Bezawaryjny w benzynie do 10tys

07 Sty 2013, 15:45

Witam. Poszukuje czegoś fajnego na pierwsze auto. Szukam czegoś w benzynie, najlepiej z silnikami 1,4-1,6 do jazdy po mieście. Do tego dobrze gdyby było w miarę ekonomiczne, części w miarę powszechne, ale też żeby nie były mi zbyt często potrzebne- a jeśli już, żeby to nie takie, że naprawa wynosi kilka tysięcy...

Mile widziane w miarę dużo miejsca (ale nie żadne kombi), bo dosyć duży ze mnie człek.

Zainteresowałem się modelami:

Honda Civic VI
Toyota Corolla e10/e11
Seat Leon I
Nissan Almera

Warto szukać tych modeli w tym przedziale cenowym?
Ostatnio edytowany przez Bednar, 08 Sty 2013, 21:57, edytowano w sumie 1 raz
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak

07 Sty 2013, 16:07

Leona nie kupisz poniżej 10 tys. myślę, że za w miarę ogarnięty egz. z początku produkcji trzeba koło 11-12 tysięcy. Sam czegoś takiego szukałem, ale powiem Ci, że ciężko znaleźć. Do listy można dołożyć Astrę G.
Felczy
Nowicjusz
 
Posty: 44
Prawo jazdy: 01 12 2011

07 Sty 2013, 17:51

Od siebie dodam Forda Focusa, bardzo dobre silniki ZETEC i pancerne zawieszenie. Jedynie problemy z rdzą się przytrafiały.
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

07 Sty 2013, 19:59

No focus calkiem ok auto, nawet mi sie podoba tylko musialbym dobrze szukac zeby rudego nie kupic. Ktos cos o corolli i civicu powie? Da sie znalezc w dobrym stanie juz po oplatach do tycg 8-10k

Co sądzicie o tego typu aukcjach? Naciągane czy nie? Cena z niska czy adekwatna?

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak

08 Sty 2013, 16:06

Ja bym brał japonczyka, honda z benzynka vtec, zmianne fazy rozrzadu lub pancerna corolle.
1.6 da rade w miescie i na trasie. Proponuje 5 drzwi, przydaja sie :)
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Sty 2013, 16:12

Jak widzisz dodalem nawet aukcje z tymi dwoma samochodami. Jak z wiarygodnoscia tych aukcji. Wydaja sie ok czy raczej mocno uwazac?
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2JZ-GTE - Toyota
    Trudno znaleźć silnik o większej rozpoznawalności wśród miłośników samochodów sportowych niż 2JZ. Historia tej 6-cylindrowej, 3-litrowej, rzędowej jednostki sięga początku lat 90., a motor jest najczęściej ...

08 Sty 2013, 16:17

Auto trzeba obejrzeć osobiście inaczej ciężko cokolwiek powiedzieć. Cena moze byc różna zależy od stanu, zadzwonic umówic sie i jechac zobaczyc.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Sty 2013, 16:18

Obie aukcje nie wyglądają jakoś specjalnie podejrzanie. Typowa aukcja internetowa.

O wiele łatwiej spotkać Corolkę bez przejść niż niebitego/niepoobojanego/niezużytego Civica. Auta te zawsze były porządane przez młodych gniewnych, i jak już się dopadną to robią niewyobrażalne rzeczy. przynajmniej niektórzy. Nastawiałbym się więc bardziej na znalezienie ładnej Corolli
Xyoz
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 22 12 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 1.6 101km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Sty 2013, 22:23

Mam pytanie odnośnie japończyków. Czy rzeczywiście ładowanie do nich gazu nie jest zbyt dobrym pomysłem?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Przebieg 90k w Civicu z tego roku to możliwe?
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak

08 Sty 2013, 22:55

No dobra, ale na allegro można znaleźć zarówno Civici jak i Corolle z gazem i nie wiem czy w ogóle brać takie pod uwagę czy tylko masa problemów z tym będzie.

Przyznam osobiście, że kupowanie z salonów też mnie nie zachęca, bo wiadomo że koleś musi na tym zyskać, bo inaczej nie opłacałoby mu się to, no ale na samochodach wyzysk jest brutalny.

Ps. tutaj znalazłem coś podobnego i chyba nawet fajniejszy ten Civic, chociaż osobiście najbardziej odpowiadałaby mi wersja 1.5 (podobno najbardziej ekonomiczna).
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak

09 Sty 2013, 09:33

Nie opłaca sie kupować auta z gazem bo instalki założone pare lat temu wymagają konkretnej inwestycji, a czasami jak to np w samochodzie mojej kobiety gazownicy odmawiaja napraw jak siedzi wynalazek... u nas jest Diego.
Pozatym takie auta moga juz byc dosc mocno zuzyte, a same instalacje bardzo czesto są pięknym pokazem druciarstwa.

Nie ma co sie obawiac japonskich silników do lpg. Wyjatek to wtrysk bezpośredni, ale vtec ma wtrysk wielopunktowy wiec nie ma obaw.
Ogólnie ja srednio widze opłacalność montowania gazu do silnika 1.4.
Jak sie dużo jezdzi to sie bierze wiekszy motor + lpg lub kupuje diesla.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Sty 2013, 07:38

Znawca od LPG się odezwał ..

Po kilku latach instalacja wymaga inwestycji? Jeszcze nie spotkałem osoby która by wymieniała po takim przebiegu jakieś części .. Ba, samochód może przejeździć i 10 lat bezproblemowo na gazie, wystarczy dobrze ją wyregulować i tyle. Nie ma potrzeby zmiany po kilku latach parowników czy listwy wtryskiwaczy .. Nie przesadzajmy. Jeśli nawet, to koszta nie są wysokie, na pewno niższe niż naprawa diesla, turbiny, wtrysków itp .. Tutaj jeden pompowtryskiwacz kosztuje tyle co cała instalacja LPG.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Sty 2013, 09:24

Nie jestem znawca. Pisze na własnym przykładzie. Jak mam jezdzic na gazie to założe go od podstaw a nie kupie auto z instalką bo bardzo często sa problemy.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Sty 2013, 14:45

Przyznam szczerze, że max pojemność jak dla mnie to jakieś 1,6. Jeździć nie będę jak szalony, ale te 30-40km dziennie powinienem zrobić, a w przyszłości może i więcej. Nie chce też jakiegoś bardzo wysokiego ubezpieczenia. Diesle raczej dla mnie odpadają ze względu na drogie części, a ja jako niewprawny jeździec początkowo zapewne nie będę idealnie jeździć (co nie znaczy, że mam zamiar katować samochód).

W takim razie samochody z zamontowanym już gazem będę omijać. Jakby takiego Civica sprawdzić, postarać się o niższą cenę i wmontować gaz byłoby ok?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bednar
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Brak

10 Sty 2013, 17:10

Jak silnik nie będzie mial żadnych dolegliwości można gaz zamontować jak bedzie za wysokie spalanie. Trzeba obliczyć opłacalność inwestycji, a o sama instalke warto zapytac na swietnym forum lpg.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004