Automat za około 25 tysięcy

26 Wrz 2020, 00:56

Witam, nie znalazłem odpowiedzi opcją szukaj, więc zapytuję: jaki samochód z automatyczną skrzynią kupić? Mój budżet wynosi około 25 tysięcy, rocznie robię ~15k km, z czego 90% trasa. Jeżeli miałbym zchierarchiwizować swoje wymagania to na pierwszym miejscu byłaby bezawaryjność/koszty utrzymania, następnie spalanie, a na końcu wygląd i osiągi. Z oczywistych względów skłaniam się ku dieslowi/b+g. Rodzaj nadwozia jaki mnie interesuje to sedan lub hatchback. Nogę mam lekką i rzadko jeżdżę szybciej niż 140km/h. Najbardziej zależy mi na jak najmniej ryzykownej wersji silnikowej i skrzyni biegów (zdaje sobie sprawę, że każdy używany automat to loteria). Przeglądając oferty po głowie chodzi mi kilka modeli: a3 8p, astra j, C4 II, C5 II, 508. Chciałbym usłyszeć od ludzi znających temat opinie zwłaszcza o automatycznych skrzyniach biegów tych samochodów. Chętnie posłucham również innych propozycji spełniających wymagania. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
dobakj
Obserwowany
 
Posty: 1

27 Wrz 2020, 21:22

dobakj napisał(a):Przeglądając oferty po głowie chodzi mi kilka modeli: a3 8p, astra j, C4 II, C5 II, 508.


508 - nie ten budżet
C4 ma jakieś dziwne skrzynie zautomatyzowane (MCP), odpuściłbym
C5 - ok, ale tutaj wszystkie silniki 2.0 będą ok (zarówno benzyna jak i turodiesel)
Astra J - ok, ale automatów w tym budżecie będzie mało
A3 8P - tutaj skrzynie DSG, więc w zasadzie warto polecić tylko 2.0 TDI CR, bo tam była mocniejsza skrzynia dwupsrzęgłowa (ale jej awarie też do tanich nie należą)

Popatrzyłbym jeszcze na Hondę Civic, Accorda, Mazdę 6, Toyotę Auris/Avensis, Renault Lagunę i Mercedesa W203.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi R8 V10 RWS
    Audi Sport GmbH poszerza serię modelową R8, wprowadzając nową wersję z napędem na tylną oś. Audi R8 V10 RWS pojawi się na rynku w limitowanej edycji 999 egzemplarzy w wersjach Coupé i Spyder. Samochód napędzany ...