BMW Z3 - Dobry dla początkującego?

BMW Z3 - Dobry dla początkującego?

03 Lut 2013, 10:38

Witam serdecznie wszystkich na forum, gdyż jestem tu nowy.
Mój problem dotyczy wymarzonego od dzieciństwa auta - BMW Z3. Od długich już lat sumiennie na niego oszczędzam, a przeglądając dostępne w różnych serwisach oferty - jest dla mnie prawie osiągalny.
Niedługo zrobię prawo jazdy, i myślę już o swoich czterech kółkach. Czy ten samochód, pod względem technicznym czy jakimkolwiek innym może sprawić jakieś problemy początkującemu kierowcy?
Od razu mówię, że ja sam raczej tu nie będę problemem - jako uczestnik ruchu drogowego zawsze byłem ostrożny i miałem na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych uczestników. Na ten model zwróciłem uwagę też nie po to, aby szaleć po drogach i szpanować, ale, jak już wspominałem - z sympatii do modelu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Akordeon
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: BMW Z3 - Dobry dla początkującego?

03 Lut 2013, 10:50

nie wiem na jaka wersje cie stac, jesli na 118km to wiedz ze to nie jedzie, poza tym z racji ze to egzotyczny samochod o czesci bedzie trudno, a jak znajdziesz beda okrutnie drogie
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

03 Lut 2013, 10:57

Po co się wypowiadasz na tematy na które nie masz pojęcia?
Blacharskie może i tak ale mechanicznie to auto jest po prostu starym BMW e36.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lut 2013, 11:06

to chyba mowisz o silniku 2.0 150km a ja pisalem o 1.9 118km, to ze ma silnik 2.0 z e36 i zawieszenie z e30 nie czyni go tanim samochodem do eksplotacji zwlaszcza jesli ma byc to pierwszy samochod, zastanow sie
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

03 Lut 2013, 11:11

1.9 to silnik z E46.
Skoro ma silnik i zawieszenie z bardzo popularnego modelu to podstawowe części eksploatacyjne nie powalają ceną i są łatwo dostępne.
Jakby to było BMW 8 to ok ale to zwykłe Z3, sytuacja analogiczna jak z MB SLK.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lut 2013, 11:22

nie wiem czy pamietasz ale to jego pierwszy samochod i to jest bmw, zreszta Akordeon, ile chcesz przeznaczyc na zakup z3?
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC Najważniejsze zmiany w ubezpieczeniach OC
    11 lutego 2012 roku nastąpiła nowelizacja w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przepisy te obowiązują już wszystkich posiadaczy ...
    Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone! Żółte światło na sygnalizatorze to już nie zielone!
    Co robią kierowcy, gdy zbliżają się do skrzyżowania, a światło zmienia się na żółte? Jest to pytanie które powinniśmy zadać również sobie będąc kierowcą. W praktyce wygląda to tak że jedni w pośpiechu ...

• Re: BMW Z3 - Dobry dla początkującego?

03 Lut 2013, 11:41

Po co ten jad? Wystarczy wejść na Allegro i sprawdzić ceny części. Poza tym według mnie samochód, który niewiele waży i ma napęd na tył, może być ciężki do opanowania.
    Musisz też zdawać sobie sprawę, że to wyjątkowo niepraktyczne auto. Ładne i na pewno przynoszące wiele przyjemności z jazdy, ale bardzo niepraktyczne.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: brak

06 Lut 2013, 11:09

Jeśli piszesz o nim "wymarzony" to chyba ciężko Cie będzie namówić do zmiany zdania :)
    Ja bym chyba wolał wziąć zamiast tego jakaś fajną, zadbaną jedynkę, np bmw 118d 143KM. To auto wbrew pozorom też daje na trasie radę i to bardzo. Wrażenia z jazdy są świetne. Do tego ekonomiczne spalanie.
    sandomingo
    Nowicjusz

Auto: Renault Megane
    Silnik: 1.5 85KM
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2010

06 Lut 2013, 19:55

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, nie mniej jednak proszę forumowiczów o więcej opinii :)
    Faktycznie, jestem raczej przekonany do tego samochodu, dużo nad nim myślałem, bo wolę być pewnym zakupu, ale nadal szukam więcej argumentów za i przeciw, być może decydujących.
    Co do części to, że tak zapytam - czy nie ma ryzyka, że te z innych, ale podobnych modeli mogą wywołać dziwne zachowania samochodu, albo nawet usterki?
    Wiem, że jest niepraktyczny, ale raczej nie przewiduję w najbliższym czasie (mam tu na myśli perspektywę co najmniej kilku lat) używania pojazdu do bardziej złożonych celów - tylko załatwianie spraw w rodzinnej miejscowości i okolicach. A przy okazji chciałbym spełnić swoje marzenia :mrgreen:
    Akordeon
    Obserwowany

Auto: Nie mam

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata