Avensis T27 Eco Contact6

02 Maj 2021, 13:33

Kupiłem Eco Contact6 ale boje sie jechać powyżej stówy bo są tak cienkie i miękkie po bokach czy takie one poprostu są?Niechciałbym wylądować pod szpitalem. Pozdrawiam Magloy.
Magloy
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Maj 2021, 17:50

Opony raczej chwalone, a testy są dość dobre.
A na poprzednich oponach było ok? Różnicę zauważyłeś od razu po wymianie opon?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Maj 2021, 12:00

Poprzednie Klebery HP3 były zdecydowanie twardsze jakby grubsze po bokach, różnice zauważyłem przy wymianie opór toczenia mają tak mały że napewno szybciej pójdą klocki hamulcowe
Magloy
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Maj 2021, 12:46

A zawieszenie jest ok?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Maj 2021, 12:50

Zawieszenie Ok ale niema związku z oponami bo profil ten sam 55 są cienkie po bokach i tylko to mnie martwi w czasie jazdy jest tak cienka że menel bez problemu może je w nocy podziurawić śrubokrętem
Magloy
Nowicjusz
 
Posty: 3

04 Maj 2021, 07:54

Powiem szczerze, że nie spotkałem się z takimi oponami. Każda opona jaką widziałem i jakie mam/miałem były takie same po bokach. wprawdzie śrubokrętem czy jakimś ostrym narzędziem jak się wbije w bok, to jest możliwość, że się przedziurawi. Jak każda opona. Po boku jest cieńsza niż od strony bieżnika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy polskie autostrady są warte swojej ceny?
    Jakość autostrad w Polsce to temat, który budzi w kierowcach wiele emocji. Polityka inwestycyjna w infrastrukturę drogową, w tym autostrady, jest jednym z kluczowych wyzwań dla polskiego rządu. Wysokie koszty przejazdu, ...

04 Maj 2021, 08:24

Magloy napisał(a):boje sie jechać powyżej stówy bo są tak cienkie i miękkie po bokach czy takie one poprostu są?
Rozumiem że masz Continental EcoContact 6, a to że jej bok jest bardziej elastyczny nie oznacza że jest słabszy od tej w której wydaje się twardszy. Plusem tej opony będzie na pewno praca która dodatkowo wyciszy wszelkie nierówności i pozwoli odciążyć zawieszenie.

Magloy napisał(a):Poprzednie Klebery HP3 były zdecydowanie twardsze jakby grubsze po bokach, różnice zauważyłem przy wymianie opór toczenia mają tak mały że napewno szybciej pójdą klocki hamulcowe
Hm... tu akurat bok opony nie ma znaczenia przy oporach toczenia. Klocki zużywają się w zależności od twojego stylu jazdy i przypuszczam ze opór toczenia między oponami nie wpłynie na ich zużycie. Za to na pewno jeżeli mają mniejszy opór toczenia powinna się pojawić jakaś znikoma oszczędność na paliwie w dłuższej perspektywie czasu.

Magloy napisał(a):cienkie po bokach i tylko to mnie martwi w czasie jazdy jest tak cienka że menel bez problemu może je w nocy podziurawić śrubokrętem
Moim zdaniem nie masz się czym przejmować jeżeli chodzi o jazdę. Co do przedziurawienia to każdą oponę bez większego problemu można uszkodzić w ten sposób więc nie ma co się nad tym rozczulać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34