Auto rodzinne - ekonomiczne, trwałe i do 13k

03 Maj 2014, 08:41

Dla tego silnika to i tak nic.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Maj 2014, 09:07

[link do oferty na Allegro wygasł] << coś chyba nie tak bo za tanio ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] << chyba handlarz,

I jak myślicie mimo walniętego tyłu opłaca się go brać czy raczej takie samochody już do użytku za bardzo się nie nadają ?? Jestem blady w tych sprawach dla tego wolę dowiedzieć się więcej od was :) Wiem na pewno że bezpieczeństwo może zmaleć...

I tutaj kolejna partia samochodów :

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] << jak takie chevrolety żyją z gazem ?? Młody samochód, ogółem daewoo nubira jak i lanos były na prawdę super jeżeli chodzi o awaryjność i cene części ( mało kiedy się psuły a części taniutkie ) , tylko jak to się trzyma w postaci chevroleta ? Noo i jak to żyje z gazem :) ?


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] << trochę mały
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dodam że jeżeli samochód będzie bez gazu to chciałbym do niego go zamontować w najbliższej przyszłości ( zależy ile samochód by kosztował :) )
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

03 Maj 2014, 09:30

1. Tani przez ten kolor, chociaż trochę kasy wydał na poliftowy przód i tył, chyba że był uderzony w tył i przód to i tak musiał kupić.
2.Ten też mógł dostać w tył bo nie ma oznaczeń ale wygląda okej
3.Ten wygląda najlepiej.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Maj 2014, 16:30

Jadę jutro dokładnie zobaczyć tą wersję mondeo, dzwoniłem to niestety aktualny właściciel nic nie wie o danym samochodzie, okazuję się że to komis. Ale podjadę zobaczyć z czujnikiem i ogółem w jakim stanie jest samochód. Zdam wam relacje :)

Odnośnie reszty propozycji to coś może polecacie jeszcze oprócz tych co wymieniłem powyżej ? ( budżet 12,500, samochód pod LPG/z LPG << najlepiej z, super by było jak by nie był sprowadzony, samochód koniecznie 4 drzwiowy, min 1.6, w miarę przestronny w środku, ) Np kusi mnie rocznik tego lacetti ale nikt go nie ma :p. Co myślicie o Oplu Vectra C w tej cenie ?

Jeszcze takie coś znalazłem : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] << z tyłu mam wrażenie że trochę klapa odstaje
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

05 Maj 2014, 14:58

Jozek10,
wrzucasz wszystkich ludzi którzy sprowadzili auto z zachodniej granicy do jednego worka.
Wkurza mnie to, że jeśli auto zza zachodniej granicy to kręcone.

Masz książkę serwisową w aucie którego szukasz ? Są podane miejsca i daty gdzie było serwisowane?
Jeśli tak, to je spisz wraz z numerem telefonu zadzwoń i sprawdź.
Jeśli nie da się zadzwonić, spisz adres i nazwę firmy, wpisz w google.pl i pojawi się aktualny telefon.

Dowiesz się np:
1) przebieg,
2) co było wymienione/ naprawione - ja w ten sposób dowiedziałem się o wymianie rozrządu,
3) jaki rodzaj oleju silnikowego wymienione etc.

Wydasz max.5zł i masz pewność co i jak.
Czy może łatwiej oszczędzić te 5zł i kupic "okazję" ? 8)



Już
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Maj 2014, 15:17

Posłuchaj mnie Jozek10 mondeo najlepiej to kupić bez gazu i ew. samemu go zagazować bo wtedy przynajmniej wie się wszystko o tym jak ta instalacja jest użytkowana bo ty jako jedyny jej użytkujesz. Zwłaszcza że taka instalacja to koszt około 2-3 tysięcy złotych.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Magazyny energii z baterii samochodowych
    Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów ...

05 Maj 2014, 20:18

Nie szukam okazji, jak będzie trzeba to i 14k wydam aby nie kupić skarbonki :)
Ew szukam jeszcze corolli E12. Wolę kupić auto z 2001 roku ale sprawne i takie które np było sprowadzone ale już jest w Polsce z 3-4 lata.

Wrzucam do jednego worka ponieważ już 2 razy miałem zakupiony samochód sprowadzony i żaden od handlarza, a jeden i drugi nadawał się na złom po 2 latach mimo że ciągle dopieszczane i naprawiane gdy coś pukało stukało. Nie chce auta sprowadzonego i wystawionego na sprzedaż ponieważ w 90% są po wypadku/przekręconym liczniku. Chyba że dany użytkownik sam po niego pojechał i dla siebie sprowadził a nie po to aby nim handlować. Ale taki samochód jest w tedy w Polsce użytkowany kilka lat.

Co do sekwencji to masz z jednej strony rację, ostatnio była zakładana w dobrym serwisie i to wydatek 2300 zł ( peugeot 306 1.8 ), aczkolwiek aktualnie mojej Pannie się odmieniło i znowu naciska na peugeota 307 oraz corolle E12. Corolla mnie kusi, ponieważ do toyoty mam ogromne zaufanie, tylko ciężko dostać kombi w 1.6 :p ( w moich okolicach )

Co do tego mondeo to jest ok, lecz jednak dopiero w sobotę po niego będę jechać ( zobaczyć co i jak z nim ) ponieważ sprzedawca nie miał czasu w niedziele :)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

05 Maj 2014, 21:04

Jozek10,
masz i nie masz racji. U mnie sytuacja zmusiła do zmiany planów z autem a wcale nim nie jeżdżę kilka lat, więc zaliczam się do tych 10%:)
Swoją drogą te 3 - 4 lata to jest właśnie ten przypadek co Ty sam opisujesz, pojeździł ktoś trochę u nas, auto już było mocno wyeksploatowane a po tym okresie 3 lat ledwo jedzie i co chwilę wizyta mechanika, co wtedy zrobić? Trzeba sprzedać :cry:

Pamiętaj tylko, że E12 nie lubi się z gazem :P
1.6 spalanie w trasie ok.8L
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Maj 2014, 18:13

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Który byście wybrali ?? Wiem wiem mondeo ładny, ale cenowo dużo ( to już tak w ostateczności )
Kusi mnie accord ponieważ mały przebieg i ostatnio wymieniony rozrząd w salonie hondy, w tym wszystko ASO itd itp
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

06 Maj 2014, 21:01

Ja też bym na twoim miejscu brał accorda albo tego fajnego avena i założył do niego lpg by było taniej. Aven fajny, accord tak samo.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Maj 2014, 21:04

1. Wygląda okej
2. Był opisywany w innym temacie, generalnie okej
3. Jestem za :)
4. Te zdjęcia niech sobie w d.. wsadzi.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Maj 2014, 18:11

Ok daje info tak jak wspominałem,

Mondeo cenione za 12.800 2004r (w ząbkach w wwa)
na zdjęcia super fajnie w realu :
- purchle wszędzie
- radio zrestartowane,
- błotnik do wymiany,
- wszędzie rdza ...

Suma : po podliczeniu wyszło ok 2-3 tyś aby doprowadzić go do porządku


Peugeot 307 SW 10.900 2003r wwa koło pragi - srebrne
na zdjęciach super fajnie elegancko, w realu:
- wszędzie porysowany
- 2x lakier położony i bardzo słabo
- zadbany silnik
- zadbany w środku
- wszędzie lakier odpada
- pod maską rdza ( szczególnie zamknięcie ) - myślałem że w peugeotach była tylko aluminiowa maska
- komplet nowych opon

Suma : po obliczeniu wyszło ok 2k do doprowadzenia lakieru do normalnego stanu,


Stwierdziłem że nie ma co mondeo kupować bo u 2 mondeo byłem i mnie nie przekonali tą rdzą. Strasznie łapie w nadkolach i wszędzie purchle.

Znalazłem fajne Toledo, ale okazało się że 2 pary drzwi wymieniane i po wypadku....

Zaczynam powoli myśleć o nissanie maxima 3.0 manual oczywiście w gazie, stary dobry samochód, chyba dobry...
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

20 Maj 2014, 14:39

Jozek10 napisał(a):Mondeo cenione za 12.800 2004r (w ząbkach w wwa)
Nic dziwnego.. Za tyle to możesz kupić Mk3 2002-2003 w porywach czyli to przed liftem.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Maj 2014, 18:34

A co myślicie o Zafirze 1.8 ?? Podobno najwytrzymalsze silniki ( rok 2002 )
I realnie myślę o maxima 3.0 ( + gaz ) coś może ktoś wie o tych samochodach / silnikach ( 2000-2002 rok ) ?

A i zaczynam się powoli interesować samochodami ze Szwajcarii, czytałem że dbają o swoje samochody, słyszeliście może coś o tym :) ? np
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez Jozek10, 20 Maj 2014, 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

20 Maj 2014, 18:36

Zafira jest fajna i pakowna 1,8 116V jest wytrzymały i akceptuje dobrze LPG.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010