Biały dym i pobór oleju(Passat B5)

11 Lis 2014, 16:49

Witam.
Posiadam Passata B5 FL (1.9 TDI 130KM) kupiłem go nie dawno ale niestety po wymianie oleju zaczął brać olej i dymić na biało tylko na biało i ma taki dziwny zapach nie wiem czy ten zapach jest normalny czy nie.Czym to może być spowodowane prosiłbym o pomoc,jakieś dobre rady...

Za pomoc z góry dzięki
vwb5fl
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 07 10 1975
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW B5 FL
Silnik: 1.9 TDI 130 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

14 Lis 2014, 12:05

Kiedy mamy problem z wydobywającym się białym dymem to musisz skontrolować poziom płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym. Ubywa go?
Jeżeli tak, a chłodnica oraz wszystkie przewody są szczelne, wówczas mamy do czynienia z przeciekiem w samej komorze spalania. Zwykle jest to uszczelka pod głowicą, ale zdarzają się też przypadki samego pęknięcia głowicy lub bloku jednostki napędowej.

Zwróć też uwagę na to czy ten biały dym za samochodem, czy nie jest to czasem para wodna. Aktualne jesienne warunki pogodowe sprzyjają takiemu zjawisku.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Skrzynia S-TRONIC w Audi
    S-TRONIC to automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, którą znajdziemy w wielu modelach marki AUDI z podłużnie zamontowanym silnikiem i napędem quattro. Działanie dwusprzęgłowej skrzyni biegów ...