AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja

04 Lis 2009, 23:02

W dniach 9 -11 października 2009 odbyła się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych i Międzynarodowych Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSALON/AUTOSERWIS.

Ofertę branży samochodowej zaprezentowało ponad 80 wystawców – przedstawiciele branży serwisowej oraz producenci i sprzedawcy akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych, wyposażenia warsztatów naprawczych i wulkanizacyjnych, stacji obsługi, narzędzi, urządzeń diagnostycznych oraz chemii samochodowej. Wśród dealerów samochodowych prezentowano markę Peugeot.

AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja

Na targach ogromnym zainteresowaniem cieszył się Żywy Warsztat Samochodowy przygotowany przez firmę Herkules. Była to prezentacja nowoczesnych technologii napraw oraz serwisowania pojazdów z naciskiem na współczesne technologie napraw karoserii samochodowych. Zwiedzający samodzielnie mogli spróbować zastosowania nowoczesnych urządzeń oraz technologii na specjalnie przygotowanych do tego celu stanowiskach treningowych. Równolegle odbywały się projekcje filmów oraz prelekcje na tematy związane z aktualną sytuacją na rynku napraw i serwisowania samochodów.

Po raz pierwszy na targach w Polsce można było zobaczyć najnowszej generacji urządzenie do geometrii kół i osi pojazdów firmy BEISSBARTH GmbH, urządzenie CarChipPro rejestrujace parametry pracy samochodu i silnika, montowane w złączu diagnostycznym OBD firmy Auto Gaz Śląsk Sp.z o.o., najnowocześniejszą lutospawarkę do karoserii DUO-GYS AUTO, najnowocześniejszy spoter blacharski EZSPOT 3500A, nowoczesne urządzenie do napraw powypadkowych firmy Herkules, uniwersalny ściągacz do sprężyn samochodowych firmy Nagengast, oraz innowacyjne samochodowe myjnie parowe firmy Ecomyjnia.

Wszyscy, którzy odwiedzili targi mogli nie tylko zapoznać się z nowościami rynkowymi, ale także mogli uczestniczyć w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.
Podczas targów w dniach 10-11.10.09r odbył się Finał Mistrzostw Polski HPI Challenge sezonu 2009 w klasach modeli terenowych. Wyniki VI Eliminacji HPI Challenge 2009 i
ranking końcowy Mistrzostw HPI Challenge 2009.

W sobotę można było spotkać się z Grzegorzem Kawalcem, rajdowcem, dwukrotnym mistrzem Śląska.
Wystawa Samochodów Tuningowanych przyciągała uwagę pomysłowością i rozmachem zaaranżowanej ekspozycji.

Tradycyjnie już podczas targów odbył się X Zlot Pojazdów Tuningowanych i XVI Zlot Pojazdów Dziwnych. W ramach zlotów zorganizowano konkursy. W kategorii najładniejsza aranżacja - Seat Ibiza, VW Corrado, Honda CRX czerwona. Najładniejsze koło imprezy VW Jetta biała, błekitna, Peugeot 406. Najniższe auto zlotu VW Polo, VW Golf II, VW Golf III cabrio. Najładniejsze auto zlotu Honda CRX brązowa, BMW 3 niebieskie, Honda srebrna. W kategorii komora silnika VW Polo błękitne, BMW 3 niebieskie, Honda Del Sol zielona.

W ramach targów, jak co roku odbył się Zlot Caravaningu. Natomiast na spragnionych mocnych wrażeń czekał tor off-road przygotowany przez Klub Miłośników Samochodów Terenowych Silesia Park 4x4. Podczas wszystkich dni trwania targów odbywały się pokazy ratownictwa drogowego oraz przeprowadzono akcję „zostań krwiodawcą na targach” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria warsztatowe przygotowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP.

Tegoroczne Targi Autosalon i Autoserwis odwiedziło ponad 5 tys. zwiedzających.

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia kolejnej, XXI edycji targów, która odbędzie się w dniach 8 – 10 października 2010 roku.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5063
Zdjęcia: 11428
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Północ - Południe SKYACTIV, wielki finał wyprawy Mazdy
    Wyprawa Mazdy "Północ-Południe SKYACTIV" dotarła do mety. Właśnie zakończyła się dwutygodniowa podróż Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego w ramach projektu Północ-Południe SKYACTIV, realizowanego przez ...

  •