Ciekawy problem we Fiacie Ducato

11 Lip 2021, 17:22

Cześć, jakaś dziwna przypadłość dopadła mojego dostawczaka. Czasem gdy chcę ruszyć cała buda zaczyna drżeć i auto ledwo rusza - zupełnie jakbym chciał ruszyć ze zbyt wysokiego biegu.Zauważyłem, że dzieje się to sporadycznie na pierwszym biegu, ale również i to znacznie częściej po zmianie z jedynki na dwójkę , kiedy chcę rozpędzić samochód,a ten zamiast przyśpieszać zachowuje się jakbym omyłkowo wrzucił trójkę lub czwórkę zamiast dwójki - pomaga jedynie zrzucenie biegu i ponowne jego wbicie i wtedy wszystko gra, auto pędzi... Może ktoś ma jakieś sugestie/pomysły czym to może być spowodowane?
Ferdynand88
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Fiat Ducato
Silnik: 2.2 jtd 101 km
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 2010
  • 12 Lip 2021, 10:58

    A co się dzieje wtedy z obrotami silnika kiedy występuje ten problem? Rosną i nie przyspiesza czy zostają na takim samym poziomie pomimo mocniejszego wciskania pedału gazu, a samochód nie chce jechać?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9788
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Żółta naklejka PLK PKP - krzyż św. Andrzeja
      Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję " żółta naklejka PLK " O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej ...