Bezdotykowe mycie auta w domu.

12 Cze 2011, 13:51

Witam.
Jestem ciekaw czy ma ktoś jakąś wypróbowaną i skuteczną metodą na bezdotykowe mycie auta. Zakupiłem tydzień temu myjkę karcher K 7.400 czyli górna półka. Do tego zakupiłęm oryginalny profesjonalny wosk karchera oraz pianownicę z pianą aktywną. Wczoraj testowałem metodą: piana aktywna, dokładne mycie pod ciśnieniem, wosk. Niestety samochód nie domywa się dobrze, bród zostaje. Wiadomo że jak przybliżę dyszę 2cm od lakieru to wszystko zejdzie ale kilka takich myć i będę miał gołą blachę na samochodzie. Czy w ogóle realną rzeczą jest umycie auta bezdotykowo tak aby było czyste? Może powinienem użyć jakiegoś innego sposobu? Czekam na Wasze doświadczenia. Może macie jakieś sprawdzone sposoby i podzielicie się nimi z innymi?
lukpio3
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Warszawa

29 Cze 2011, 17:23

Witam, przeglądając allegro natknąłem się na takie ogłoszenie passata B5: [link do oferty na Allegro wygasł]

Jestem naprawde ciekawy jak oni myją te silniki itp. że każda śrubka się świeci?? Obsolutnie poważnie pytam.
dziadzior
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Wrocław

15 Sie 2011, 08:35

Szczerze mówiąc to dla mnie mycie bezdotykowe jest po prostu niedokładne i nie wierze w to,że da się uzyskać taki efekt. Połowiczny z pewnością tak,ale ja nie byłbym z tego zadowolony.
Lokalizuj
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: POLSKA

15 Sie 2011, 08:41

nigdy na żadnej myjni ręcznej nie masz zupełnie bezdotykowego mycia, kercherem można zdjąć większy brud, błoto tego typu rzeczy, ale i tak trzeba auto gąbką przelecieć, żeby czyściuchne było ;) nie ma szans, no i poza tym nie możesz tego na słońcu robić a auto po myciu trzeba wytrzeć
cała filozofia ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

26 Sie 2011, 09:18

Zgadzam się, zawszę najlepiej przejechać czymś auto co wymaga dotyku, jeżeli jadę na myjnie bezdotykowe to tylko na takie na których są szczotki, jeżeli samemu to gąbka lub podobna szczotka do karchera.

Najlepiej mi wychodzi w tej kolejności:
1. Piana
2. Szczota/gąbka
3. Piana
4. Woda
5. Wosk

Mycie w pochmurny dzień.
Mecoer121
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: Warszawa
Auto: VW Passat 1.9

30 Sie 2011, 12:02

@lukpio3

możliwe, kup tylko dobry środek myjący (koncentrat), rozpuszczasz w odpowiedniej proporcji z wodą, psikasz na auto, czekasz dwie minutki, karcher i extra umyte auto :D

ja tak robię i zawsze elegancko się myje i szybko. tylko nie podam w tej chwili nazwy środka który stosuje, mam kilka takich baniaków :P

edit: wiadome, że jak ktoś nie mył auta przez pół roku to bez gąbki się nie obejdzie. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, ten środek się pryska na suche auto, nie na mokre, tylko wtedy rozpuszcza bród
walkomazda
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G

15 Wrz 2011, 08:51

środek na suche auto? jest coś takiego?
kapodiso
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 626

03 Paź 2011, 07:50

taki koncentrat nie podam nazwy w tej chwili, natomiast pryskacz na suche auto bo wtedy się trzyma i jak dajesz pod ciśnieniem to robi ładną pianę i elegancko myje :wink:

gdyby pryskać mokre auto to by nie złapał
walkomazda
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G

13 Mar 2014, 15:30

Na myjkę można założyć takiego mopa jak ten http://dogwagen.de.com/artikel-i200899661465/teleskop-waschb%C3%BCrste-autowaschb%C3%BCrste-b%C3%BCrste-lkw-pkw-gartenschlauch-alu-99-152-cm.html i powinno być lepiej niż samym strumieniem wody :)
Optymi
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 05 06 2006

25 Mar 2014, 11:26

W powszechnej sprzedaży są dostępne myjki parowe w atrakcyjnych cenach. Wszelkie inne metody są średnio skuteczne i dobre, bo mają dużą ilość efektów ubocznych (woda z detergentami spływająca do kanalizacji lub do ziemi, powstawanie zacieków) i nie można po ich stosowaniu wyjechać na drogę. Mycie parą nie jest niebezpieczne i jest o wiele szybsze :) Polecam!!
janek1245
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

12 Kwi 2014, 22:22

ja wykorzystuję do mycia auta przede wszystkim dobre kosmetyki (głównie do wnętrza) które kupuję dużo taniej niż w sklepie tradycyjnym w necie. Jeśli mam czas to czyszczę auto kompleksowo (a jest z czego po moim dziecku i psiaku) więc chemia jest sprawdzona i niezwykle skuteczna (czekolada, soki itp schodzą bez problemu)
sylwia4012
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: golf IV
Silnik: 1,9
Paliwo: Diesel

09 Kwi 2017, 08:09

Witam.
Co do mycia silnika żeby świecił to są porządne piany i odtłuszczacze o wysokim pH i bardzo dużej skuteczności mycia i rewelacyjnie myją silniki. Sprzedajemy takie do mycia tirów, zresztą każdy dobry truck cleaner umyje pięknie silnik:)

Co do mycia auta w domu? no można truckiem ale bez przesady. Każdy truck oparty jest o wodorotlenek sodu i o ile do mycia raz na jakiś czas np. na myjni bezdotykowej bo tam nie macie pojęcia tak na prawde co właściciel leje lub nawet myjąc w domu nie skrzywdzicie zbytnio swojego lakieru to ogólnie na osobówki stosuje się lepsze piany o bogatszym składzie. Osobiście bardzo dużo sprzedaje na myjnie ręczne pian z nabłyszczaczem bo owszem żadna piana bezdotykowo nie domyje bardzo usyfionego auta ale przez dodanie nabłyszczacza lakier wygląda dużo lepiej i sprawia wrażenie czystszego.

Jeśli szukasz piany do domu i zalezy ci na swoim aucie to szukaj tych droższych często o niższym pH np. na poziomie 11-12. Te o pH na poziomie 14 to są już trucki do silników, koparek, tirów i pozostałej gangreny:)
chemik
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 06 2006
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Ford Transit
Silnik: 2,2
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

11 Kwi 2017, 13:49

Ja również samemu kupuję dobre i sprawdzone kosmetyki idealne do lakieru mojego auta. Wolę wydać trochę więcej ale mieć wszystko dobrze zrobione.
Grozer
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 15 10 2005
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: RENAULT MEGANE SPORT
Silnik: 1.6B
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

25 Kwi 2017, 15:33

Ja kupuje serie K2. Ostatnio wypróbowałem wosk Proton i jestem pod mega wrażaniem. Chyba nigdy mi się tak samochód nie błyszczał
bask
Początkujący
 
Posty: 116
Auto: Opel

10 Paź 2017, 08:19

Ja mogę pomóc osobą, które stoją przed wyborem sprzętu do mycia swojego oczka w głowie. Znalazłem fajny artykuł, o elementach dobrej myjni bezdotykowej. Na przykładnie tych informacji możecie dobrać sprzęt dla siebie, a skoro nikt w domu wam czasu nie będzie liczył sprzęt da jeszcze lepszy efekt.
monetay
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 07 1990
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Seat Toledo
Typ: Sedan/Limuzyna