Chrysler grand voyager problem ze ściąganiem

11 Lut 2009, 21:46

witam.posiadam chryslera grandvoyagera 3.3 z99roku.po kupnie auto miało rozregulowaną zbieżność i słabe opony. kupiłem nowe opony wyregulowałem zbieżność i wtedy zauważyłem że auto ŚCIĄGA lekko w prawo.pojechałem do innego warsztatu i wymieniłem(końcówki drążka,sworznie wahaczy,sinenblocki,łączniki stabilizatora i oczywiście zbieżność).to też nic nie pomogło.przekładałem koła w kazdy możliwy sposób i dalej to samo.zakładałem inne opony byłem na sprawdzeniu zbieżności jeszcze w 2 zakładach i jest bez zmian.nikt nie wie co to może być.ze zbieżności wychodzi że lewe koło czyli to od kierowcy jest przesunięte do tyłu około 1 milimetra czyli powinno ściągac w lewo a ciągnie w prawo.nawet jak zmniejszyłem ciśnienie nic nie dało.auto wygląda że nie było bite.jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją bardzo proszę o pomoc.chciałem jeszcze dodać że kilka razy jak skręcałem zablokowało mi na chwilę wspomaganie i wydaje mi sie ze dość ciężko pracuje ale znajomy powiedział że to nie ma wpływu na ściąganie.jeszcze raz proszę o pomoc i rade
bmxbmx
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Lut 2009, 21:52

Ciężka sprawa...
A hamulce odbijają do końca?
Z tego co wymieniłeś to albo hamulce albo musiało zaliczyć dzwona.
Nic innego do głowy mi nie przychodzi...
Ewentualnie może jeszcze felgi zmień choć to pewnie niewiele da.
stasiowski121
 

11 Lut 2009, 21:55

felgi też przekładałem.mechanik powiedział ze wszystkie koła są w osi i nic nie wskazuje że był bity
bmxbmx
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Lut 2009, 21:56

i hamulce tez sprawdzałem.sa ok
bmxbmx
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Lut 2009, 21:59

czasami wydaje mi sie że jak odpale auto rano to mniej ściąga.dopiero po chwili zaczyna.trudno to określić bo ściąganie nie jest wielki ale jest uciążliwe.
bmxbmx
Nowicjusz
 
Posty: 4

12 Lut 2009, 20:18

Kilka miesięcy temu na TVN Turbo był program że kolesiowi źle zamontowali most(wada fabryczna).Tu też może być taki przypadek że masz coś wybite i sie przestawiło,albo był maxi dzwon i w żadnym serwisie nie mogli tego zrobić.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk