Bębny, szczęki OPEL CORSA C 1.2

25 Kwi 2022, 20:02

Witam, dziwny problem mam.

Byłem u diagnosty, wyszło że lewy tylni hamulec praktycznie 0 siła hamowania. Diagnosta napisał że przewody sztywne tył, bębny i okładziny cierne do wymiany.

Co dziwne, mechanik który już kiedyś ten problem rozwiązywał, powiedział że wszystko z bębnem w środku okej, szczęki i wszystko w porządku. Na bębnie od zewnątrz rdza, ale powiedział że to normalne na żeliwie. Ja jeżdżąc nie zauważyłem problemu, sprawdzałem czy ściąga w którąś ze stron i nic.

Co więcej diagnosta powiedział że ręczny słabiutki w wyniku słabych bębnów. A ja na ręcznym 3/4 ząbek i mi trzyma auto na dużym wzniesieniu.

Takie pytania mam. Co o tym sądzicie? Czy serio jeżeli bęben jest zardzewiały z zewnątrz to jest do wymiany? Załączam zdjęcia bębnów po rozłożeniu.
Ostatnio edytowany przez WojtiM98, 25 Kwi 2022, 22:05, edytowano w sumie 1 raz
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

25 Kwi 2022, 21:19

WojtiM98 napisał(a):Czy serio jeżeli bęben jest zardzewiały z zewnątrz to jest do wymiany?
Nie ma to znaczenia bo zewnętrzna stroną on nie pracuje, a co za tym idzie nie wpływa on na jakość hamowania. Taki bęben można łatwo wyczyścić i pomalować, będzie jak nowy.

Jeżeli problem jest z hamowaniem to pytanie czy tylko na ręcznymi czy też i przy nożnym hamulcu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Kwi 2022, 21:27

WojtiM98 napisał(a): mechanik który już kiedyś ten problem rozwiązywał, powiedział że wszystko z bębnem w środku okej, szczęki i wszystko w porządku
No on widzi to w realu . Po zdjęciach w zasadzie nic nie można wywnioskować oprócz tego że na jednym bębnie pierścień ABS-u jest w stanie tragicznym.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4743
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2022, 21:37

Ale ten pierścień raczej nie wpływa w taki sposób na siłę hamowania... No chyba że to jest właśnie to... Dziwi mnie taka różnica, bez przełożenia tego na jazdę
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

25 Kwi 2022, 22:02

A w ogóle to obowiązkiem by było napisać w tytule tematu jakie to auto . Ja wiem że to corsa c 1,2 benzyna .Znam Cię , widzę to po Twoich postach . Ktoś kto wchodzi na świeżo w forum skąd ma wiedzieć o jakim aucie mowa ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4743
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2022, 22:06

Najpierw powiedział przy nożnym że problem, potem to samo przy ręcznym :)
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak kierowcy mogą zabezpieczyć się przed wirusem?
    Zagrożenie koronawirusem sprawia, że chętniej przesiadamy się do samochodów, unikając skupisk ludzi np. w komunikacji miejskiej. Własny samochód to teraz faktycznie najbezpieczniejszy środek transportu, pod ...

26 Kwi 2022, 09:47

Możesz sprawdzić parę rzeczy .

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Spróbować wcisnąć np. śrubokrętem każdy tłoczek ( żółta strzałka ) . Powinien dać się przesunąć , a po ustaniu nacisku wrócić do szczęki . Jeżeli nie to tłoczek będzie zapieczony . Poza tym na ściągniętym bębnie zaciągnąć ręczny o te 3-4 ząbki . Zobaczyć czy linka zaciągnęła dżwignię i szczęki się rozchyliły . Zwolnić , sprawdzić czy mechanizm powrócił samoczynnie . Jeżeli nie to być może zapieczony sworzeń ( czerwona strzałka ) lub zakleszczona linka w tej prowadnicy .

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4743
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2022, 09:54

Super, dzięki!
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

26 Kwi 2022, 09:58

Bo tak naprawdę szczęki same w sobie nie wyglądają źle nie? Też myślę że to może być jakiś nawet niewielki problem
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27