Auto za 12-14 tyś.

12 Gru 2017, 17:16

Witam wszystkich,
prosiłbym o pomoc w wyborze samochodu.
Aktualnie jeżdżę Oplem Corsą C z silnikiem 1.2, którą lada moment oddam bratu jako jego pierwszy samochód.
Budżet ok.12-14 tysięcy.
Codziennie pokonuje trasę ok. 15km do pracy i z powrotem, raz na jakiś czas dalsza trasa, wiadomo.
Skłaniał bym się raczej w stronę silników benzynowych.
Samochody które rozważam to:
-Seat Leon I
-Seat Ibiza 3FL
-Volkswagen Passat B5FL
Za jakimi rocznikami mogę się rozglądać w tym przedziale cenowym ?
Jakich silników szukać w poszczególnych modelach?
A może cos zupełnie innego polecacie?
Z góry dzięki za poświęcony mi czas ;)
kemot1997
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 14 07 2015
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

12 Gru 2017, 17:29

Ibiza 3,95 długości, passat 4,7m, dwa totalnie różne auta
Zastanów się najpierw czego chcesz
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Gru 2017, 17:58

I co z tego że różne ? Nie wiedziałem, że muszę wpisać w jakich wymiarach szukam samochodu, może jeszcze o określonej masie co do kilograma i kolorze? Nie zrozum mnie źle, bo różnica w długości jest znaczna, ale ja pytałem czy kupię któreś z wymienionych w tej cenie i ewentualnie z jakim silnikiem.
A co do tego:
"Zastanów się najpierw czego chcesz", gdybym wiedział dokładnie czego chcę to nie pisałbym na forum, chciałbym usłyszeć odpowiedzi/opinie na temat wymienionych samochodów, a nie to, że jedno jest 75cm dłuższe od drugiego. Wiadomo inne modele to się różnią i to wieloma aspektami, ale w taki sposób to można wszystkie samochody porównać. Także Twój komentarz wydaje mi się zbędny, chyba że nie zrozumiałem o co dokładnie Ci chodziło :P
kemot1997
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 14 07 2015
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

12 Gru 2017, 18:13

kemot1997 napisał(a):a nie to, że jedno jest 75cm dłuższe od drugiego


Auta osobowe dzielimy na segmenty, segment a, segment b itd powiedzmy, że do e (nie licząc terenówek)
Wrzucasz ibizę z segmentu b, leona z c i passata z segmentu d.
To nie 75cm różnicy w długości a kosmiczna różnica jeśli chodzi o komfort i miejsce wewnątrz. Do tego serwis takiego passata będzie 2x droższy, podobnie ubezpieczenie.
My mamy wiedzieć czy wyłożysz 1,5k na remont przedniego zawieszenia? (gdzie za tą kwotę wymienisz sobie połowę ibizy)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Gru 2017, 18:18

Chodziło o to, żebyś określił się czy potrzebujesz auta dużego czy małego. Ibiza to mieszczuch, nadający się do miasta, a passat to już auto klasy średniej, dużo przestronniejszy, zdecydowanie droższy w utrzymaniu.

Każde z tych aut dostaniesz w tym budżecie, passata i Leona szukaj z 1.8T albo z 2.0
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

12 Gru 2017, 18:53

Ok, teraz juz wiem o co chodziło, także zwracam honor. Samochodu potrzebuję w miarę taniego w utrzymaniu, na jakiejś dużej przestrzeni wewnątrz póki co mi nie zależy.
kemot1997
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 14 07 2015
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

12 Gru 2017, 19:13

Szukaj wszystkich aut pochodnych, bo w sumie dzisiaj te auta to już są starocie.
VW Polo, Ibiza
Golf IV, A3 8L, Leon 1, Octavia 1 -> Bora, Toledo
VW Passat B5, A4 B5. Superb 1
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna