Chcę kupić TIGRE z jakim silnikiem ?

14 Mar 2009, 22:27

Mam do wydania na samochód ok 6 tys zł. Jako że jestem młodym człowiekiem chciałbym coś co będzie w miarę młodzieżowo wyglądało. Znajomi polecali VW POLO albo Opla Corse ale posiedziałem w necie i znalazłem Tigrę. Wyczytałem, że technicznie to Corsa która przecież jest tak bardzo polecana, a wygląda o niebo lepiej, prawda ? Teraz pytanie z jakim silnikiem kupić ten samochód ? Chodzi mi o spalanie i niezawodność. Pomożecie ?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 22:42

Dużego wyboru to nie ma. Dwa silniki 1.4 16V 90 KM i 1.6 16V 106 KM. Zużycie paliwa mnie więcej takie same. Około 9 litrów po mieście, 5-6 na trasie. Oba benzyna. Ciszy się nie spodziewaj, hałasują mocno. No, ale przecież to samochód sportowy... ;)
Ani sensu, ani kadensu.
jeżyk
Nowicjusz
 
Posty: 14

14 Mar 2009, 22:51

Koło sportowego to ona może najwyżej stał kiedyś. Ale nie o to mi chodzi, po prostu chcę kupić coś młodzieżowego no i coś co pozwoli mi się odczepić od podwózek moich rodziców. Mają swój samochód ale mamusi zawsze lepiej z synem jechać, a z tego co wiem to Tigra może przewieźć wygodnie kierowce plus pasażera, bo z tyłu to można posadzić za karę :twisted:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 22:52

silniki w oplach maja ogolnie dobra opinie.sa wytrzymałe.ale tigra do 6k, hmm uważaj na blache zebys nie wpedzil sie w dodatkowe koszta zwiazane z wymiana nadkoli.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

14 Mar 2009, 22:54

Nie no wiadomo jak będzie warto to dołożę za lepszy egzemplarz powiedzmy tysiąc złotych. A może znacie inne samochody typu 1+1 i 2 miejsca za karę z tyłu do 6-7 tys ? Jak będzie 2 osobowy to też nie będzie źle :lol:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 23:06

Może Celica V? Jak nie grzebana to autko lux. Tylko... duże spalanie (13-14l), można zamontować gaz. Miejsca z tyłu praktycznie zero...
Ostatnio edytowany przez jeżyk, 14 Mar 2009, 23:09, edytowano w sumie 1 raz
Ani sensu, ani kadensu.
jeżyk
Nowicjusz
 
Posty: 14
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, przygotuj się na zmianę czasu!
    Ostatnia niedziela marca to moment, gdy następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Oznacza to utratę godziny snu i choć może się wydawać, że to niewiele, to jednak niewyspanie kierowcy może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo ...

14 Mar 2009, 23:07

do 6k kupisz bardzo fajna civic V.super samochód na poczatek.1.5 90KM naprawwde dynamiczny.i co najwazniejsze mało awaryjny silnik.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

14 Mar 2009, 23:13

Mówisz na początek :P a to będzie mój 3 samochód w mojej karierze motoryzacyjnej, która ma cały rok :oops: A chce samochód 2 lub 4 osobowy bo mam dość wożenia mojej matki plus ewentualnie brat z siostrą na jakieś rodzinne posiedzenia itp. Mamy w domu duży rodzinny samochód, więc niech nim jeżdżą.

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie :wink:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 23:20

tluamczyc sie nam nie musisz :P
Civic hatchback to 3 drzwiowe i małe autko wiec racej nie bedzie im sie chciało meczyc z wchodzeniem do tyłu.czym jezdziles wczesniej te 3 samochody?a pomysl jeszcze nad Astra I.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

14 Mar 2009, 23:21

To może Calibra? Coupe ze sporym miejscem z tyłu.
Ani sensu, ani kadensu.
jeżyk
Nowicjusz
 
Posty: 14

14 Mar 2009, 23:23

ale jemu wlasnie nie zalezy na duzej ilosci miejsca na tylnej kanapie.czytaj uwaznie.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

14 Mar 2009, 23:28

matttias1234 napisał(a):tluamczyc sie nam nie musisz :P
Civic hatchback to 3 drzwiowe i małe autko wiec racej nie bedzie im sie chciało meczyc z wchodzeniem do tyłu.czym jezdziles wczesniej te 3 samochody?a pomysl jeszcze nad Astra I.


Oj uwierz będzie się chciało wchodzi do tyłu jeśli będzie tam jako taka kanapa. A jeśli chodzi o samochody to miałem dwa, a ten będzie 3 :P jeździłem Clio które umarło mechanicznie, teraz Tico które rozbiłem właśnie wioząc matkę na zakupy w piątek 13 :oops: Dlatego też chcę samochód dla 2 osób. Jak widzicie do tej pory przemawiały do mnie względy ekonomiczne. Teraz bardziej chodzi o wygląd. Może jak będę miał 60 lat to powrócę do TICO :roll:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 23:30

kolego chciałem Ci tylko poinformowac zanim wybierzesz jakikolwiek silnik ze TIGRA jest bardzo bardzo nie udanym samochodem jak prawie kazdy starszy opel i zobaczysz jak nim troche bedziesz jezdził ze cały tył bedzie trzeba uciac i wstawic nowy. Ja nic nie namawiam do wyboru innego tylko mówie jak jest wybór nalezy do Ciebie.
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

14 Mar 2009, 23:33

A o co chodzi z tym tyłem ? Może rozwiniesz myśl ? Aha i to nie jest tak, że w 100% jestem napalony na Tigrę tylko chcę coś takiego, jak to się mówi coś w ten deseń :p
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2009, 23:35

ze tył do wymiany chodzi mi o to ze nadkola po nie długiej jezdzie złapie tak rdza ze sie rozsypia a w bagazniku bedzie to samo pod dywanikiem
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY