Brava 1.6 16V - wycena remontu.

01 Sty 2012, 20:51

Witam, posiadam Bravę z 97`, przebieg ponad 250 tys. Moje pytanie dotyczy tego, czy potrzebuje ona remontu? Jakieś uszczelki, nie wiem.. Jeżdżę nim rok, benzyna + lpg, na gazie jechałem 190. Ogólnie nie ma problemów, lecz mam dylemat czy go sprzedawać i szukać coś innego czy podremontować i zrobić po swojemu. :)

Chciałbym się dowiedzieć, co warto przeglądnąć w aucie o takim przebiegu, mam na myśli silnik i w jakich kosztach takie remonty oscylują.

A i mam instalację BRC, ile kosztuje zmiana na sekwencję? Podobno jest bardziej ekonomiczna, to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi..
dawidkali
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Stary Sącz

16 Sty 2012, 02:08

To że auto ma przebieg 250tyś i jechałeś nim 190km/h to jeszcze o niczym nie świadczy. Auto może mieć 400 000 przejechane i może być igiełka, może mieć 100 000 i być wrakiem. Kluczowe jest to na ile ktoś dbał o to auto podczas kręcenia tych tysięcy.
Ostatnio edytowany przez silvo44, 17 Sty 2012, 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Usunąłem zbędne treści ..
friqq
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kolbuszowa

16 Sty 2012, 10:09

Luzik panowie !!! Luzik ... Co jest ?? To forum o motoryzacji, a nie do pyskówek !!

Dawid - jesli sam nie potrafisz ocenić sprawność poszczególnych elementów auta to poproś fachowca .. Auto przeszło przegląd techniczny skoro masz go rok ?? To już świadczy na jego korzyść ..
Po naszych drogach jeździ sporo starszych aut od Twojego ..
Remont zrobisz, jesli padnie UPG, lub straci się kompresja, czy zacznie brać olej w nadmiarze ..
Do oceny nie musi byc mechanik- popros kogoś, co sam troche grzebie przy autach o próbną jazdę - na pewno jakieś wnioski będą ..
I potem tu napisz ..
friqq - Proszę o spokój ! !
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Sty 2012, 10:13

No przegląd był w marcu, teraz szykuje się drugi. Co do oceny, to właśnie komuś chcę dać, ale jeśli patrzeć na rzeczy, które Ty wymieniłeś to jest ok. Kompresja jest, nie chlapie olejem ani nie bierze za dużo.

Jeszcze mógłbyś coś powiedzieć o zmiany BRC na sekwencję? Czy ma to sens i się opłaca?

Dzięki za pomoc
dawidkali
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Stary Sącz

16 Sty 2012, 10:41

Zmiana na sekwencje to praktycznie montaż całej instalki od nowa .. Tylko zbiornik by został .. A może on też juz kończy żywot - 10 lat ma używalność.. W/g mnie nie opłaca się - ile pali gazu ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Sty 2012, 12:02

Pali od 8 do 12 litrów, zależy jaka jazda i gdzie... Oczywiście LPG.
dawidkali
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Stary Sącz