Auto z niemiec.

Auto z niemiec.

21 Cze 2008, 14:09

Moje pytanie dotyczy samochodu kupionego w niemczech.
Moja sytuacja wyglada nastepujaco: mieszkam w Irlandii ale planuje powrot do polski. Planuje kupic samochod, zeby przewiesc swoje rzeczy do polski. I pytanie brzmi: czy jezeli kupie samochod w niemczech, wykupie tam (niemcy) ubezpieczenie to moge nim od razu pojechac do Irlandii (i spowrotem), czy musze najpierw go przerejestrowac w polsce (plus wszystkie akcyzy, ubezpieczenia, przeglady etc) i dopiero wtedy pojechac..?

Dzieki za odpowiedz.
Thest
Nowicjusz

Re: Auto z niemiec.

28 Cze 2008, 20:32

Thest napisał(a):Moje pytanie dotyczy samochodu kupionego w niemczech.
Moja sytuacja wyglada nastepujaco: mieszkam w Irlandii ale planuje powrot do polski. Planuje kupic samochod, zeby przewiesc swoje rzeczy do polski. I pytanie brzmi: czy jezeli kupie samochod w niemczech, wykupie tam (niemcy) ubezpieczenie to moge nim od razu pojechac do Irlandii (i spowrotem), czy musze najpierw go przerejestrowac w polsce (plus wszystkie akcyzy, ubezpieczenia, przeglady etc) i dopiero wtedy pojechac..?

Dzieki za odpowiedz.

Witam!

Jezeli wykupisz niemieckie czerwone tablice wyjazdowe to mozesz jezdzic po calej Europie, albo nawet dalej, tak dlugo jak wazne jest ubezpieczenie(data jest wytloczona na tablicach rej ). Mozesz je wykupic od 14 dni nawet do 12 miesiecy.
Jedyny ewentualny problem to to, ze auto musi miec w tym czasie wazny przeglad.
thomas83
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: DE

10 Lip 2008, 22:03

jak tylko bedziesz miał ubespieczenie to nei masz sie o co martwic tylko siadac i jechac niczym sie nie przejmowac
wampir1717
Aktywny

Miejscowość: NY

22 Lip 2008, 14:40

już chyba dawałem tego linka gdzieś na forum, na ebayu w sekcji Samochody jest cały poradnik jak sprowadzać auta z Niemiec, terenu UE i z USA.
gofin
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...
    Opel po raz trzeci uznany za Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
    Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Subaru Impreza STI