik lecz lekko mułowaty
Mazda 5 to tylko i wyłącznie silniki benzynowe ew. z LPG np. 2.0 lpg
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Maj 2014, 13:45

a4 bedzie mialo sporo nalatane, lepsza opcja bylaby benzyna 1.8t, poza tym to auto jest bardzo male wewnatrz i placi sie za znaczek..
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

16 Maj 2014, 14:39

Masz kiepski budżet. Jedziesz do Holandii to np. Mazdy 5 nie kupisz. Musiałbyś kupić tak gdzies za 4 tys do 4,3 tys euro, żeby się w 20 tys zmieścic.
Tyle kosztuje przykładowa Mazda z 2007 r w Holandii
[link do mobile.de wygasł]
Za 2007 r wyjdzie Ci prawie 30 tys.
Tu jest jakas z 2005. Nawet nie wiem czy warta zainteresowania. Koszt za sam samochód ponad 20 tys
[link do mobile.de wygasł]
Jak doliczysz opłaty to i tak wyjdzie koło 23 tys.

Diesle w Holandii robią masakrycznie duże przebiegi. Oni płacą za diesla jakiś podatek więc żeby się go opłacało kupić to muszą jeździć minimum 35 tys km rocznie
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Maj 2014, 17:48

Niestety nie zgodzę się z Tobą, nie oglądam ofert na mobile.de tylko na stronach holendeskich (to jest raz). W Holandii są tańsze auta niż w Niemczech. Wszystkie auta z UE gdzie mają porządne autorstad mają duże przebiegi, ale są porządnie serwisowane i w świetnym stanie.
A co do Mazdy to właśnie ten Pan, który przywozi kupił sobie taką za 17,800, jeździ i żyje. On kupuje tylko od osób prywatnych, gdzieś z prowincji a nie od osób, które wystawiają się na mobile.de lub komisów :roll:
verme
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 04 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie pozwól, by zeszło ciśnienie z opon
    Zasada 3xP - Porządne opony, Profesjonalny serwis oraz Prawidłowe ciśnienie – to jedna z najważniejszych reguł w przypadku pojazdów. Dlaczego? Ponieważ zły wybór ogumienia, jego złe założenie lub obsługa, ...
    Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto
    Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. ...

16 Maj 2014, 20:28

Nie chcę psuć Twoich marzeń, ale naprawdę Mazdy 5 nie kupisz za tę kwotę.
Masz tu holenderską stronę.http://www.autotrack.nl/tweedehands/lij ... /prijs_asc
Jakoś nie widze nic co byś mógł kupić do 20 tys.
Samochody w holandii wcale nie są tańsze niż w Niemczech. Ja się zastanawiam kiedy Polacy przestaną być naiwni. Tyle razy słyszę, że ktoś sprowadza samochód z Belgii czy Holandii bo tam są tańsze.

To może mi pokaż takie ogłoszenie Mazdy 5 z Holandii żebyś się zmieścił z opłatami do 20 tys.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Maj 2014, 20:47

verme napisał(a):-Audi A4 rok 2004-2005 1.9 tdi
Chcesz złoma? Za 20k to rocznik max 2002 w porywach.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Maj 2014, 09:58

Ja sprowadziłem osobiście z Holandii Mazde 6 z 02r za 12.500zł. Przebieg tylko 56tys km ale do poprawek lakierniczych, zaniedbane wnętrze, widać ze tylne lewe drzwi były malowane...
Jednak poza tym stan 100% ori, silnik zdrowy nie ulep po dzwonie. Wystarczyło wyszykować i auto wygląda jakby wyjechało wczoraj z salonu...nikt tego nie chciał kupić jak zobaczył wygląd silnika pod maską czy filtr powietrza ! chyba od nowości przy tym aucie nic nie było robione.
Olej zmieniany regularnie, ale filtr powietrza i kabinowy długo był nie ruszany.
DO tego długachna rysa na dachu... Auto sporo musiało stać w garażu zamiast jezdzić.
Jak ktoś mi powie ze na zachodzie się dba o auta to się zdziwię :) tak samo amerykanie istna tragedia.
Jak Odyssey do mnie dojechała to się załamałem, ale się ogarnęło ważne że sie nie psuje :D

Posiedzieć ze 3dni w NL moze coś sie trafi jak mi. Jest gdzie iść co zapalić pozwiedzać :mrgreen:
Tylko trzeba szukać miejsc gdzie sprzedają Holendrzy, po cenach dla Holendrów okolice Hagi odpadają tam głównie Turasy.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Maj 2014, 04:32

Nie mam marzeń ... znam człowieka, który właśnie za tyle kupił ten samochód, ale jeśli mi nie wierzysz to nie musisz... w sumie zwisa mi to :P
Powiedziałam, że chcę samochód za około 20 tys, ale nie wspominałam, że w tym mają już był opłaty jakie poniosę :shock: pierwsze słyszę.

Biorąc pod uwagę, że diesle w NL jeżdżą ok 30 tys. rocznie, nasuwa się tutaj moje pytanie - czy warto zakupić auto z silnikiem 1.9 o przebiegu 250-300tys. ? To samo tyczy się oczywiście Toyoty. Jakoś nie mogę trafić na nic fajnego, Toyoty w większości w dieslu 2.2 , a audice 2.0 lub 2.5... :cry: A co myślicie o automacie w audi 1.9 tdi? Warto?

PS. dla niedowiarków ... w Holandii też można kupić auto bezpośrednio, nie tylko w komisach. Wiadomo, że komisy zawyżają ceny jak w PL, ale wcale nie jest powiedziane, że nie schodzą z cen. 15% to minimum. A poza tym ja oglądam autka na stronie poglądowo, bo gostek, który wozi ludzi do NL busem co niedziele raczej wie gdzie warto uderzać...
verme
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 04 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

18 Maj 2014, 09:31

Nie warto kupić diesla z takim przelotem bo bedzie do roboty większość osprzętu...tym bardziej diesla obarczonego wadami.
Co do 1.9TDI najlepiej 90 lub 110KM automaty jak juz to tiptronic, ale w dieslu automaty szybko sie kończą tu lepiej manual.
Rozważ również silniki benzynowe to się pojawi więcej możliwości znalezienia czegoś z mniejszym przelotem oraz aut po lekkich kolizjach lub do poprawek.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Maj 2014, 09:51

verme napisał(a):Wszystkie auta z UE gdzie mają porządne autorstad mają duże przebiegi, ale są porządnie serwisowane i w świetnym stanie.


I pewnie Pan od wycieczek busem po auta Ci to powiedział... :D
To taki mit wymyślony przez handlarzy dla Polaków chcących tanio i dobrze kupić auto.

P.S.

A wiesz że w ASO toyoty w DE wymiana wtrysków i dwumasy kosztuje około 8k-10k pln (w przeliczeniu) więc myślisz że kupując autko za 20k obcokrajowiec włoży 10k żeby Polak sie cieszył... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10412
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Maj 2014, 16:28

Nie . Przeczytałam tutaj http://www.wiatrak.nl/10126/jak-sie-kup ... w-holandii

a jak oceniacie silnik toyoty 2.2 D4D?
verme
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 04 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

18 Maj 2014, 16:29

boże to lepiej kupić w PL z cofanym licznikiem? nie kumam was ... :x
verme
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 04 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

18 Maj 2014, 16:39

D-CAT ma problem z 5wtryskiem do 09r był tez problem z głowicą. Jak jesteś bogaty to kupuj.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004