BMW330d rada.

24 Lip 2009, 17:59

Witam, chcę zakupić samochód a konkretnie BMW 330d z 2005r e90. Może mi ktoś coś powiedzieć o tym samochodzie? Bo w sieci dużo nie jest o nim, a konkretnie chodzi mi o silnik czy jest mocny i dobry do tego auta? I czy awaryjny itp.

Pozdrawiam.
zippus
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Polska

24 Lip 2009, 18:23

zippus napisał(a):Witam, chcę zakupić samochód a konkretnie BMW 330d z 2005r e90. Może mi ktoś coś powiedzieć o tym samochodzie? Bo w sieci dużo nie jest o nim, a konkretnie chodzi mi o silnik czy jest mocny i dobry do tego auta? I czy awaryjny itp.

Pozdrawiam.
jest dobrze dopasowany a co do trwałości to najlepiej popytaj mechanika /dobrego/ na forum to tylko możesz mieć jakieś sugestie -albo fałszywe opinie -bo akurat ktoś sprzedaje
pozdrawiam
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

24 Lip 2009, 20:04

Według mechanika silnik jeden z lepszych w BMW, tak samo jak 320. I zastanawiam się który właśnie wybrać czy 330 czy 320, bo nie ukrywam na mocy mi zależy.
zippus
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Polska

24 Lip 2009, 22:01

[quote="zippus"]Według mechanika silnik jeden z lepszych w BMW, tak samo jak 320. I zastanawiam się który właśnie wybrać czy 330 czy 320, bo nie ukrywam na mocy mi zależy.[/quote to kupuj 330 ale czy to musi być seria 3/
ps a mój mechanico odradził mi tego diesla / myśle że nieściemnia bo to mój wujo
powiedział że w bmw to benzynka i nic więcej a diesel to tdi w audi itp./tak pokrótce /ale niesugeruj się kilkoma opiniami -wkoncu prędzej czy pózniej i tak zmienisz na inny
a bmw to ładna ale droga w utrzymaniu zabawka-więc jesli ci się podoba to bież i się ciesz
pozdrawiam
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

24 Lip 2009, 22:43

Z tego co pamiętam w tym modelu BMW polecane silniki to 2.5 turbodiesel oraz 3.0Td, ten większy posiada potężny moment obrotowy.Test długodystansowy przyniósł tylko problemy z elektroniką ,bryka taka ze lepszej nie ma( zaprojektowana przez Chrisa Bangle,a),to swietny samochód być może nią pogoniłbyś to towarzycho w F1 a na pewno poczuli by twój oddech za plecami :wink: Stać cię na serwis ?To kupuj ,zastanów się tylko czy lubisz katapulto rakiety! :grin: Jak na silnik DIESLA ten jest po prostu fenomenalny.

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 22:52 ]
Jeszcze chciałbym dodać,ze ten silnik zdobył tytuł CHAMPIONA czyli najlepszego silnika Diesla na świecie w kategorii pojemności od 2.5 -3l,pisałem już kiedyś o tym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lip 2009, 23:14

Powiem szczerze, że po tym mnie przekonałeś, jutro rano okaże się czy biorę właśnie BMW 330d czy też będę szukał coś innego :P

A serwis cóż muszę się z tym liczyć,że to BMW i części nie są tanie.
A niby to tylko albo aż 231KM...
zippus
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?
    W Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a ...

25 Lip 2009, 14:42

PhantomASA1 napisał(a):Z tego co pamiętam w tym modelu BMW polecane silniki to 2.5 turbodiesel oraz 3.0Td, ten większy posiada potężny moment obrotowy.Test długodystansowy przyniósł tylko problemy z elektroniką ,bryka taka ze lepszej nie ma( zaprojektowana przez Chrisa Bangle,a),to swietny samochód być może nią pogoniłbyś to towarzycho w F1 a na pewno poczuli by twój oddech za plecami :wink: Stać cię na serwis ?To kupuj ,zastanów się tylko czy lubisz katapulto rakiety! :grin: Jak na silnik DIESLA ten jest po prostu fenomenalny.

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 22:52 ]
Jeszcze chciałbym dodać,ze ten silnik zdobył tytuł CHAMPIONA czyli najlepszego silnika Diesla na świecie w kategorii pojemności od 2.5 -3l,pisałem już kiedyś o tym.

Panie znawco nie chce Cię urazic ani ośmieszyć ale w tym modelu nie występuje silniki 2.5 "turobo diesel " ani żadne 3.0TD. Jest silnik 2.0D ( turbo diesel 122/143/150/163/177koni oraz 3.0D ( turbo diesel 218 i 231koni ).
Jest jeszcze silnik 335D o mocy 286KM ( oczywiscie nadal jest to diesel o pojemnosci 3000)
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Lip 2009, 15:48

Majk jeden błąd nie ma diesla 218 tylko jest to benzyna.
zippus
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Polska

25 Lip 2009, 16:16

Fakt 3.0D 218KM był w 530D.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Lip 2009, 16:40

Majk widzisz jak BMW sobie oznacza durnie te silniki mnie nie interesuje ja oznaczam sobie mądrzej czyli Td gdyż to są silniki Turbodiesla,tak jest czy nie?! Ja podałem oznaczenia po swojemu,to ty się teraz ośmieszyłeś,wpadłeś w pułapkę i dziwię ci się ,że coś takiego napisaleś ,dla mnie skrótem od turbodiesla jest Td,Niemcy się pomylili oznaczając te silniki literką d gdyż d to ja mam ale 65 konną przejściówkę wolnossącą mam nadzieję ,że Bawarczycy po przeczytaniu mojego postu zmienią nazwę niestosowną zarezerwowaną tylko dla jednostek wolnossących,cherlawych,chcieli być oryginalni? :lol: !ZIPPUS wsiądziesz do najlepszego nie Diesla tylko Td (turbodiesla na świecie) Turbodiesla,Bawarczycy mają już jednostkę w zanadrzu lepszą ale ty samochod z takim silnikiem kupisz sobie w przyszłości! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lip 2009, 17:01

:shock: a HDI ( gdzie T?) a DCI ( gdzie T ) ? a CDI ( gdzie T? ) a oznaczenie Subaru D ( tak samo jak w BMW to też pomyłka?) A Volvo 2.0D to tez pewnie pomyłka...


Bardziej niż o Twoje oznaczenie TD chodziło mi o te pojemnosci, które wyssałes sobie z palca... 2.5 ( turobo diesla ) nie było w tej BeEmCe.

[ Dodano: Sob Lip 25, 2009 17:02 ]
Tak pozatym to nie wiem czy wiesz ale dzien dzisiejszy TDI używa tylko VAG.

[ Dodano: Sob Lip 25, 2009 17:13 ]
Jesli dla ciebie faktycznie kazdy turbo diesel, który nie ma w skrócie literki T jest zły to wspołczuje ci płytkosci twojej wyobrazni.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Lip 2009, 17:23

W 2005 roku wprowadzono zamiast 2.5 td(turbodiesel) silnik 2.0 turbodiesel ,odbyło się to jesienią ,którego miesiąca nie pamiętam ,więc był ten silnik w tym modelu w 2005 r czy nie?!BMW zrezygnowało z oznaczenia td dlatego by zapomnieć o nieudanej jednostce 525 td,mało trwałej o której do dzisiaj krążą opinie by omijać ją szerokim łukiem,uważam ze oznaczenie jednostki turbodiesla znaczkiem d jest zwykłym va paus ze strony BMW. Każda firma używa sobie oznaczeń jakich chce,ja używam swoich ,nie chce mi się pisać turbodiesel cały czas ,dla mnie skrótem od Tdiesla jest td,ja tak oznaczam sobie samochody turbodiesla,jeśli Subaru czy VOLVO używa takich samych oznaczeń to znaczy ,że nie stać je na oryginalność a to znaczy,ze i silniki mają zapożyczone.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lip 2009, 17:31

:lol: Chcesz mi wmówic, że Subaru i Volvo i Bmw mają wspolne silniki? W takim razie g...o wiesz o motoryzacji. Po pierwsze są to całkiem inne typy silników ( taki znawca jak ty powinien wiedziec jakie silniki ma swojej ofercie Subaru ).

Ostatnie TD jakie wyszły to był rok 2002 a nie żadne 2005 ale to nie istotne. Nie wiem czy się orientujesz ( chociaz powinienes bo jestes mega znawcą przeciez ), ze e90 to dosc młoda generacja BMW i w E90 nigdy nie bylo oznaczenia TD, nawet w e46 było już stosowane oznacznie 320D.

BMW z 2000r też miało juz oznaczenie 730D.


PS: jesli moge Cie prosic to pisz troche bardziej składnie bo cięzko rozszyfrowac Twoj bełkot poziomu dzieci z gimnazjum.
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Lip 2009, 18:56

Majk jesli nie rozumiesz moich postów to ja nic na to nie poradze,dobrze ze pojmują je w mig ci którzy pytaja ale oni wiedzą o co chodzi, ,ja pisze podobnie jak lekarze wypisujący recepty,nie każdy wie np co to jest musculus pronator teres,nie obrazaj mnie bo nawet anatomię czlowieka z nazwami łacinskimi mam w jednym palcu,mogę ci wyłozyć wykład na temat filozofii Nietschego czy teorię snów Freuda ,samochody to nie jedyny mój konik ,jeśli do ciebie nie dociera ,że dla mnie td to turbodiesel to ja nic na to nie poradze,przecież ci tłumaczę ,że silnik 525 d czyli po mojemu 525 td(od skrótu turbodiesel )został zastąpiony przez jednostkę 2.0 d(td) w 2005 roku.Nie uważasz że oznaczenie d czyli takie jakie mam na Przejściówce z 72 r jest nie na miejscu?!Nie imputuj mi tego czego nie napisałem z tymi silnikami to ty tak napisałeś.Subaru dopiero od zeszłego roku stosuje silnik typu Boxer D(czytaj td)cóż Japonczykom brakło pomysłu by nazwać ten silnik godnie muszę im poddać jakiś pomysł ,samo D to zbyt ubogo,VOLVO wyskrobało jakiś swój silnik Diesla ale o jakim VOLVO ty piszesz?!VOLVO skonczyło się na modelu 850 ,teraz Ford macza palce w tych konstrukcjach .
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lip 2009, 23:26

PhantomASA1 napisał(a):przecież ci tłumaczę ,że silnik 525 d czyli po mojemu 525 td(od skrótu turbodiesel )został zastąpiony przez jednostkę 2.0 d(td) w 2005 roku.Nie uważasz że oznaczenie d czyli takie jakie mam na Przejściówce z 72 r jest nie na miejscu?!

Może i nie na miejscu, może i nie logiczne, ale tak sobie nazwali i tyle.
Moim zdaniem, jeżeli pamiętamy jakie dokładnie jest oznaczenie silnika to powinniśmy je podawać w oryginale, a nie stosować swoje własne oznaczenia (albo dodawać legendę). Bo inaczej wygląda to mało profesjonalnie, lub używać określenia "diesel".

Taka moja techniczna uwaga, proszę sobie jej nie brać do serca, ani się nie obrażać. :cool:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725