Auto rodzinne - ekonomiczne, trwałe i do 13k

06 Kwi 2014, 10:07

Witam Serdecznie,

Ogółem tak jak w opisie, poszukuję w miarę średniego autka rodzinnego.
Co tyg bym robił nim w jedną stronę 110 km ( w dwie 220 ), najbardziej zależy mi na komforcie jazdy, a dopiero potem na ekonomiczności. Raz/2 razy w roku na wakacje/odpoczynek ( od 500 do nawet 2k km ).
Samochód preferuję w LPG, więc prawdopodobnie założył bym instalację w ciągu 2 miesięcy od kupna chyba że znajdziemy jakiś odpowiedni już z założoną instalacją.

Nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie peugeot 307 sw ( solar dach ) w benzynie/lpg, w miare ekonomiczne autko, wcześniej w rodzinie posiadaliśmy taki egzemplarz i nie było kosztowne w eksploatacji ( a o samochód dbaliśmy bardzo :) ) ogółem jestem zwolennikiem Peugeota i Toyoty bo się na nich nie zawiodłem. Posiadałem w międzyczasie Corse B 1.2 ( wersja 2000 ) i sprzedałem ją za 3,800 a włożyłem w ciągu roku ponad 6k więc nie za bardzo jestem zwolennikiem Opla.

Więc podsumowując :

Auto : rodzinne, sedan/kombi/hatchback-duży, dobry w eksploatacji
Silnik : ekonomiczny, trwały, benzyna/lpg
Miesięcznie km : ok 1000 km ( trasa 110 km w jedna stronę )
Budżet : 11-13 tyś + 1,5k na początkowy wkład ( rozrząd oleje filtry )
Moje cele : Peugeot 307 SW, Chevrolet lacetti, Chevrolet nubira, ew mazda 6 ale tam nie wiem jak z korozją
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

06 Kwi 2014, 10:53

Moje typy..
Mazda 6- 2.0 z LPG, jak zabezpieczysz to nie będzi problemu :wink:
Mondeo Mk3 ale 2.5 V6 170KM- dobry silnik, z gazem nie ma problemu (tak nie ma problemu), jak zabezpieczysz to z rdzą też problemu nie będzie
Hyundai Elnatra
Toyota Avensis I
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Kwi 2014, 20:43

Mazda ciekawa propozycja, tylko czy w tym budżecie opłaca się ładować ( min rocznik 2004 ), do mondeo nie jestem za bardzo przekonany.

Co do hyundaia to ciekawe auto nie powiem, niestety nie jest za wielkie albo przynajmniej tak wygląda na obrazku ( 2005 rocznik ) i ciężko dostępne w Polsce.

A co możesz powiedzieć o chevroletach i peugeocie 307 sw ( od 2 miesięcy obserwuje właśnie forum i najczęściej najlepiej doradzasz i dzięki z góry za pomoc w tym temacie :) ).
Przyznam że 307 SW kusi tym solardachem i 7 miejscami, aczkolwiek jak mazda może być tańsza w eksploatacji to by było lepiej :)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

06 Kwi 2014, 21:26

Tu się zdziwisz ale Mondeo ma wiele wspólnego z Mazda dzięki czemu tez obalamy mit że do japoncow są drogie części. Pug 307 to udane auto, te z początków produkcji miały samozapłony ale była akcja serwisowa. Części tanie, dobre silniki dobre wyposażenie ale jest wielkości Elantry wiec nie wiem czy będzie pasował.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Kwi 2014, 21:38

Elantra to coś pokroju Skody Octavii ale z częściami nie problemów do nich
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Kwi 2014, 01:03

Ta elantra się ciekawie prezentuje, ale jak wygląda niezawodność tego samochodu?
ramires
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Golf VI, Fabia

07 Kwi 2014, 06:26

Ojciec koleżanki co tydzień trasa Wawa-Wrocek i nie narzeka. Przebieg już grubo ponad 200k a auto z 2006 roku.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Kwi 2014, 07:00

Właśnie słyszałem bardzo dużo mitów odnośnie mondeo ( silnik, rudy, zawieszenie itd. )
Super słyszeć że peugeot 307 jest udany, ogółem celował bym w 2004/5 rok z peugeotem, a z mazdą w 2003 ( bo nie ma sensu ładować w 4' rok jak ma się rozsypywać z powodu ceny ).

Kusisz mnie tą elantrą, ale wydaje się mała ( podkreślam wydaje się ) muszę pojeździć popatrzyć i powiem co i jak :) Tylko jak wspomniałem, ciężko u nas ogółem dorwać taki model.

A macie może jakieś jeszcze inne typy samochodów ( rodzinnych sedan/kombi ) i może ktoś coś wie na temat tych pseudo produkcji nubiry i lanosa, bo mnie rodzina na nie kusi ( podobno chevrolet ma baardzo tanie części i nie łapie rudy ) ale jak jest z jego niezawodnością ?
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

07 Kwi 2014, 13:26

jak Elantra mała jest to możesz zerknąć na Sonatę też
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Kwi 2014, 13:58

Mondeo silniki ma bardzo dobre oprócz diesla TDCI, ruda zjada go ale mniej niż Mazde, poza tym jak zakonserwujesz to Ci go nic nie złapie :wink: A zawieszenia ma znakomite, dobrze trzyma się drogi, jest komfortowy i części ma tanie. Nie ma co wierzyć w mity które wymyślili zazdrośni fani aut z grupy VAG :wink:
Elantra wielkościowo jest tak jak Pug 307 :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Kwi 2014, 22:38

Sonata fajny samochód, ale niestety ta od 2006 roku, ta wcześniejsza słabiutka ( z wyglądu ).... ale samochodem się jeździ a nie wygląda :D

Póki co patrzę za 3 autami ( Mondeo, 307 SW, Mazda 6 ) popatrzę popatrzę i najwyżej dam znać czy coś w moim rejonie coś się znalazło ( niestety mieszkam 20 km od Radomia więc z dobrymi autami jest ciężko, będę musiał szukać gdzieś dalej ), mimo wszystko jeżeli jeszcze macie jakieś propozycje to śmiało podsyłajcie :D. A co myślicie o Saabie 9.3 ?? Warto do niego dołożyć te 2 k ?
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

15 Kwi 2014, 12:08

"Wbrew obiegowym opiniom Mazda6 nie ma prawie nic wspólnego z Fordem Mondeo – inna karoseria, płyta podłogowa, zawieszenie i pozostałe układy. Podobną budowę do fordowskich Durateców mają silniki benzynowe, Diesle to własna konstrukcja Mazdy bazująca na sprawdzonej technologii z lat 90. (silnik RF/DiTD) – nie mają nic wspólnego z TDCi. Wyjątkiem jest dostępny w Stanach silnik 3.0i V6 (również Ford/Jaguar/Mercury), który ma sporo wspólnego z silnikiem montowanym w Mondeo ST220 (różni się zmiennymi fazami rozrządu)."
parzyh
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nissan
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

15 Kwi 2014, 14:03

Jak masz pisać głupoty to nie pisz nic. Ford ma wiele części wspólnych z Mazdą a diesle też są na konstrukcji Forda- niewiele ale są. Przez to nie należą do udanych bo 2.0 TDCI tez takie nie było..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Kwi 2014, 21:06

Witam Serdecznie,

A więc powracam do tematu, jednak nie chce zakładać nowego to podam szczegółowe dane niżej
Pieniążki się jednak ukróciły ( złe obliczenia z wpłatą na mieszkanie ) :

Lokalizacja : Okolice Radomia ( Mazowieckie mogę dojechać na lubelskie )\
Do wydania : maks 10k ( niestety ukróciło się )
Jazda : co tyg/2tyg 140 km w jedną stronę ( w weekend co daje nam ok 280 km )
Samochód : Najlepiej coś 2001+, mało palący, tani w eksploatacji i jak najmniej się psujący
Czas : muszę zakupić w przeciągu najbliższych 2 max 3 miesięcy

Patrzyłem orientacyjnie za : octavią , peugeot 307, chevrolet lacetti/nubira, może jakiś mitsubishi galant ? może jakiś hyundai, aa i jeszcze wpadło mi w oko volvo v40/s40 ale nie wiem jak z eksploatacją i czy w tej cenie coś normalnego dorwie? Ogólnie zdaje się na was, tak jak wspominałem ostatnio miałem tą nieszczęsną corsine którą rudy jadł ile mógł, więc super by było coś ocynkowanego :)

Tak jak wspomniałem mam na to 2 miechy więc nie jest to taki krótki czas aby znaleźć fajne auto.
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

24 Kwi 2014, 22:26

Ja bym wziął z tego raczej 307. Pewne auto,ozczędne, tanie w zakupie i eksploatacji
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008