Ciągłość ubezpiecznia OC

Ciągłość ubezpiecznia OC

07 Lut 2011, 19:31

Witam

Jakieś pół roku temu wyjechałem dość szybko za granicę zostawiając wszystko za sobą :) Włącznie z samochodem. Teraz jestem z powrotem. Wyjeżdżająć zapomniałem opłacić ostatniej raty ubezpieczenia. Ubezpieczenie skończyło się w grudniu. Dzwonię do MTU, mówią, że mam zapłacić i że nie przedłużyli ze mną umowy (bo nie zapłaciłem). Chcę teraz ubezpieczyć, a tutaj ponoć mogę dostać jakąś karę.

Jak to z tym jest? Czy grozi mi coś czy nie? A jeśli tak, to co i jak tego uniknąć? ;)
maciekwrocek
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Ciągłość ubezpiecznia OC

07 Lut 2011, 20:07

maciekwrocek napisał(a):Dzwonię do MTU, mówią, że mam zapłacić i że nie przedłużyli ze mną umowy (bo nie zapłaciłem).

To w czym widzisz problem... :?: :?: Zapłać im co masz zaplacić i zmień ubezpiczyciela lub zacznij od nowa w tej samej firmie...
maciekwrocek napisał(a):Chcę teraz ubezpieczyć, a tutaj ponoć mogę dostać jakąś karę.

Nie bardzo rozumiem to słow-tutaj.Mozesz mi to wyjaśnic... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

07 Lut 2011, 20:10

"tutaj", w znaczeniu "w tej mojej sytuacji".
maciekwrocek
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

07 Lut 2011, 20:17

Ja nie widzę problemu.Jezeli dotychczasowy ubezpieczyciel rozstał sie z Toba w "przyjazni"/musisz to od nich wyegzekwować na pismie-bardzo wazna sprawa/ i nie nalicza Ci zadnych kar to więc w czym problem:
1/ W dalszym ciągu Ty sam przedłuzasz z nimi umowę i koniec sprawy
2/ Zmieniasz ubezpieczyciela i po zawodach....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Lut 2011, 22:21

Zalecam w tej sytuacji zapłatę i zmianę ubezpieczyciela. Koniecznie.
samochodzik88
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

09 Lut 2011, 19:20

Osobiście ciekaw jestem na jakiej podstawie MTU nie przedłużyło OC? Niezapłacenie raty nie ma tu nic do rzeczy.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta
    Pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który w połączeniu z agregatem elektrycznym oferuje moc na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą stanowiącej ...
    BMW Concept Gran Coupé 2010 BMW Concept Gran Coupé 2010
    BMW Concept Gran Coupé to połączenie luksusu i elegancji z wyjątkową dynamiką. Pojazd studyjny łączy w sobie sportowy charakter sedana oraz komfort klasycznego Gran Turismo, tworząc mieszankę najlepszych cech estetycznych ...

• Re: Ciągłość ubezpiecznia OC

10 Lut 2011, 00:32

Dishman napisał(a):Osobiście ciekaw jestem na jakiej podstawie MTU nie przedłużyło OC? Niezapłacenie raty nie ma tu nic do rzeczy.

ostanimi tygodniami przegladam internet wlasnie w podobnym kontekscie i spotkalem sie wlasnie z opiniami ze mtu nie przedluza umowy na oc jezeli widzi ze poprzednie oc nie zostalo oplacone.
    nie wiem dokladnie jak to dziala, na jakiej zasadzie ale spotkalem sie z takimi sytuacjami.
    moze to juz norma, ale tez jestem ciekaw zrodla tych decyzji
    fsm
    Nowicjusz

Miejscowość: jestem?

10 Lut 2011, 15:31

Maciek, niestety nie zachowałeś ciągłości ochrony OC i w związku z tym ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych przewiduje nałożenie kary pieniężnej w wysokości do 500 euro przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za brak polisy. Wysokość kary zależy od czasu, w którym samochód nie miał OC. Z opisu wynika, że przekroczyłeś 14 dni, więc grozi ci maksymalna opłata, czyli 500 euro.
    Kara zostanie nałożona, jeśli w tym roku zostaniesz skontrolowany przez UFG (a Fundusz od pewnego czasu prowadzi wzmożone kontrole w tym zakresie). Jeśli otrzymasz wezwanie do zapłaty, zrób to niezwłocznie. UFG ma bowiem możliwość ściągania należności przez Urząd Skarbowy.

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.
    Ostatnio edytowany przez Ekspert_Link4, 12 Lut 2011, 21:22, edytowano w sumie 1 raz
    Ekspert_Link4
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

14 Lut 2011, 10:04

Nie ma żartów, niestety trzeba tego pilnować ale stóżmy na to z innej strony kiedy walnie w nas koleś bez OC... nie byli byśmy szczęśliwi. A co do zniżek i zwyżek to podobno karta pomoc w pzu jest pod tym względem ciekawą opcją ?
    griff
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa

24 Lut 2011, 11:36

Wiele osób się z problemem oc użera, ale po części to jest jak dla mnie wina samych kierowców , którzy tą kwestię brzydko mówiąc olewają, a czasem wystarczy parę poświęconych godzin i minimum wiedzy, żeby wszystko załatwic i kłopotów uniknąc.
    kingiko
    Początkujący

Miejscowość: warszawa

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda