Auto z 97 i żarówki xenoowe

23 Gru 2009, 11:17

pawelMX6 napisał(a):zakładanie ksenonów do lampy BEZ soczewki jest, nie tylko moim zdaniem, bezgraniczną głupotą nastawioną tylko na lans.
Powiedz to producentowi Laguny w której soczewek nie ma a xenon jest.
pawelMX6 napisał(a):Bynajmniej, jednak tutaj wiem o czym piszę ;)

Raczej wydaje Ci się że wiesz :twisted:
TypeRa
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: śląsk
0

23 Gru 2009, 18:49

chyba się nie rozumiemy, na daną lampe w danym modelu otrzymuje się homologacje, lecz nie na danego producenta, co ułatwia nam wymiane i znalezienie tańszego zamiennika w razie W! (oczywiście jeżeli jest pojazd na gwarancji to możemy ją stracić). I tak samo jest z oponami, z tym że producent zaleca dany rozmiar a nie nakazuje! jazdy na takim rozmiarze, i przewidując trendy i znając rynek przeważnie producenci wpisują do homologacji pojazdu również inne wyposażenie jako opcjonalne dla danego modelu i w ten sposób otwierają nam i sobie fórtke do dalszych modyfikacji bez dodatkowych kosztów.
A w latach 90 Xenony nie były tak popularne jak dziś lub nawet wcale nie znane, więc żaden producent aut nie zaprzątał sobie nimi głowy i nie wpisywał jako opcjonalnego wyposażenia w homologacji, dziś natomiast (niech będzie WV Passat B6) nawet jeżeli wyjedzie bez xenonów a właścicielowi zamarzy się je zamontować (co jest zupełnym absurdem wg/mnie), to auto już jest pod to przygotowane tz ma w opcji Xenony (wystarczy spełnić podstawowe warunki montażu i możemy cieszyć się z posiadania nowszego, lepszego, bezpieczniejszego oświetlenia), oczywiście całkiem legalnie
artj
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: Polska
0

23 Gru 2009, 22:23

Ja myślę,że temat zaczyna rozwijać się nie w tym kiierunku niż powinien.Temat ksenonów był już przerabiany.Co dolich legalności - żeby w samochodzie mogły być lapmy ksenonowe,muszą być do tego przystosowane reflektory.Nie wolno wkładac ksenonów do lamp oznaczonych jako halogenowe.Muszą być do tego odpowiednie reflektory.W przeciwnym razie cała lampa traci homologację.
Jeżeli do danego samochodu są produkowane reflektory ksenonowe,to można je śmiało zakładać.Nawet wtedy,jeżeli producent takowych nie produkuje.Nie traci się żadnej homologacji.Nawet jeżeli do Poloneza ktoś zacząłby produkować reflektory ksenonowe,to można je w tym samochodzie zamontować i będzie to zgodne z przepisami.
Oczywiście pod warunkiem,że reflektory są ksenonowe,a nie halogenowe.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [B] Getz 1,3 / Micra K12 1,2 / 206 1,4 / Fabia I 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 75KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2003 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Hyundai Getz 1,3 - 82KM - Nissan Micra ...