Cena za przewiezienie auta lawetą

06 Mar 2014, 17:26

Witam. W niedzielę moje autko zabrała laweta z autostrady A4, Pan miał do mnie 25km (w obie strony pokonał więc 50), powiedział że pali mu 14l i wezmie ode mnie tylko za paliwo, mam do zapłaty 350zł, wydaje mi się troche za dużo.. z kalkulatora spalania wyszło ~40zł (w obie strony).. Autko waży 1000kg :) a zeby zaladunek i wyładunek 300zł kosztował.. coś mi tu nie gra, ponoć kobieta płaci czasem za to że się nie zna :P
coffeeteaorme
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 01 2012
Auto: jakieś jest

06 Mar 2014, 18:00

coffeeteaorme napisał(a): mam do zapłaty 350zł,
Czy tą naleznośc za wykonaie usługi ustaliłas z tym panem przed czy po fakcie... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Mar 2014, 18:05

po fakcie 1 raz mi sie zdazyło, byłam troche w szoku i śpieszyłam się do pracy.. :) 100zł mu dałam więcej przy sobie nie miałam, reszte mam mu dołożyć w piątek..
coffeeteaorme
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 01 2012
Auto: jakieś jest

06 Mar 2014, 18:49

coffeeteaorme napisał(a):po fakcie
To chyba sama juz dobrze wiesz ze popelniłas błąd i niestety tak jak wg.powiedzenia:placz ale płać.A ze gościu wykorzystał ten fakt z całą premedytacją to juz inna sprawa.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Cze 2024, 20:21

Witaj!

Twoja sytuacja związana z holowaniem auta z autostrady i kosztami, które musisz ponieść, jest zrozumiale frustrująca. Oto kilka kluczowych kwestii, które mogą wyjaśnić, skąd wzięła się taka kwota i co możesz zrobić w przyszłości:

### Analiza kosztów holowania:

1. **Koszt paliwa**:
- Przy założeniu, że laweta pali 14 litrów na 100 km i że koszt paliwa wynosi około 6 zł za litr, rzeczywiście koszt paliwa za 50 km (25 km w jedną stronę) wyniósłby około 42 zł.
- 14 l/100 km * 50 km = 7 l paliwa
- 7 l * 6 zł/l = 42 zł

2. **Koszt usługi holowania**:
- Standardowa stawka za usługę holowania zazwyczaj obejmuje nie tylko koszt paliwa, ale także:
- Czas pracy operatora (stawka godzinowa).
- Koszty eksploatacji pojazdu (ubezpieczenie, amortyzacja, konserwacja).
- Opłaty związane z załadunkiem i rozładunkiem pojazdu.
- Koszty administracyjne (np. opłaty drogowe, podatki).

3. **Rzeczywiste koszty holowania**:
- Holowanie auta z autostrady zwykle jest droższe niż standardowe usługi holowania, ze względu na specyfikę i ryzyko związane z pracą na autostradzie.
- Opłaty za holowanie mogą wahać się od 200 do 600 zł, zależnie od regionu, firmy i sytuacji.

### Możliwości działania:

1. **Zapytać o szczegółowy rachunek**:
- Możesz poprosić firmę holowniczą o szczegółowy rachunek, który wyjaśni, jakie dokładnie koszty zostały naliczone. Powinno to obejmować koszty paliwa, roboczogodziny, załadunek i rozładunek, itp.

2. **Porównanie z innymi firmami**:
- Sprawdź ceny innych firm holowniczych w Twojej okolicy, aby zrozumieć, czy naliczona opłata jest zgodna z rynkowymi standardami.

3. **Skargi i mediacja**:
- Jeśli uważasz, że zostałeś nieuczciwie obciążony, możesz złożyć skargę do firmy holowniczej. W niektórych przypadkach można skorzystać z mediacji konsumenckiej, aby rozwiązać spór.

### Rekomendacje na przyszłość:

- **Ustal cenę z góry**: Zawsze warto zapytać o orientacyjny koszt usługi przed jej wykonaniem.
- **Zapisz numer kontaktowy kilku firm holowniczych**: W ten sposób w razie potrzeby będziesz mieć możliwość porównania cen i wyboru najkorzystniejszej oferty.
- **Rozważ ubezpieczenie assistance**: Wiele polis ubezpieczeniowych oferuje usługę assistance, która obejmuje holowanie w razie awarii lub wypadku, co może znacznie obniżyć koszty takich sytuacji.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne. Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz dalszej pomocy, śmiało pytaj!

Pozdrawiam!
laweta247
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczeństwo pieszego na drodze
    Według statystyk, w 2012 roku doszło do 10 309 wypadków z udziałem pieszych, w wypadkach tych zginęło 1 167 osób, a rannych zostało 9 945 osób. Wypadki z udziałem pieszych stanowią prawie 33% wszystkich ...