Brak papierów do inst gaz - gaz wbity w dowód i kartę pojazd

17 Sie 2014, 12:24

Witam.

Parę dni temu kupiłem samochód z instalacją. Na dniach kończy się OC i przegląd, dlatego w tym tygodniu będę auto rejestrował i ubezpieczał. Chodzi o to, że sprzedawca nie dał mi papierów na gaz, a ja zapomniałem się upomnieć. Liczę na to, że je ma, bo gaz jest wbity w dowód i w kartę pojazdu z pieczątką i datą, więc zadzwonię do niego, by mi je przesłał pocztą.

Moje pytanie brzmi - czy będę potrzebował jakichś dokumentów związanych z gazem podczas rejestracji? Przy przeglądzie raczej chcą papier z homologacją na butlę (chyba że się mylę) i raczej do tego czasu mi zdąży przysłać, bo jest do 26 ego. Ale ponieważ OC kończy mi się w piątek to będę rejestrował auto na początku tego tygodnia i nie wiem czy nie będą robili problemów.

Dzięki.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

17 Sie 2014, 12:28

Diagnosta na 100% będzie chciał obejrzeć papier od butli. Nie pamiętam czy w WK też, raczej nie.. Możesz jutro rano zadzwonić do swojego WK i zapytać.. A może jeszcze ktoś odpowie..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

17 Sie 2014, 19:53

Obyś miał rację, że w UK nie będą chcieli.

jeszcze mam jedno pytanie, bo we wtorek 26 kończy mi się przegląd. Jeżeli tydzień wcześniej we wtorek czy w środę zarejestruję auto i dostanę dowód tymczasowy to będzie on ważny jedynie do 26-ego zamiast 30 dni? I jak zrobię ten przegląd do 26 na miękkim dowodzie, to będę mógł samochodem normalnie jeździć aż do wydania normalnego dokumentu?
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

18 Sie 2014, 11:23

Silu napisał(a):w UK nie będą chcieli.

Jesteśmy w Polsce, przynajmniej ja, rozmawiamy na polskim forum o polskich przepisach.. Jesli jest jakieś odstępstwo, to wypadałoby je zaznaczyć w pierwszym poście a nie zmieniać warunki w połowie rozmowy.. Gdybym miał gorszy humor to bym ci to wyrzucił do kosza..ale podejrzewam, że to literówka..
Silu napisał(a):będzie on ważny jedynie do 26-ego (...)?

Tak..
Silu napisał(a):jak zrobię ten przegląd do 26 na miękkim dowodzie

To takie zaświadczenie jest ważne 30 dni, w zasadzie dłużej niż oczekiwanie na twardy DR..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

18 Sie 2014, 12:40

silvo44 napisał(a):Jesteśmy w Polsce, przynajmniej ja, rozmawiamy na polskim forum o polskich przepisach.. Jesli jest jakieś odstępstwo, to wypadałoby je zaznaczyć w pierwszym poście a nie zmieniać warunki w połowie rozmowy.. Gdybym miał gorszy humor to bym ci to wyrzucił do kosza..ale podejrzewam, że to literówka..
Dobrze podejrzewasz. Chodziło mi o WK, czego nie trudno się domyślić z wymiany zdań.

No dobra, dzięki. Pora polatać z papierami.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

18 Sie 2014, 12:44

OK, to potem napisz jak poszło.. :yes:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Napływ samochodów ukraińskich i odpływ polskich
    Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do 23 marca br. do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna. Warto wiedzieć, że przepisy obowiązujące u naszego wschodniego sąsiada są inne ...
    Toyota RAV4 2.5 Hybrid i-AWD - test spalania
    Zaprezentowana w 1994 roku, pierwsza generacja RAV4 dała początek segmentowi SUV-ów. Obecnie w sprzedaży jest najnowsza, piąta generacja, oferująca rekordową przestrzeń dla pasażerów oraz aż 580 l dla ich bagażu. ...

19 Sie 2014, 13:29

Podatek zapłacony, auto zarejestrowane i ubezpieczone. Gaz przepisany do miękkiego dowodu bez żadnych pytań :)
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

20 Sie 2014, 05:18

Silu napisał(a):Obyś miał rację

Silu napisał(a):Gaz przepisany (...) bez żadnych pytań

Hmmm.. :wink: :wink: Co nieco jednak wiemy.. :yes: :ok:
W porzo, że załatwione.. Teraz tylko śmigać..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011