Auto z małą utratą wartości - silnik JTD ?

Re: Auto z małą utratą wartości - silnik JTD ?

15 Maj 2011, 08:53

eeeeehhhh przesadzacie, przecież nigdzie nie napisałem, że oczekuje aby to auto sprzedać później z zyskiem lub nic nie straciło na wartości. Chodzi mi o to że kupując np jakieś auto za 30k i sprzedając je za 2 lata za 25k stracę 5K. Jednak gdybym kupił teraz auto za 50-60k to za 2 lata załóżmy tez bedzie tańsze o te 5k. Więc tak jakby jedno z drugim się pokrywało, nie musiałbym brać kredytu i miałbym czym jeździć ;)

Niechciałbym tylko kupić czegoś za 30k a za 2 lata prosić sie żeby ktoś to za 15k kupił :(

A czy to będzie Alfa czy Francuz czy co innego to mi to obojętne. Natrafiłem na wątki o silnikach JTD i większość wypowiada się pozytywnie, więc rozmyślam czy nie wypróbować.
sonic64
Nowicjusz

Miejscowość: GT / Gostyń

15 Maj 2011, 09:04

Jedno z drugim w ogóle się nie pokrywa.
Jeśli kupisz auto za 30 tys. zł to stracisz minimum 5tys. zł niezależnie od marki, obstawiam jednak 7-8tys. zł.
Jeśli kupisz za 50tys. zł to stracisz minimum 10tys. zł do 15 w ciągu tych dwóch lat.
Tak naprawdę marka ma niewielkie znaczenie bo wszystkie samochody w podobnej cenie tracą podobnie na wartości.
A niska cena takiego np. Bravo JTD bierze się z tego, że można takiego kupić za 55tys. zł nowego a nie np. 70tys. zł jak analogicznego francuza lub niemca albo japończyka.
I z tego wynika ich niższa cena na rynku wtórnym.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Maj 2011, 09:14

Jasiek90 napisał(a):Jedno z drugim w ogóle się nie pokrywa.
Jeśli kupisz auto za 30 tys. zł to stracisz minimum 5tys. zł niezależnie od marki, obstawiam jednak 7-8tys. zł.
Jeśli kupisz za 50tys. zł to stracisz minimum 10tys. zł do 15 w ciągu tych dwóch lat.
...

z tego rachunku wynika że nawet lepiej tak zrobić :D tu stracę aby 8k, a tak straciłbym 15k + % z kredytu;)
sonic64
Nowicjusz

15 Maj 2011, 12:39

Z takim myśleniem to ty nigdy nie kupisz droższego samochodu bo przerażała będzie cie myśl o tym ile to na nim tracisz:)
Pawelcode
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

15 Maj 2011, 13:13

Pawelcode napisał(a):Z takim myśleniem to ty nigdy nie kupisz droższego samochodu bo przerażała będzie cie myśl o tym ile to na nim tracisz:)

ja sie już nastawiłem na to że stracę dużo :) tylko po prostu teraz mnie chyba nie stać na to co chce , a czymś jeździć muszę :( muszę ten czas jakoś przepykać.
sonic64
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI [D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Accord VIII 2,0 - 156KM - Mazda 6 II ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005