Auto z charakterem do 50 tys zł

02 Lip 2011, 12:11

Jako że najpierw chciałbym przedstawić wam własną osobę, jestem młodym 18letnim osobnikiem płci męskiej który szuka auta dla siebie.

Większość osób oczekuje oszczędności, ekonomiki, byle by przejechać z punktu A do B i tyle.

Ja natomiast rozwinę swoje detale czego oczekuje.
Szukam samochodu który będzie elegancki, zacięty, z charakterem i respektem w kulturze drogowej.
Generalnie rozglądałem się nad dwoma klasami aut.
Auta klasy sportowej i auta klasy SUV.
\
Zacznę od tej pierwszej:

Czego oczekuje od auta sportowego?

Chciałbym by ono charakteryzowało się niecodziennym wyglądem, rasowym brzmieniem ( i tutaj chciałbym sprostować - nie mam tu na myśli wsadzenia sportowego wydechu do np. zwykłego, przeciętnego cztero lub trzy garowca żeby mi to auto "pierdziało", mam tu raczej na myśli charakterystykę silnika np. silnik boxera - impreza wrx albo chociażby gama silników jakiś lepszych BM-ek z resztą sami rozumiecie) o prędkość czy przyspieszenie nie wchodzi jakoś specjalnie w gre ale jak wiadomo jak ładnie brzmi to i ładnie jeździ, dlatego może wy macie jakieś propozycje innych aut z dobrym brzmieniem?

Czy 5cio czy 3 drzwiowy?

W sumie jest mi to bez różnicy, ale bardziej ku przekonaniu 5 drzwi.


Czego oczekuje od auta klasy SUV?

Właśnie... No i tutaj też wpadło mi pełne zauroczenie takimi autami. Jak wiemy wszyscy auto podwyższone, muskularne budzące respekt i miłe wrażenie dla oczu.

Zależy mi przede wszystkim na bogatym wyposażeniu. Tutaj moje przekonania kieruje ku BMW X5 E53 od 2003 roku. Auto wysokiej klasy, a wiek tych aut sprzyja cenowo pod moją kieszeń. Koniecznie czarne z ciemnymi szybami, wg. mnie wtedy właśnie taka BM-ka nabiera swojego wyglądu i gracji. A silnik 3.0d gra dostojnie i myślę że to byłby najbardziej rozsądny wybór silnika dla takiego auta. Może się mylę, fakt bo się tak bardzo nie znam lecz pisze tutaj dlatego by to właśnie wy mogli mi pomóc.


Chciałbym byście wyrazili swoje opinie z doświadczeń czego się strzec w takich autach? Czym należy się kierować przy kupnie itd itd.

W sumie może i się dziwicie dlaczego moje życie kierowcy zaczyna się od takich "wozideł" ale myślę że to kwestia indywidualna.
Bo mógłbym sobie kupić jakiegoś taniego Peugeota 207 i nim jeździć ale ja oczekuje czegoś więcej niż wsiąść do auta i pojechać do sklepu czy szkoły i nie myśleć o przyjemności z jazdy.
Dla mnie auto jest czymś więcej niż maszyną. Jest nutą lekkiej wagancji, przyjemności z jazdy, frajdy, luksusu, a jak wiemy każde auto ma swoją duszę.


Mam nadzieję że chociaż troche mi w tym pomożecie drodzy forumowicze :)

Czekam na wasze sugestie i propozycje.

Pozdrawiam serdecznie :)
Po3gan
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lip 2011, 12:32

mam pytanie odnośnie auta sportowego.Czy ten samochód musi być nowszy czy może to być coś starszego ale rzadkiego?Jeżeli tak to polecam zastanowić się nad autem marki Alpina B6 3.5l Ma to moc od 211km do 254.Słyszałem i widziałem to auto w akcji i naprawde jestem pod wrażeniem.Lata produkcji to 1985-1990r.Powstało zaledwie219 egzemplarzy.Jest to jak gdyby BMW po profesjonalnym tuningu.Pozdrawiam
blaszok
Nowicjusz
 
Posty: 13

02 Lip 2011, 12:55

To moze Forestera XT?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jakoscia wykonania wnetrza, czy wyposazeniem od BMW bedzie odstawal, ale naped, prowadzenie czy zawieszenie na plus Forestera.

Za 50kzl, tez kupisz swietnie sie prezentujecego Lexusa RX300.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Lip 2011, 13:07

ogólnie subaru a w szczególności Subaru Forester słyną z idealnego zawieszenia.Tak jak większość "Japończyków".
blaszok
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Lip 2011, 14:36

Subaru ogólnikowo mówiąc uważam za bardzo solidną firmę. Ich silniki boxera odgrywają tam znaczącą rolę jak i w sumie niezawodność.
Ale właśnie jakoś za specjalnie ten forester nie jest... ładny ani luksusowy. Za tandetny.. Patrząc na niego z boku odczułem wrażenie że podchodzi bardziej pod podwyższone kombi a nie SUV.
W dodatku benzyna.. Według mnie dla auta klasy SUV powinien być jednak diesel.
Jak dotąd ciągle urzeka mnie ta X5.
Lecz boję się, że to auto zrobi mi psikusa w dalszym eksploatowaniu i zachoruje na jakąś poważną chorobę w której wydam majątek na serwis...

Dlatego chciałbym o nim wiedzieć jak najwięcej.. Z resztą sami rozumiecie. To nie jest kupno Fiata Pandy, tylko poważna inwestycja :)
Po3gan
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Lip 2011, 14:47

Napewno kupujac takie X5, wypadalo by pare rzeczy zrobic, np rozrzad, mimo ze to lancuch i teoretycznie nie trzeba go wymieniac poki go nie slychac, to sie zdarzaja sytuacje gdy sie jednak zrywa nawet po 100k km. Jak kupisz jakiegos nie przekreconego, po powodzi, czy duzym dzwonie, to jakis szczegolnych problemow z nim nie powinienes miec.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 4&t=147980
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

03 Lip 2011, 18:33

Jeżeli bierzesz BMW X5 musisz uważać gdyż sporo jest egzemplarzy po poważnych wypadkach.Dobrze by było sprawdzić auto w zaufanym warsztacie,szczególnie pod katem zawieszenia,gdyż X5 jest ciężkim autem i jego niezawodność zależy w większości od zawieszenia.No i do Bety X5 tylko diesel :o
blaszok
Nowicjusz
 
Posty: 13

31 Lip 2011, 11:37

A co moglibyście powiedzieć na temat jeepa grand cherokee III generacji?
Np ten [link do oferty na Allegro wygasł]

link do tego samego auta również tutaj:
http://www.toyota.pewneauto.pl/mapa/ofe ... 562#szczeg

Co w nim takiego że kosztuje tylko 60 tys zł?

Czy nominalnie jego cena też jest w takich granicach czy przeważnie takie wersje są o niebo droższe?


I tak ogólnie o tym modelu:
Czy to dobre i bezawaryjne auto?
Lepszy diesel czy ta benzynowa V8?
Jakie są opinie?
Po3gan
Nowicjusz
 
Posty: 3