Budujemy wyprawówkę/wycieczkowóz!

16 Wrz 2009, 16:47

Zatem w tym temacie, podobnie jak w Karsonowym, wypisujemy plany modyfikacji, marzenia, i wszelkiego rodzaju inne rozkminy dotyczące naszych samochodów wyprawowych/wycieczkowozów. :mrgreen:

1.Niech każdy krótko napisze co ma za auto, patmetry itp.
2.Na czym obecnie stanęły wszystkie modyfikacje.
3.I co jest w planach :mrgreen:
4.Można też jakąś fotę wlepić co by milej było :mrgreen:

zacznę od mojej królewny :lol:

1.Toyota 4-Runner, 186 KM, 3.4 benzyna, SR5, 1998r, sprowadzaona ze Stanów.

2.Obecnie modyfikacje stanęły na założeniu opon typu At 30" ( dokładniej są to wranglery )
na których auto fajnie robi :mrgreen:

Jutro jadę zakonserwować podwozię, potem na lakiernię, do końca roku planuję zakupić felgi stlowe + zimówki, radio mp3, CB radio, oświetlenie dodatkowe.


3.Co do planów i marzeń to zweryfikuje to wszystko jakaś prawdziwa wyprawa, ale na pewno po zimie mam zamiar zrobić jakąś zabudowę do spańska oraz dobry bagażnik dachowy.
Na tapecie są także osłony podwozia, lecz jest to ogległa pszyszłość bo fabryczne są dość mocne i super spełniają swoją rolę.

Liftu( bez niego mieszą mi się 32" ale z ET -40), zderzaków typu- up, wyciągarek nie przwiduję, do momentu aż teren to zweryfikuje.

Co do marzeń to marzy mi się kit Toyoty podnoszący moc do 250KM z tego silnika. Gdzieś tam mysle o prysznicu i kompresorze :mrgreen:

i to by było na tyle, aaa i najważniejsze, planuję jeszcze obszyć kiermane bo jest zniszczona i może nowa tapicera :mrgreen: ( tylko nie bić )


Narazie mam tylko fotosy zrobione przez poprzedniego właściciela, jak wyżebram aparat od dziewczyny i zrobię te wstępne modyfikacje o których pisałem to wstawię kolejne .

Budujemy wyprawówkę/wycieczkowóz!

Budujemy wyprawówkę/wycieczkowóz!

Budujemy wyprawówkę/wycieczkowóz!

Budujemy wyprawówkę/wycieczkowóz!

I generalnie na benzynie wyprawówek nie budujemy :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Wezyrro 17 Wrz 2009, 11:25, edytowano w sumie 5 razy
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

16 Wrz 2009, 17:04

a to sie wpisze ;)
mój wycieczkowóz :mrgreen:
Nissan Patrol Y60 SWB TD42, 120KM w miarę oszczędny i dość wytrzymały silnik :wink:
modyfikacje. zawiszenie +30mm, buda +25mm, koła 33`BFG MT MK1 wyciągarka mechaniczna :wink: tylny most z blokadą LSD
obecnie tapicerkę nawet mam :D no tak za przednie siedzenia sięga :mrgreen: na pace dywanik z kuchni :mrgreen: siedzenia z forda scorpio (wygoda i super trzymanie, w razie zamoknięcia bardzo szybko wysychają)
najważniejsza rzecz w wyprawowym samochodzie to SPANIE, z racji że mam SWB spanie jest rozkładane, skonstruowane ze sklejki a na to dmuchany materac za 30 zeta z hipiermatkieta :mrgreen: , wygodnie może się wyspać 2-3 osoby :wink: jako że mam Hi Roof to miejsca nad głową nie brakuje :mrgreen:
dodatkowe gniazdka zapalniczki z tyłu (podłącza się różne rzeczy, od lodówki po kompresor)
z wypasu to radio z MP3 na karte SD (nie przerywa w terenie) CB, Navi (rzecz obecnie bardzo przydatna)
do zrobienia w przyszłości: zderzaki, progi, snorkel, webasto, 2 aku, najchętniej stały kompresor z instalacją, klimatyzacja :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 17:08

nieźle, nieźle :mrgreen:

też musze pomyśleć o jakiś wtykach co by inne pierdoły moć podłanczać :mrgreen:

Ps. jak możesz to zapodaj foty swojej zabudowy, z chęcią zobaczę jak to u Ciebie wygląda :mrgreen: ( może być w osobnym temacie )
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

16 Wrz 2009, 17:11

za 2 tygodnie jade na mazurry to będe wrzucał wyrko do syfa zrobie fote to wkleje ;)
aaa i składanej dechy bym zabudową nie nazwał :mrgreen: :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 17:13

i super :mrgreen: ja byłem na mazurach jakis miesiąc temu i żałuję, że nie miałem tam toyoty :mrgreen: plaskaczem byłem, a tam naprawdę jest gdzie pośmigać itp

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2009 18:15 ]
co kolwiek jest to za decha, chcę ją zobaczyć, :mrgreen: zebrać kompletne pojęcie, żeby jakiejś kichy nie odstawić :mrgreen:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

16 Wrz 2009, 17:54

to ja napiszę o aucie marzeń na wyprawy :mrgreen:
zestawienie longa Y61 z motorem i skrzynią 4.2TD, lift 2", opony 32-33" AT/MT, webasto, kompresor, spanie w środku, bagażnik dachowy na szpeje. i wystarczy do wyjazdu do Mongolii :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

16 Wrz 2009, 17:59

zanim nabyłem toyotę miał być taki oto zestaw :wink: lecz jest zdecydowanie bardziej kosztowny...
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

16 Wrz 2009, 20:04

Karson napisał(a):to ja napiszę o aucie marzeń na wyprawy :mrgreen:
zestawienie longa Y61 z motorem i skrzynią 4.2TD, lift 2", opony 32-33" AT/MT, webasto, kompresor, spanie w środku, bagażnik dachowy na szpeje. i wystarczy do wyjazdu do Mongolii :wink:

do Y61 nie potrzeba +2 żeby zmieścić 33 ;) w zasadzie w ogóle nie trzeba dźwigać :wink:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 20:28

pocieszny napisał(a):
Karson napisał(a):to ja napiszę o aucie marzeń na wyprawy :mrgreen:
zestawienie longa Y61 z motorem i skrzynią 4.2TD, lift 2", opony 32-33" AT/MT, webasto, kompresor, spanie w środku, bagażnik dachowy na szpeje. i wystarczy do wyjazdu do Mongolii :wink:

do Y61 nie potrzeba +2 żeby zmieścić 33 ;) w zasadzie w ogóle nie trzeba dźwigać :wink:

wiem ale ja chcę mieć 2" :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

16 Wrz 2009, 20:35

Karson napisał(a):wiem ale ja chcę mieć 2" :mrgreen:
mam do sprzedania +3 wyprawowe ;) i mimośrody do tego :D może chcesz?? do tojki też pasują :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 20:42

moja toyka już jest na 2" i z mimośrodami :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

17 Wrz 2009, 10:25

No cóż...
KIA Sportage, pieszczotliwie zwana kijanką. Rocznik 1996, silnik 2,0 DOHC benzyna. Zielona. Prawie seria :mrgreen: No prawie.
Z modyfikacji:
- bodylift 5cm;
- tylne sprężyny - opel astra kombi + amotryzatory gazowe sachs;
- sprężyny przednie - standart + amortyzatory gazowe KYB;
- zderzaki stalowe przód i tył. W zderzakach wspawane są tuleje przewidziane do awaryjnego podnoszenia hiliftem. W tylny zderzak dodatkowo wkomponowane są światła przeciwmgielne. Również końcówka rury wydechowej wychodzi w obrysie zderzaka;
- snorkel z nierdzewki zakończony gustownym kominkiem;
- przerobiony układ dolotowy wykorzystujący filtr powietrza z samochodu lublin;
- instalacja gazowa z gaźnikiem BLOSS;
- przerobiony układ zasilania - zamiast wewnętrznej pompy jest zastosowana pompa zewnętrzna z opla omegi z dodatkowym filtrem zewnętrznym;
- podcięte przednie błotniki z dospawanymi rantami do przykręcenia gumowych poszerzeń + kilka blacharskich przeróbek (głównie przy użyciu młotka) mających na celu zrobienie miejsca na opony 31''
- nadkola prywaciarskiej roboty zamontowane we wnękach kół przednich;
- felgi DOTZ Dakar szerokości 7''. Na razie siedzą na nich kapcie BFG AT 235/75/15 ale docelowo będzie 31/10,5/15 KUMHO KL71;
- sprzęgiełka manualne AVM - tutaj niestety też musiałem wsadzić swoje łapy, aby conieco fabrykę poprawić (i KIA i AVM);

z ciekawostek:
- mosty pochodzą z nowszego modelu - dawcą była kijanka z rocznika 2003.
- skrzynia biegów pochodzi z modelu SOHC - ma niższe przełożenia biegów I, II i R.

Z planów na najbliższą przyszłość:
- odpalić auto :mrgreen: - jest problem z wtryskiwaczami i z panem, który te wtryskiwacze czyści... :evil:
- założyć opony 31'' - te, o których wspomniałem powyżej;
- wykonać poszerzenia tylnych błotników i zamontować nadkola - będzie to dość trudne dla mnie jako początkującego blacharza :mrgreen:
- dodatkowe reflektory z przodu auta;
- solidna blacha pod silnik - do dzisiaj nie mogę się zdecydowac czy ma być stal czy alu...
- wywalić butlę gazową pod auto - odzyskam w ten sposób sporo miejsca na ewentualne zagospodarowanie.

coś by się jeszcze znalazło
:mrgreen:
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

17 Wrz 2009, 11:27

jak solidna blacha to z tytanu :mrgreen:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

19 Wrz 2009, 21:01

Koszt takiej blachy spowodowałby znaczny wzrost wartości mojego auta :mrgreen:

Stalowa będzie - 3,5 - 4mm grubości wystarczy, a masakrycznie ciężka nie będzie.
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

19 Wrz 2009, 23:11

też mi się tak wydaje, że stalowa będzie ok :mrgreen:

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 00:14 ]
i jak możesz to napisz mi coś na temat tych DOTZów, które masz, bo przymierzam się do zakupu takowych :mrgreen:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław