Auto tanie w eksploatacji dla studenta

27 Sie 2010, 23:05

Witam.
Jestem studentem i szukam auta taniego w eksploatacji.
Szukałem podobnych tematów, niestety nie znalazłem tematu, który pomógłby mi w wyborze.

Mój budżet to max 30k zł, ale szukam auta do 25k do opłat albo do 27k już po opłatach. Resztę chciałbym przeznaczyć na rejestracje, ubezpieczenie oc,ac,nw oraz powymieniać podstawowe rzeczy, żeby mieć spokój.

Po zakupie auta pierwsze co to inwestuję również w porządny alarm ponieważ auto będzie stało pod blokiem i nie chce mieć nieprzespanych nocy :evil:

Rocznie będę robił max 15 000 km. Głównie trasy z domu na studia i odwrotnie.
Szukam diesla do 2 litrów, jeśli benzyna to tylko gaz, ciężko byłoby wyrobić jeżdżąc na samej benzynie.

Co do auta to interesuje mnie sedan, hatchback, coupe, w ostateczności kombi też nie pogardzę.
Omijam takie auta jak citroen, ford, skoda i renault - nie podoba mi się stylistyka.

Chciałbym, żeby ceny części nie były zbyt wygórowane i co najważniejsze żebym wsiadł i nie bał się przejechać 500km w jedną stronę :wink:

Przejrzałem ponad 50 stron z ogłoszeniami, póki co nie znalazłem nic ciekawszego.
Proszę o opinie, porady.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Proszę nie sugerować się ze lubię seaty :grin: po prostu był ich największy wybór :wink:

Pozdrawiam.
bigbrother
 

27 Sie 2010, 23:21

Wymagania masz dość ogólne i przy tej cenie jest już w czym wybierać. Najlepiej będzie jak sam dokładnie przejrzysz sobie rynek, wybierzesz te które Ci się podobają i zapytasz, które warto wybrać i dlaczego.
Ja ze swojej strony polecę Ci Hyundaia Coupe. W tej cenie może uda Ci się już znaleźć 3-cią generację tego autka:
[link do autocentrum.pl wygasł]
lucky_man
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa

27 Sie 2010, 23:52

Piszesz o 3 generacji tego auta czyli:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Auto naprawdę ładne, podoba mi się, ale trzeba mieć budżet co najmniej 40k zł na takie.
Natomiast 2 generacja, którą już można nabyć za 25k zł jakoś nie przypadła mi do gustu.

Dzięki za pomoc i proszę o dalsze propozycję.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 28 Sierpień 2010, 13:54 ]
Nikt nie pomoże?
Pozdrawiam.
bigbrother
 

29 Sie 2010, 06:25

Trzecia generacja Hyundaia Coupe produkowana jest od 2002 roku. To oczywiste, że w cenie do 25k nie znajdziesz rocznego Hyundaia Coupe... ale masz szanse na to autko z 2002 roku. Masz szanse co oczywiście nie znaczy, że znajdziesz bo wybór przy ograniczeniu rocznika tylko do 2002 (z wyższych już pewnie będą poza zasięgiem budżetu) nie będzie pewnie duży a w Polsce jest wiele aut o nieciekawej przeszłości... Spróbować jednak nie zaszkodzi może jednak znajdzie się jakiś rodzynek w dobrym stanie.

Jakiego byś jednak auta nie kupił to sprawdź je dokładnie przed zakupem.
lucky_man
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa

29 Sie 2010, 09:38

Do twoich wymagań można dopasować wiele aut, ja mogę od siebie dorzucić
seata ibizę III [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i audi a3 [link do oferty na Allegro wygasł]
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

29 Sie 2010, 19:14

borek19, a jak Twój leon się sprawuję, bo myślę obecnie nad leonem bądź toledo II, silnik jaki mnie interesuje to 1.9tdi 130km lub 150km.

Pozdrawiam.
bigbrother
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    EURO NCAP: Pięć gwiazdek dla nowego Audi A3
    Zdobywając pięć gwiazdek, Audi A3 osiągnęło najlepsze wyniki w teście zderzeniowym przeprowadzonym przez Euro NCAP. We wszystkich kategoriach łącznie, model zdobył 88 na 100 możliwych punktów. Organizacja ds. oceny ...

29 Sie 2010, 21:56

[bigbrother] Kupiłem go pod koniec czerwca, i nie miałem z nim żadnych problemów, więc jestem z niego zadowolony. Wiadomo silnik 1.4, więc szału nie ma, ale mi w zupełności wystarczy, a na diesla brakowało mi kasy :smile:. Stylistyka tego auta powala :mrgreen:. Jak chcesz diesla to bierz 150KM, na pewno będziesz z niego zadowolony :mrgreen:
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

29 Sie 2010, 22:50

Dzięki za odp.

Leon jest wg mnie ładniejszy niż Toledo, ale trochę zależy mi na bagażniku więc ostatecznie wygrywa Toledo.

Na koniec zostaje jeszcze pojedynek między Toledo 1.9tdi 130/150km a Passatem B5 1.9tdi 130km.

Boję się kupić passata, tyle się słyszy o kradzieżach tych samochodów, a moje auto będzie stało pod blokiem dlatego chce zainwestować od razu w dobry alarm, ale wiadomo, że to nie wszystko.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
bigbrother