Bezproblemowe auto z lubelskiego 8000zł.

28 Sty 2015, 15:45

Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszego samochodu za około 8000 zł z województwa Lubelskiego (mieszkam w okolicach Janowa Lubelskiego).
Poszukuję auta bezproblemowego i taniego w eksploatacji z klimatyzacją, wspomaganiem, ABS.
Myślałem nad Oplem Astrą II 1.6 z myślą o zgazowaniu go i znalazłem takie oferty:
[link do oferty na Allegro wygasł] - niestety brak elektrycznych szyb
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - j/w i trochę daleko
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz tego rozważałem jeszcze polecanego na forum Peugeota 406 i Rovera 45 który kusi wyposażeniem w tej kwocie, ale ciężko znaleźć w mojej okolicy interesujący model.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - jedyny ciekawy jaki udało mi się znaleźć w mojej okolicy, jednak sprzedawca ma u znajomych opinię cytuję "u niego nie kupiłbym nawet kołpaków".
Jestem otwarty na propozycję i dziękuje z góry za pomoc.
Ostatnio edytowany przez Albaris, 28 Sty 2015, 20:43, edytowano w sumie 1 raz
Albaris
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 19 09 2008
Auto: Nie mam

28 Sty 2015, 15:56

Darowałbym sobie kupno od handlarza. Do 8 tys. zł znajdziesz 1.6 8v z cywilizowanym wyposażeniem jak el. lusterka, klimatyzacja, el. szyby. Ja za swoją dałem 6300 zł, tylko, że nie mam klimy - co boli najbardziej jak przychodzą upały.
Może rozszerz promień odległości w którym szukasz auta? Szukaj od prywatnych właścicieli.

Przy okazji, nie bądź Żydem i przy kupnie Astry zapłać 30 zł za usługę testu na obecność spalin. Podłącza się specjalne urządzonko z płynem do zbiornika płynu chłodzącego, jak są spaliny to zachodzą w reakcję z płynem i wiadomo, że uszczelka nieszczelna, a taka przyjemność to 700 zł z planowaniem głowicy. A to bolączka Astr, nie wiem tylko, czy 1.6 8v też cierpi na tą przypadłość.

Sprawdź też czy jest płyn w zbiorniczku płynu od wspomagania kierownicy - większość nie wie o jego istnieniu co potem powoduje przyjemność wartą kolejne 700 zł. Ogółem bądź wyczulony na wspomaganie, bo np. przez zużyte poduszki silnika przeciera się przewód od wspomagania, wtedy też trzeba trochę wybulić. Więc jak kierownica przy skręcaniu stawia jakiś opór (nawet chwilowy) albo zaczyna buczeć coś w silniku przy skręcaniu - od razu życz sobie -500 zł od ceny początkowej.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

28 Sty 2015, 17:44

Na temat astry wypowiedzą się ci, którzy lepiej znają ten samochód.
Co do roverka.
Cena niska ale nie jakoś specjalnie zaniżona więc można obejrzeć tylko z rezerwą bo w komisie...
Samochód bardzo prosty więc za bardzo czarów do ukrycia nie ma. Sprawdź w jakim stanie jest turbina. Czy jest w miarę sucha i czy nie dymi bardzo na czarno podczas przygazowania.
Widzę od razu, że tapicerka boczków do podklejenia. Jednak to kwestia godziny roboty, kilku tubek butapremu i boczki będą jak nowe. Jeżeli Ci się nie chce albo zwyczajnie nie czujesz się na siłach to tapicer zajmie się tym za 50-100zł :) A za oklejenie nowym materiałem nie biora więcej jak 200zł.
Jak 45 okaże się sprawna to masz za grosze bardzo elegancki i super ekonomiczny samochód, który w razie czego naprawi każdy mechanik bo konstrukcyjnie 45 jest prosta do przesady. No może z wyjątkiem wymiany jednej ze świec żarowych ale sprytny mechanik znajdzie sposób w 5 minut ;) a jak nie będzie sprytny to pomocą służą google :D
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

28 Sty 2015, 18:37

Jeżeli się uda planuję w sobotę albo niedzielę obejrzeć kilka aut.
Rover 45 jest blisko, więc na pewno go obejrzę jednak jestem do niego dość sceptycznie nastawiony (podejrzanie niski przebieg jak na diesla, opinia dealera, brak informacji o bez wypadkowości w opisie).
A co z oplami, któryś wart jest uwagi?
Jeśli chodzi o promień odległości to szukam czegoś w odległości do 100km od Janowa Lubelskiego+ całe województwo Lubelskie z racji braku własnego auta.
Albaris
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 19 09 2008
Auto: Nie mam

28 Sty 2015, 19:10

Albaris napisał(a):estem do niego dość sceptycznie nastawiony (podejrzanie niski przebieg jak na diesla, opinia dealera, brak informacji o bez wypadkowości w opisie).

Zanim kupisz jakikolwiek samochód niezależnie od marki to najpierw zejdź na ziemie i zacnzij realnie patrzeć i myśleć.
Kupując stary samochód przebieg jest nieistotny, liczy się stan techniczny pojazdu a prawdziwości przebiegu w 95% przypadków i tak nie jesteś w stanie zweryfikować. W tym wypadku zapewne jest skręcony o połowę albo i więcej ale to normalne.
Bezwypadkowy ? :mrgreen: 15 letnie bezwypadkowe samochody??? :mrgreen: Ważne, żeby był dobrze poskładany.
Ulżyło by Ci gdybyś w opisie widział ,,bezwypadkowy":D?

Co do astr, wszystkie trzy wydają się ok ale niech je obejrzą koledzy z cudownymi zdolnościami dostrzegania wieloodcieniowości itp.;p
Wybrałeś egzemplarze z najlepszym niezniszczalnym 8 zaworowym 1.6 :ok:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

28 Sty 2015, 19:23

Po co Ci elektryczne lusterka? Raz ustawiasz i jeździsz.. :roll:
Ta z allegro ładna, ale wypicowana pod handel trochę, z silnika można by jeść więc nie zobaczymy czy coś nie cieknie.. Widać że raczej nietykana była, wnętrze bardzo zadbane więc może być nie kręcona.
Ta z 01 roku ładna, ma fajna wersję silnika -84KM
Ta za 7900 znowu ma fajne wyposażenie.
Dać 8k za auto z korbami w drzwiach to lekka przesada.. :? Co prawda ja dałem dyszkę za moją z 04 roku i nawet klimy nie miała ale tylko z tego względu jest u mnie że był to pewniak od rodzinki.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Sty 2015, 19:29

Co do Astr - zielona może mieć 100 tys. km przebiegu - wnętrze niezużyte. Na pewno ma mniej niż 150 tys. km, więc luzik :ok:
Ta z 140 tys. km przebiegu nie ma 140 tys. km przebiegu - moja ma 170 tys. km przebiegu i wygląda o wiele, wiele lepiej...

Najładniejsza jest ta szara - przebieg wydaje się OK, wyposażenie OK (tylne el. szyby są przydatne kiedy zaczyna ci parować w środku, ja muszę się gimnastykować i otwierać korbką z tyłu...)

Szara z zewnątrz wydaje się OK, elementy raczej równo spasowane (na tyle na ile widać ze zdjęć). Co do odcieni - nie sugeruj się nimi, bo moja Astra mimo 100% oryginalnego lakieru potrafi różnie świecić, to zależy od otoczenia, światła itd. ;-)

Astra ma dobre zabezpieczenie antykorozyjne - jeśli jest bezwypadkowa nie powinna rdzewieć. Dlatego interesuj się od razu wszelkimi oznakami rudej.

Sprawdź jak działa napinacz pasów kierowcy - jeśli będzie kiepsko zwijał pas to Astra ma już coś koło 200 tys. km. U mnie zaczął szwankować przy 160 tys. km, większość znajomych z Astrami ma podobny problem, te napinacze są kiepskie.

Poza tym to sprawdzasz to co standardowo - ślady zacieków po malowaniu, grubość powłoki lakierniczej (w sumie jako ciekawostkę, bo malowania każdemu się mogą zdarzyć, gorzej, jeśli wraz z kitem...), spasowanie elementów karoserii.

Poproś aby silnik był zimny. Przed odpaleniem odkręć lekko zbiorniczek płynu chłodzącego - jak zacznie dymić i śmierdzieć spalinami to podziękuj (albo -700 zł za wydmuchaną uszczelkę). Ale i tak zalecam dać 30 zł i zrobić test na obecność spalin, ktoś może sobie nie życzyć abyś w taki sposób majstrował. Poza tym, jak uszczelka jest wydmuchana to silnik jest strasznie mulasty przy ruszaniu, czuć to jak startujesz z jedynki, ale trzeba mieć punkt odniesienia względem zdrowego silnika - ja u siebie od razu zacząłem czuć, że coś jest nie tak.

PS. Rover też jest fajny, piękny granatowy lakier i jasna tapicerka. Aczkolwiek zastanów się, czy potrzebny ci diesel.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

28 Sty 2015, 19:40

Albaris niestety u nas bieda z ładnymi autami :/
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Sty 2015, 20:34

dzida napisał(a):Albaris niestety u nas bieda z ładnymi autami :/

Też to zauważyłem, generalnie im bliżej zachodniej granicy tym lepiej.
Koniu napisał(a):Dać 8k za auto z korbami w drzwiach to lekka przesada.. :? Co prawda ja dałem dyszkę za moją z 04 roku i nawet klimy nie miała ale tylko z tego względu jest u mnie że był to pewniak od rodzinki.

Prawda, ale mało jest ciekawych opli w mojej okolicy i trzeba pójść na kompromis....
Killaz napisał(a):Ta z 140 tys. km przebiegu nie ma 140 tys. km przebiegu - moja ma 170 tys. km przebiegu i wygląda o wiele, wiele lepiej...

Ciekawe, był to mój osobisty faworyt.
kirin88 napisał(a):Bezwypadkowy ? :mrgreen: 15 letnie bezwypadkowe samochody??? :mrgreen: Ważne, żeby był dobrze poskładany.

Zależy od wypadku, najbardziej boje się kupna trupa...
Killaz napisał(a): Poza tym, jak uszczelka jest wydmuchana to silnik jest strasznie mulasty przy ruszaniu, czuć to jak startujesz z jedynki, ale trzeba mieć punkt odniesienia względem zdrowego silnika - ja u siebie od razu zacząłem czuć, że coś jest nie tak.
Brat ma Astre I z tym silnikiem, więc pewnie zauważy, choć zna się na autach tyle co ja.
Albaris
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 19 09 2008
Auto: Nie mam

28 Sty 2015, 20:58

ja tam nie chciałbym auta po wypadku ale po stłuczce już nie ma problemu ;)
mój 16letni Accent jest bezwypadkowy ale ma kilka obcierek i wgnieceń parkingowych :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Sty 2015, 20:59

No niestety, tu jest pies pogrzebany, że wybrałeś auta od handlarzy a oni wiedzą jak zamaskować wady, mniejsze bądź większe, wraz z poważnymi.
Np. ten od zielonej - ładnie pokazał zdjęcia śrub, ale w takim razie wie na co ludzie zwracają uwagę, a nie wiadomo czego ewentualnie mógł nie pokazać :) Poza tym silnik wymyty, co mnie zawsze irytuje. Poza tym auto po polerce lakieru albo minimum na wosku nabłyszczającym, błyszczy się na kilometr.
No i wybacz, ale mając 8 tys. zł na Astrę miej wymagania - minimum klima i brak korbek, przynajmniej z przodu :D Na przebieg się nie patrz, ale jak będziesz oglądał to powiem ci tak - przy 160 tys. km moja Astra miała już lekko poprzecieraną kierownicę, także zawsze to jakiś punkt odniesienia. W sumie przebieg to najmniejszy problem, ale skoro ktoś kręcił z przebiegiem to nie wiadomo z czym jeszcze...
Liczy się stan auta. Astra ma ten +, że nie jest droga w serwisowaniu. Ale warto byłoby jechać na sprawdzenie stanu zawieszenia (na zwykłej stacji diag.) bo komplet wyniesie cię ok. 600-700 zł, to samo z uszczelką a to częsta (relatywnie) przypadłość Astry (przynajmniej 1.4 16v). No i wspomaganie.
To wszystko da się sprawdzić bez lasera w oczach, ale ja bym zatłukł jakby ktoś postanowił uchylać mi korek zbiorniczka chłodzącego na zapalonym silniku, sprawdzać zawieszenie jeżdżąć po dołach z prędkością 60 km/h czy inne cyrki urządzać. Szanujmy cudze auta :)

Ja bym brał szarą (o ile wszystko ok) bo ma to, czego w mojej Astrze mi brakuje: klima, 4x el. szyby, halogeny (bardzo mi ich brakowało po poprzednim aucie z halogenami...).
Przebieg wygląda OK, jak będziesz oglądał (a radzę) zwróć uwagę na stan ksiażęczki serwisowej - jak bedzie pachniala nowością to pewnie podrobiona :) Prosty trik - jak ktoś podrabiał to może i długopisy na zmianę brał inne, ale stylu pisma nie zmienisz, łatwo poznać. Ale i tak ta Astra wygląda OK. Nie bierz golasa, bo szybko poczujesz brak wyposażenia :)
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

28 Sty 2015, 21:14

Ta szara ma przód w innym odcieniu poza tym ładna i bym obejrzał. Dobry silnik do gazu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Sty 2015, 21:17

Z kierą w samochodach jest różnie, bo jak gość robił na budowie to miał szorstkie ręce więc kiera szybciej się wytarła :mrgreen: Może dziwny przypadek ale chciałem pokazać że to zależy od właściciela, wiem jak jest u mnie w Mondeo, auto ma 150k na blacie a kierownica jest wytarta, mieszek skrzyni biegów w Astrze F był wywalony przy bodaj 40k km a reszta pachniała nowością :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Sty 2015, 21:19

Barol napisał(a):Ta szara ma przód w innym odcieniu poza tym ładna i bym obejrzał. Dobry silnik do gazu.


Barol, ma inny odcień, jaśniejszy, bo najwyraźniej było przejrzyste niebo. Musisz wyregulować laser w oku bo zaczyna być nadwrażliwy :mrgreen:
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

28 Sty 2015, 21:26

Zdjęcie numer cztery przedni błotnik jest wyrażnie jasniejszy od drzwi i z lewej strony jest podobnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012