Auto w okolicach 20.000

18 Kwi 2022, 09:34

Ładny egzemplarz, przynajmniej na zdjęciach. Jakiś Twój znajomy? :wink: Odległość nie jest jakimś ogromnym problemem dla mnie, o ile warto, no a to niestety ciężko już ocenić przez internet itd. wiadomo. No i diesel do miasta? Trochę strach :mrgreen:
Gość77498
 

18 Kwi 2022, 09:47

Barol napisał(a):Szkoda że daleko mieszkasz bo jest do wzięcia u mnie w mieście pewne BMW E90 tylko że diesel.


Barol a możesz wyjaśnić co to oznacza przy takich kiblach "pewne" auto ? I jeszcze w ujęciu osoby która chce dołożyć "aż" 3k żeby zminimalizować ryzyko.


Jimix zejdź na ziemię, kup sobie coś normalnego. Chcesz turbiaka masz chociażby 1,4tjet w różnych autach od Punto przez MiTo po bravo, chcesz coś n/a to szukaj czegoś z fajnym 16v od zwykła po jakieś może coś bardziej z jajkiem typu Yaris 2 1,8ts. Chcesz coś nudnego jak flaki z olejem to może 2,0 z gr.vw . Ogólnie możliwości jest sporo.

P.s.

Ostatnio oglądałem za 23k Megane 2,0tce. 180km, 3drzwiowa z nalotem 160k.km.i nie była to żadna okazja tylko 2rysy :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Kwi 2022, 09:49

Jimix napisał(a):Co jeszcze wartego uwagi dodatkowo, poza propozycjami od Barola?


Jak chcesz w miarę duże i przy okazji nie zbankrutować to vectra c 1.8. A "bardziej premium" volvo s60 ale z wolnossącym 2.4 bo jak zaczniesz szukać turbo to też łatwo popłynąć
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Kwi 2022, 09:51

Jimix napisał(a):Jakiś Twój znajomy?


Można tak powiedzieć,jak mieszkałem jeszcze w domu rodzinnym to mieszkaliśmy parę metrów od siebie.
Wiem że dbał o auto.

Jimix napisał(a):No i diesel do miasta? Trochę strach


No właśnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2022, 11:25

Czyli nic z moich propozycji nie nadaje się? Pb BMW też tam były :P generalnie Fiat Bravo mi się podoba, w tej wersji 1,4 150KM. Takie coś np. ale z "opisu" wynika, że jest lepszy niż nowy z salonu :mrgreen: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Gość77498
 

18 Kwi 2022, 11:42

Jimix napisał(a):Takie coś np. ale z "opisu" wynika, że jest lepszy niż nowy z salonu [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... EymIc.html

Zwykły farmazon pod Januszy których jest wśród kupujących całkiem sporo.
Zadzwoń zapytaj czy jest ulepiony, jak mechanika, czy skrzynia wyje. Zapytaj na przynętę czy coś robili typu turbo, rozrząd oto bo będzie wiadomo co mu dolegało o ile nie był uszkodzony. Zapytaj też o ogłoszenie z CH albo aukcje. Może będą mieli. Oczywiście nie słuchaj o żadnych zakupach od właścicieli i innych tajemniczych zjawiskach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Kwi 2022, 12:09

I to magiczne 200tysiecy przebiegu co pragnie zobaczyć duża część Polaków.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2022, 15:53

Jimix napisał(a):No i diesel do miasta? Trochę strach :mrgreen:

strach bo?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

18 Kwi 2022, 16:03

toyman40 napisał(a):strach bo?


Koszta napraw, konstrukcja silnika, diesel dłużej się nagrzewa, czyli krótkie odcinki w mieście zabójcze no i wiele innych, tematów było sporo na tym forum odnośnie diesel do miasta. Sugerujesz, że niepotrzebnie się boję? :D zaraz się zrobi konkret dyskusja w tym temacie :twisted: jak mi dwumas pieprznie to i zechce wymienić od razu ze sprzęgłem, czyli 3k trzeba szykować, a jeszcze turbina, wtryski i inne też kosztują, a może niepotrzebnie się boję i trzeba mi jechać na Śląsk, Barol pomoże z kupnem tego BMW hahah :D
Gość77498
 

18 Kwi 2022, 16:14

my jeździmy całe życie dieslami , które robią duże kilometry i nic sie w nich nie psuje, po mieście, poza miastem, wszędzie gdzie się da.
Czego się bać? silnika? Ja to nawet ruskich się nie boję jak wjadą do nas, a jakiejś kupy żelaza miałbym się bać?

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tak tylko że to można wymienić i kolejne 200-250 000km wytrzyma ,a mam założone nówkę sztukę...pozatym dwumas czy turbo można zdiagnozować przed zakupem, a i te rzeczy wytrzymują sporo, poza tym w benzyniakach też są koła dwumasowe, czy turbosprężarki, nie wspominając że benzyniaki to też lubią olej łykać czasami, a naprawa tego też kilka tysięcy kosztować będzie.
Jimix napisał(a):czyli 3k trzeba szykować


to się szykuje, wymienia , i jeździ dalej a nie płacze że trzeba wydać 3k
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

18 Kwi 2022, 16:16

Diesla kupisz taniej, turbo i wtryski nie siadają raz w miesiącu.
Diesle ble, ale 1.4Tjet z turbo, skrzynią M32 to już cacy i bezkosztowa jazda. Uwielbiam takie tematy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Kwi 2022, 17:24

Czyli diesel do miasta jest w porządku. No tak można wywnioskować z Waszych wypowiedzi. Tylko że wystarczy wejść w inne tematy na forum, gdzie mówicie, że diesel do miasta to samobójstwo.
Gość77498
 

18 Kwi 2022, 17:28

To zależy jaki i jak będzie jeżdżone.

Moi znajomi w 75% mają diesle i jeżdżą po mieście. Awarii mniej niż niektórzy w benzynie. To nie jest czarno-białe.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Kwi 2022, 17:32

No ta BMW od Barola mi się podoba, ale czy ona się sprawdzi w mieście galakty - głównie w mieście, ale nie tylko, czasem pojadę hen, hen daleko, a czasem trochę bliżej, różnie :)
Gość77498
 

18 Kwi 2022, 17:33

Musisz zaakceptować ryzyko wymiany dwumasy, turbo czy wtrysków. Jeśli chcesz takie auto i kilka tysięcy u mechanika nie robi wrażenia to bierz. Mam znajomego z E90 2.0D i owszem auto awaryjne, ale nie silnik tylko wszystko dookoła :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007