Auto z prostym zawieszeniem i silnikiem

19 Lis 2018, 10:49

Witam,
Szukam auta z prostym zawieszeniem i silnikiem. Budżet do 30 tys.
Teraz mam accorda VII. Z motoru jestem bardzo zadowolony mimowy wymiany dwumasy. Jednak zawieszenie wielowahaczowe to porażka.. Do pracy muszę jeździć zła droga i co chwilę coś mam tam coś do naprawy.
Aktualnie myślę o Astrze IV, co jeszcze proponujecie?
pawkli
Nowicjusz
 
Posty: 45

19 Lis 2018, 17:18

pawkli napisał(a):Jednak zawieszenie wielowahaczowe to porażka.. Do pracy muszę jeździć zła droga i co chwilę coś mam tam coś do naprawy

Kwestia tego na jakiej jakosci czesciach naprawiasz, w vagu jak zrobisz na dobrych czesciach to na 100tys masz spokoj i to w rownie kiepskich warunkach drogowych (wałbrzych) W A4 b6 oryginalne elementy wytrzymaly 240tys po takich dziurach.

Wiec reasumujac zrob ten zawias na dobrych czesciach i po klopocie
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lis 2018, 17:52

Raziel11 napisał(a):Wiec reasumujac zrob ten zawias na dobrych czesciach i po klopocie


+ całość na raz a nie tylko to co odczuwalnie stuka

Na pewno wyjdzie taniej niż wymiana auta.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Lis 2018, 18:08

hmm no jest to jakieś rozwiązanie. jakiej firmy polecacie części ?
pawkli
Nowicjusz
 
Posty: 45

19 Lis 2018, 20:38

Zajrzyj na jakieś forum accorda albo ogólnie chądy.
W jednym aucie wahacze danej marki mogą się sprawdzać a w innym już nie. Zresztą nie każda firma robi graty do każdego auta.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Lis 2018, 23:58

Tylko accord jest z 2007 roku ... nie wie czy jest sens inwestować w tak stare auto. Astre w tych pieniądzach miałbym w okolicach 2012 roku
pawkli
Nowicjusz
 
Posty: 45
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Picanto - samochód do miasta
    W Polsce do Kia Picanto należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały "Koreańczyk" doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku. Pod maską Picanto może się znaleźć jeden z dwóch ...
    Moto Sport & Tuning Show 2015 / relacja
    Pierwsze Targi Pojazdów Sportowych i Tuningu – Moto Sport & Tuning Show odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Było to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, gdzie można było zobaczyć samochody sportowe ...

20 Lis 2018, 00:01

Ehh no tak bo rocznik jest najważniejszy.. :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Lis 2018, 09:32

Dlaczego nie pomyślisz o Pandzie? Będzie jeszcze nowsza od Astry, widać że na tym Tobie zależy, masz jeszcze np. Citigo, Up itp, to też będą bardzo młode auta w cenie Astry. A jak naprawiasz na kiepskich częściach i ratami to bez znaczenia jakie zawieszenie weźmiesz, każde będzie się sypać po pół roku.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lis 2018, 09:50

Wejdź na forum Hondy popytaj użytkowników o polecane części i warsztaty w Twojej okolicy (żeby Cię nie naciągnęli). Z tego co widzę to np.wahacze do Accorda robi Lemforder i to bdb firma, ale nie wiem jak sprawdza się w Accordzie. Na pewno nie warto rozstawać się z autem jeśli jest bezwypadkowe i nie ma z nim większych problemów (popatrz sobie ile kosztuje remont silnika w nowszych VAG-ach czy jakichkolwiek dieslach). Zrobisz raz porządnie zawieszenie i będziesz miał spokój na 100 tys.km (poza jakimiś gumami, które wiadomo, że nie wytrzymają ze względu na nasze warunki atmosferyczne).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Lis 2018, 11:43

Mi nie zależy na tym aby mieć nowsze auto. Honda całkowicie spełnia moje wymagania ale ciągle drobne usterki mnie wykanczaja... Umów się w serwisie zostaw auto pozyc inny samochód i tak co jakiś czas. Czy kupując nowsze dalej będę miał takie problemy?
pawkli
Nowicjusz
 
Posty: 45

20 Lis 2018, 11:46

pawkli napisał(a):Czy kupując nowsze dalej będę miał takie problemy?


Jak trafisz na zajechanego trupa to oczywiście... Trochę to dziwne, wygląda to tak jakbyś miał gruza albo naprawiali Ci na chińskich częściach. Sam mam auto z 1999 roku i zostawiam u mechanika raz na pół roku praktycznie i to tylko dlatego że wymieniam coś dla świętego spokoju a nie że się zepsuło i auto stoi. No i to Francuz :naughty:

Tym bardziej dziwne, że Accord nie cierpi na jakieś ciągłe drobne usterki, zrozumiałbym jakby to był jakiś C4 w dieslu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lis 2018, 11:57

pawkli napisał(a):Tylko accord jest z 2007 roku ... nie wie czy jest sens inwestować w tak stare auto
pawkli napisał(a):Mi nie zależy na tym aby mieć nowsze auto.
ekhem :naughty:

Podzielam zdanie kolegi Ossy - jeśli wiesz co masz, to przy tym pozostań, bo obecnie kupić dobre auto używane jest b. ciężko. No i nie jest powiedziane, że "nowy" nabytek też nie będzie się psuć, a 11 letnie auto to jeszcze nie taki zabytek, w który nie opłaca się inwestować (choć nasi zachodni sąsiedzi podobno złomują dobre, sprawne auta z 2012...)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Lis 2018, 12:33

Naprawiam co jakiś czas coś ale są to inne elementy. Mechanik chyba najlepszy w mieście.
pawkli
Nowicjusz
 
Posty: 45

20 Lis 2018, 12:43

No to jak są naprawione to się nie zepsują szybko, a zmienisz auto i znowu będziesz musiał wymienić 50% elementów.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lis 2018, 15:18

Tak jak przedmówcy juz napisali, zakup auta uzywanego to zawsze ryzyko, chocbysmy polecili najbardziej niezawodne auto to zawsze moze cos sie przytrafic.

Jeśli te usterki dotycza zawieszenia to zrob wszystko raz a porzadnie i masz temat z glowy na dlugi czas
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna