Auto samo podwyższa obroty przy wciśniętym sprzęgle: Rav 4 2011 2.0ben

22 Lut 2019, 18:33

Panowie taka dziwna sytuacja a może to normalne?

- posiadam rav4 2.0 benzyna 2011 skrzynia manual

Auto niedawno zakupiłem i wczoraj jadąc wcisnąłem sprzęgło i obroty spadły, ale się zaczęły podnosić bez dodawania gazu - próbowałem to powtórzyć, ale już się nie udało


więc:

pojechałem autem wykonać test i już wiem kiedy obroty samoczynnie wzrastają do 2000 obr mając caly czas wciśnięte sprzęgło.

Jade np na 4 biegu i wcisnę sprzęgło i będę trzymał to obroty spadną do Ok. 1000 obr jest wszystko w porządku,

ale gdybym zrobił to samo tzn:
Jade na 4 biegu i nagle wcisnę pedał sprzęgła obroty zaczną spadać do 1000 , ale długo nie czekając puszczę sprzęgło auto wejdzie znów na 4 bieg i ponownie od razu (warunek, że od razu bo inaczej nie bedzie) znów wcisnę sprzęgło i będę trzymał to wtedy obroty zaczną same wzrastać do 2000 obr i będą się tak utrzymywały praktycznie do samego spowolnienia auta chyba, ze puszczę sprzęgło czy wykonam jakiś manewr.

Wiem, że tak się nie jeździ itd, ale akurat się przydarzyło i ten objaw mnie zaciekawił...

Czy to jest normalny objaw?
kpkp1985
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Rav 4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • 24 Lut 2019, 21:04

    cześć auto od początku tak podnosiło obr czy zaczęło jeżeli zaczęło to jedna z przyczyn to nieszczelność układu dolotu powietrza albo niewielkie wypadanie zapłonu kture potrafi pojawiać się i z nikać albo przycina się zawór egr lub elektro zawór przy przepustnicy należy spr czy jest czysty przepływomierz powietrza należy wymienić filtr pow,świece
    krzysiek2231
    Nowicjusz
     
    Posty: 38
    Prawo jazdy: 17 11 1935
    Przebieg/rok: 23tys. km
    Auto: seat cordoba
    Silnik: 1,4
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
      Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
      Jak zaplanować powrót z wakacji?
      Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...