BMW 316

08 Mar 2010, 21:14

Jak myślicie, ile by wyszło wszystko jakbym kupił ten samochód, a potem założył do niego gaz sekwencyjny (licząc +gaz, ja sam założyłbym gaz). Jestem ciekaw ile by to mniej więcej wyszło ? I jeszcze jakby ktoś mógł podać oddzielną cenę założenia gazu sekwencyjnego do tego samochodu to bardzo bym prosił .
Varius
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Lublin

08 Mar 2010, 22:00

Do e46 z silnikiem 1,8 koszt instalacji wynosi 2200 złotych w Płocku.
Nie wiem czy mówisz o e46 czy e36 ale silnik 1,6 nie opłaca się! 1,8 pali dokładnie tyle samo a nawet mniej przy dynamicznej jeździe także rozejrzyj się za nim! Świetnie idzie a 8 litrów gazu w mieście przy średnio-małym ruchu można osiągnąć bez jazdy "emeryckiej".
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

08 Mar 2010, 22:54

8 litrów w mieście? :mrgreen: Chyba na luzie z górki.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

08 Mar 2010, 23:16

8litrów gazu to spala silnik 1.4 który w BMW nie występuje,1.6 ok 9-10l/100km.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Mar 2010, 23:21

Podkreśliłem, raz że w małym ruchu a dwa droga głownie dwupasmówkami z małą ilością świateł ok 10 km w jedna stronę bez gwałtownych przyspieszeń. Wiadomo, że miasto 100 tys mieszkańców inaczej się jeździ jak Łódź/Wawa/Śląsk. Wiadomo, że im większy ruch tym większe spalanie więc nie rozumiem o co chodzi bo podkreśliłem, że w małym ruchu normalnym tempem w mieście 100 tys ludu.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

09 Mar 2010, 08:07

chodzi mi o E36.

[ Dodano: Wto Mar 09, 2010 14:44 ]
Czyli lepiej opłaca się kupić 318 ? I jeszcze proszę o przybliżenie tej ceny (samochód + założenie gazu sekwencyjnego [ sam założę gaz ] )
Varius
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...

09 Mar 2010, 16:38

316 jest z silnikiem 1.6 który jest troche słabawy do tego auta,minimalnie opłaca sie 1.8,a co do kosztów to za montaż gazu zapłacisz ja wiem ok.2000-2500zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Mar 2010, 16:54

a 318 ile spali gazu ? (sekwencja)
Varius
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Lublin

09 Mar 2010, 17:06

Według auto centrum 10.7-13.9l/100km.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Mar 2010, 18:06

to chyba dosyć sporo . słyszałem, że 9, 10, 11 l/100 km .
Varius
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Lublin

09 Mar 2010, 19:02

Pali mniej wiecej tyle co pisze Barol, jak ktoś Ci mówi że mu stare BMW pali 8 litrów gazu po mieście to prawdopodobnie nigdy nie był użytkownikiem BMW albo jest kiepski z matematyki i nie umie sobie spalania obliczyć. Mi x3 2.0 diesel pali 10 ropy ! I nie można narzekać bo to książkowe spalanie. Więc nigdy nie uwierzę że 1.8 beznyna w BMW pali 8 litrów :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

09 Mar 2010, 19:33

Ehh, mi chodziło o bmw e46 oraz jazde po mieście w stylu drogami krajowymi 2 pasmowymi przez nie przechodzące czyli praktycznie jak na trasie to pali 8 litrów gazu na sekwencji. Na trasie jadąc 100 km/h ciut ponad 7 llitrów. Nie jestem fanem bmw i pisze to co wiem na 100% i po raz 3 podkreślam, że liczę się z tym iż takie bmw np w warszawie spali spokojnie 10 litrów gazu!! Niektórzy jak przeczytają "po mieście" to już nie zwracają uwagi o jakie miasto chodzi i o jaką jazde a ja to dokładnie wytłumaczyłem ale szkoda mi pisać. Jestem debilem i fanem wielkim bmw, którego zresztą nigdy nie miałem a jechałem może z 5 razy w życiu i koniec. Przepraszam, że napisałem to co wiem i proszę o rozgrzeszenie.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

09 Mar 2010, 19:48

Nie no spoko nikt Cie tu nie będzie bił ani nic,piszesz to co wiesz :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Mar 2010, 21:06

Kierunkowskaz napisał(a):Pali mniej wiecej tyle co pisze Barol, jak ktoś Ci mówi że mu stare BMW pali 8 litrów gazu po mieście to prawdopodobnie nigdy nie był użytkownikiem BMW albo jest kiepski z matematyki i nie umie sobie spalania obliczyć. Mi x3 2.0 diesel pali 10 ropy ! I nie można narzekać bo to książkowe spalanie. Więc nigdy nie uwierzę że 1.8 beznyna w BMW pali 8 litrów :)


nie chodzi mi o benzyne tylko o gaz (sekwencja) !
Varius
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Lublin

09 Mar 2010, 21:23

Varius napisał(a):
Kierunkowskaz napisał(a):Pali mniej wiecej tyle co pisze Barol, jak ktoś Ci mówi że mu stare BMW pali 8 litrów gazu po mieście to prawdopodobnie nigdy nie był użytkownikiem BMW albo jest kiepski z matematyki i nie umie sobie spalania obliczyć. Mi x3 2.0 diesel pali 10 ropy ! I nie można narzekać bo to książkowe spalanie. Więc nigdy nie uwierzę że 1.8 beznyna w BMW pali 8 litrów :)


nie chodzi mi o benzyne tylko o gaz (sekwencja) !


posłuchaj sam siebie - sugerujesz że spalanie gazu jest mniejsze od benzyny?
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia