Bmw e90 335i ktoś ma?

07 Sie 2019, 06:30

Bmw e90 335i ktoś posiada to auto? Może mi coś o nim powiedzieć? Jak z awaryjnasccia, jak się prowadzi? Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Interesuje mnie xdrive i automatyczna skrzynia. Ktoś się wypowie na temat tego auta?
Spejson
Nowicjusz
 
Posty: 16

03 Lis 2019, 18:58

Ten silnik jest na liście polecanych w tym modelu,są tylko 3 silniki godne uwagi,trzeba uważać by nie nadziać się na minę,mnóstwo aut z cofniętym przebiegiem,auto jeśli nie wyjeżdżone,serwisowane ,można brać pod uwagę.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Lis 2019, 19:12

BMKi na zachodzie europy, w skandynawii mają spore przebiegi, 300-400-500 tys ..co nie oznacza że nie bedzie jeździło dalej, jeżeli jest odpowiedni serwis to nie ma się czego bać, ale czym większy silnik tak naprawdę więcej może zrobić km i nikt nie sprzeda czegoś takiego z przebiegiem 100 tys. w całości. za jakiś śmieszny pieniądz.
ja mam starą poczciwą astrę G 1.8 która ma też już 300 tys km i co? i nic jeździ dalej i dobrze się ma.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Lis 2019, 20:30

Panowie zanim ktoś przedstawi w superlatywach silnik z tego auta niech napisze o co dokładnie chodzi? Bo chyba silnik na palecie nie jeździ a do tego mamy wokół niego masę sprzętu....
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lis 2019, 18:24

Tego silnika nie można przedstawić w samych superlatywach,problemy z rozrządem,odkładający się szlam w dolocie(silniki z bezpośrednim wtryskiem),awarie pomp paliwowych,wycieki z pod pokrywy zaworowej,problemy z układem chłodzenia,pompy.Ogólnie te modele trapią luzy w przednim zawieszeniu,stukające maglownice,problemy z elektryką.Najbardziej opcjonalnym wyborem jest silnik 2 litrowy,150 KM z wtryskiem pośrednim,ten silnik jest najrozsądniejszą opcją,jeśli chodzi o benzynę,jest jeszcze rewelacyjny silnik 3.0 d,gdybym miał wybierać,wybrałbym auto z tym silnikiem,Ale tak jak wspominałem,jeśli ktoś wdepnie w minę,niech lepiej kieszeń zamknie na kłódkę,przeciąg w niej pewny.Auto tylko z pewnych rąk z udokumentowanym przebiegiem!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lis 2019, 20:25

ten 3.0 d też taki niezniszczalny nie jest... zależy też w jakim wariancie mocowym, były np. biturbo powyżej 300km, gdzie bardzo dużo egz. ma obrócone panny panewki, i to też widac na portalu aukcyjnym ile jest tych silników do kupienia i np. dostępnych samych zarżniętych dołów silnika, do naprawy.
PhantomASA1 napisał(a):.Auto tylko z pewnych rąk z udokumentowanym przebiegiem!

czyli z jakim? bo kto sprzeda <100 tys? nikt , te auta robią kilometry, są najczęściej jako nowe brane w leasing ,jak zrobi 300-400 tys lub jak się zamortyzuje, to idzie pod młotek
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sprzedaż opon w 2020 roku (PZPO)
    Pierwsza połowa roku bardzo zła, kolejne kwartały coraz lepsze. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w czwartym kwartale 2020 roku widać częściowe odbicie sprzedaży opon na rynek – wzrosty ...

05 Lis 2019, 14:27

Planuję kupić to auto ale trochę waham się o koszty utrzymania. Podobno to dość awaryjna jednostka.
risescor
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Lis 2019, 20:21

Kolego,odpuść sobie BMW,celuj w Hondę Accord w benzynie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Lis 2019, 21:20

Jesli autora interesuje bmw to raczej na accorda nie spojrzy
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna