Nowy samochód w leasing - 100k (crossover?)

24 Lis 2018, 00:51

Niestety, w branży samochodowej nie jestem za dobrze zaznajomiony - ale przemawiały do mnie zawsze niemieckie produkcje. Nie podobają mi się francuzy/japończyki - więc peugeoty/renault/toyota/hyundai/honda etc odpadają (choć mazdy znowu są ciekawe..). Do tej pory miałem od początku - citroen C3/ Skoda Fabia/Audi a3 8p Sportback (105KM)- wszystko w benzynie, manuale.

Auto aktualnie miałoby być dla singla, 26 lat, głównie miasto plus małe trasy, może 2-3 razy w roku dłuższe. Rocznie pewnie w okolicach 20-30tys (choć audi po 8 latach ma 90tys km przebiegu). Myślałem początkowo o czymś z audi a4/a5 lub mercedes CLA, jednak ograniczyłem kwotę i przekracza to mój budżet. Miałoby być to na ~36-48 miesięcy, 20% wpłaty własnej reszta raty leasingowe (20-30tys. km). Z tego co zauwazyłem w okolicach 100k, mieszczę się wlaśnie w 800zł per miech.

Początkowo myślałem o typie krótki sedan (~limousine audi) lub sportback/hatchback. Oczywiście coś mocniejszego niż dotychczasowe audi:
- skoda octavia
- skoda superb
Lecz zaczęły mi się podobać także SUVy, jednakże głównie jeżdżę aktualnie po mieście - parkowanie równoległe przeważnie, plus martwię się o moc ze względu na wagę...:
- skoda karoq
- volkswagen tiguan

Bardzo spodobał mi się crossover volkswagena - T-ROC, jednakże czytam wciąż o kiepskich plastikach i że nie jest wart swojej ceny.. - przede wszystkim podoba mi się podobna wielkość (długość i rozstaw oraz waga) do audi, wyższe podwozie, wygląd zewnętrzny - kształty. Silnik 1,5 TSI 150 KM.
Co o tym myślicie? Jakieś porady? Opinie? Inne opcje?
Ostatnio edytowany przez Mauser92, 25 Lis 2018, 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

24 Lis 2018, 06:58

Mauser92 napisał(a):Miałoby być to na ~36-48 miesięcy, 20% wpłaty własnej reszta raty leasingowe (20-30tys. km). Z tego co zauwazyłem w okolicach 100k, mieszczę się wlaśnie w 800zł per miech.

Nie ma takiej opcji byś w leasingu zmieścił się w tej kwocie.
100tys -20%=80tys do spłaty/48rat=1666 pln i to bez odsetek.
Taki wynik można osiągnąć jedynie w wynajmie długoterminowym. Ale wtedy masz ograniczenia przebiegu i płacisz tylko za używanie auta.
Wtedy wychodzi Ci miesięczny koszt w okolicach 1250pln.
20000/36+800. W takim przypadku przez 3 lata spłacasz połowę wartości auta i zostajesz z niczym.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lis 2018, 01:13

Masz racje, byłaby to opcja bez wykupu auta. Strata w okolicach 38 tys. przez 4 lata (T-Roc). Za ile mógłbym ze startowych 100 tys. sprzedać takiego T-Roc'a po wykupie przy leasingu klasycznym po 4 latach uzytkowania? Co jest bardziej opłacalne ?:)

Przejdźmy do modelu.. ogólnie nowy do 100 000zł, przy takim użytkowaniu. Czy T-Roc jest dobrym wyborem? (tzn. akceptowalnym? :P)
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

25 Lis 2018, 08:07

Mauser92 napisał(a):Co jest bardziej opłacalne ?:)

Zwykły leasing z wykupem i późniejszą sprzedażą, finansowo będzie bardziej opłacalny. Zawsze można kupić auto z wyprzedaży rocznika, auto dealera, czy demo. W przypadku najmu w przeważającej większości przypadków startujesz z ceny katalogowej. T-Rock to nowość, ale VW zazwyczaj dobrze trzymają cenę, więc takie 4 letnie auto z niewielkim przebiegiem sprzeda się bez problemu i za dobrą kasę. Sprawdź sobie ile traci np Golf, z T-Rockiem będzie podobnie.
Ja Mogę Ci tylko napisać to co wiem z własnego przykładu.
Fiat Panda III po 4 letnim leasingu, 100 tys km przebiegu, został sprzedany w ciągu tygodnia,
za 62% ceny zakupu i to z lekko przytartymi drzwiami :mrgreen: Te wszystkie dane samaru o dużej utracie wartości biorą się stąd, że liczą oni tę stratę od cen katalogowych, a nie od faktycznej ceny zakupu.
Mauser92 napisał(a):Przejdźmy do modelu.. ogólnie nowy do 100 000zł, przy takim użytkowaniu.
Czy T-Roc jest dobrym wyborem? (tzn. akceptowalnym?

To już sprawa indywidualna, jedni preferują bardzo dobrze wyposażone auto klasy niższej, a inni słabsze wyposażenie, ale wyższej klasy auto.
Ja należę do tej drugiej grupy i za 100 tys wybrałbym większe auto.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lis 2018, 09:43

To co wybierzesz to kwestia gustu - ale jak dla mnie T-Roc to produkt marketingowy - jest droższy od Golfa z tym samym wyposażeniem i silnikiem. Golf ma dużo lepsze wykończenie wnętrza, a T-roc z kołem zapasowym ma nawet mniejszy bagażnik od Golfa hatchbacka (nie wspominam o kombi). Za 110 tys.możesz mieć T-Roca z 1.5 TSI i DSG, gdzie Golf będzie 10 tys.tańszy, a za 90 tys.możesz mieć Polo GTI z 200-konnym silnikiem (Polo ma podobną jak T-Roc jakość wykończenia wnętrza).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Lis 2018, 10:54

Czyli co w tym segmencie cenowym +/- proponujecie? Tutaj yeti65 mowi o wyborze nizsza klasa dobre wyposazenie i wyzsza klasa slabsze - wybierajac druga opcje mowiac ze wzialby cos wiekszego, gdzie z drugiej strony dowiaduje sie ze troc jest slabiej wykonczony od tanszego golfa... to do jakiej klasy go przypasowac?
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga Dziecko! Początek roku szkolnego
    Standardowo od 1 września na przejściach dla pieszych pojawia się więcej dzieci w tym roku będzie to od 3 września kiedy to zaczyna sie pierwszy dzień szkoły. Wiele z nich będzie samodzielnie pokonywać drogę z domu do szkoły ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...

25 Lis 2018, 11:38

Mauser92 napisał(a): gdzie z drugiej strony dowiaduje sie ze troc jest slabiej wykonczony od tanszego golfa... to do jakiej klasy go przypasowac?

Bo w T-rocku płacisz za bycie modnym :lol: T-Rock nawet nie pasuje do B-crossoverów, (Vitara, Renegade, czy Ecosport)które w większości są sporo wyższe(wygodne wsiadanie) i wyżej zawieszone(większa dzielność w "terenie"). No i wg. mnie jest po prostu za drogi na to co oferuje.
Pozostając w grupie VAG, wolałbym chyba Karoqa w podstawowej wersji wyposażenia z silnikiem 1,5 TSI.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lis 2018, 11:45

Moze to własnie kwestia gustu. Mi bardzo się podoba wizualnie (w przeciwieństwie do aut wymienionych przez Ciebie). Jest tak jakby połaczeniem jak to stwierdzil zachar w jednym ze swoich filmów suva z takim drapieznym ksztaltem sportowym (~crossover) o dosc twardym zawieszeniu. To chyba dlatego ze do konca nie wiem czy chce suva typowego czy np postawic na superb.
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

25 Lis 2018, 11:47

Widać że lecisz tylko na wygląd, reszta argumentów czy specyfikacji nie ma dla Ciebie znaczenia. Musisz sam sobie odpowiedzieć czego chcesz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Lis 2018, 11:54

Nie do końca. 150 KM TSI manual to punkt zawieszenia mojego oka aktualnie. Plus zakres cenowy. Rozumiem ze wykonanie mowicie ze slabe, fakt dosc tandetne twarde plastiki - na zywo nie widzialem, tylko zdjecia plus filmiki. Fakt chcialbym zeby samochod wygladal - jakos, plus nie chcialbym go w wersji podstawowej tylko zeby mial jakas pulę nieodzownych dodatków. Wiec po prostu wydaje mi się ze nie chcialbym kupic za 100 klockow fiata z 250 konnym silnikiem zeby nie jarac sie tylko i wylacznie pedalem gazu. Rownie dobrze 105 konne audi radzilo sobie na drodze.

Moze zadam inne pytania. Macie w reku 100-110tys aktualnie i chcecie kupic auto. Co byscie wybrali? I np dlaczego w prostych kliku slowach (bo mam duza rodzine/dobre wykonczenie/wyglad/moc itp).
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

25 Lis 2018, 11:58

Nie mam tyle kasy na auto i pewnie nigdy nie będę miał, ale z punktu "fana" motoryzacji powiem tak, takie małe suviki robią wrażenie na kobietach i ludziach którzy się nie znają kompletnie na autach. Bo to jest modne, tak jak Apple, Samsung czy kuchenka mikrofalowa. Trochę mi to wygląda tak jakbyś usprawiedliwiał wybór gorszego auta tym, że jest modne co wyżej kolega również zaznaczył.

I bez przesady, nie musisz od razu kupować Fiata 500... Jest pełno aut. Już nawet ten nudny Golf wyjdzie o wiele taniej i będzie lepiej wykonany. Znowu z jednej strony dajesz crossovera, a z drugiej Superba, przecież to dwa inne światy. Po prostu za tą "modą" nie stoi żaden argument, a raczej wszystko przemawia na niekorzyść. Przy takim budżecie można by a wręcz trzeba wymagać jakości wykonania, bo idąc tym tropem niedługo 150k to będzie MAŁO na dobrze wykonane auto (to samo dzieje się z telefonami).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Lis 2018, 12:06

Mauser92 napisał(a):Moze zadam inne pytania. Macie w reku 100-110tys aktualnie i chcecie kupic auto. Co byscie wybrali? I np dlaczego w prostych kliku slowach (bo mam duza rodzine/dobre wykonczenie/wyglad/moc itp).

Ja to nawet nie muszę się długo zastanawiać :mrgreen: bo w przyszłym roku zmieniam auto i na 90% będzie to Outlander City Style :happy:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lis 2018, 12:22

Gdybym patrzył tylko na mode i lans, to poszedlbym i kupil bmw. Po prostu nie mam sprecyzowanego poglądu czy mialby to byc typowy suv czy kompaktowy hatchback czy cos sportowego. Szukam czegos atrakcyjnego co mnie zaciekawi i wpadnie mi w oko. Nie podchodze do tego stereotypowo - ze male suviki sa dla kobiet i ble brzydze sie tym i nie dotkne sie tego. Ogladalem filmiki i opinie - byc moze i sponsorowane jak cala grupa VAG ale oprocz twardych plastików do niczego innego nikt sie nie przyczepiał. Kwestia wizualna jest dla mnie wazna jak dla kazdego, kazdy ma swoj gust. Fiat Tipo np tez mi sie podoba. Czy mowiac o wykonaniu przesiadanie sie z audi a3 do t-roc’a to uwstecznianie sie? Niestety ksztalty sportage, outlander, renegade mi sie nie podobaja.. podoba mi sie za to tiguan karoq superb octavia, mimo ze to inne typy samochodow. Ale dziekuje za odpowiedzi i uwagi.
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

25 Lis 2018, 12:25

Musisz się ruszyć z domu i iść do SALONU. Przestań oglądać filmiki panów po 40 którzy na tym zarabiają. Idź do salonu, obejrzyj tego T-Roca, dotknij, zamów jazdę i będziesz wiedział czy takie plastiki to wstecz czy progres.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Lis 2018, 12:32

galakty napisał(a):Idź do salonu, obejrzyj tego T-Roca, dotknij, zamów jazdę i będziesz wiedział czy takie plastiki to wstecz czy progres.

I nie zapomnij podzielić się z nami swoimi wrażeniami :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna