Bezpłatne szkolenia kierowców

09 Lis 2021, 13:25

Kierowcy z grup wiekowych 18-24 oraz 55+ przez kolejne trzy lata będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach odbywających się na Torze Modlin z wykorzystaniem samochodów Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Ogłoszony dziś projekt, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Na szkolenia można zgłosić się za pośrednictwem ośrodków WORD.

Projekt skierowany jest do kierowców z Mazowsza należących do dwóch grup wiekowych: 18-24 lata oraz 55 lat i więcej. Zakłada przeszkolenie 800 uczestników w ciągu jednego roku. Łącznie zostanie przeszkolonych 2400 kierowców. Jest to kontynuacja wprowadzonych dwa lata temu szkoleń, w których przeszkolono dotychczas ponad 900 osób. Dotacja, z której organizowany jest projekt, przewidziana jest na trzy lata. To pozwala na ciągłą rekrutację.
Bezpłatne szkolenia kierowców Projekt szkoleń prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Rekrutacją kierowców na szkolenie zajmują się Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie.

Szkolenia odbywające się na Torze Modlin przyjmą formułę jednodniowych spotkań składających się z dwóch modułów: zajęć teoretycznych (z psychologiem) i praktycznych z wykorzystaniem samochodów Renault, które na co dzień służą kursantom Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Celem projektu jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z nadmierną prędkością, a także zwrócenie uwagi na rolę możliwości percepcyjnych w danym wieku – w tym również w kontekście wpływu substancji psychoaktywnych na koncentrację i zdolność do prowadzenia samochodu.

źródło: Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3487
Zdjęcia: 12612
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niedzielny kierowca na autostradzie - nie bądź taki!
    W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub ...
    Silnik 5.0 V8 2UR-GSE - Lexus
    Silniki samochodów luksusowej japońskiej marki słyną z doskonałej kultury pracy, niezawodności i znakomitych osiągów. Jednak prawdziwą dumą Lexusa jest 2UR-GSE – pięciolitrowy, wolnossący silnik V8, napędzający ...

  •