Cieknąca pompa wtryskowa

15 Sty 2019, 14:29

witam problem polega na tym że oddałem samochód Alfa Romeo 156 na wymianę rozrządu dziś zadzwonił mechanik twierdząc że cieknie mi pompa wtryskowa nie podobał mi się sposób w jaki to powiedział ponieważ powiedział że jeśli zrobię to dzisiaj to koszt regeneracji pompy 700 zł jeśli zrobię to później to koszt będzie 1000 zł. Powiedział że muszę to zrobić bo ropa cieknie na pasek i pasek może mi się urwać. czy to prawda?jak mogę sprawdzić skąd cieknie i jaki jest koszt naprawy Jeśli rzeczywiście pompa cieknie. Kolejne pytanie dotyczy braku mocy są momenty że samochód się zawiesza i nie chce dojść do 2000 obrotów mimo że wciskam gaz nawet do dechy wymieniłem miesiąc temu przepływomierz na używany z allegro ponieważ miałem ten sam problem i był spokój jednak teraz problem powrócił i znowu komputer pokazuje przepływomierz. Może problem jest gdzieś z wtyczką jak mogę sprawdzić czy problem leży w przepływomierzu czy może w okablowaniu? zazwyczaj odcinki mocy są w deszczowe dni i trwają przez pierwsze 2 3 minuty po uruchomieniu silnika na przykład po całej nocy. pozdrawiam i dziękuję
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18

17 Sty 2019, 11:52

Zabrze1990 napisał(a):powiedział ponieważ powiedział że jeśli zrobię to dzisiaj to koszt regeneracji pompy 700 zł jeśli zrobię to później to koszt będzie 1000 zł
Być może to koszt z robocizną teraz ma samochód u siebie i wymienia rozrząd może jest tam lepszy dostęp przez to itd. Generalnie regeneracja nie należy do najtańszych ale warto dowiedzieć się jaki okres gwarancji otrzymasz na taką pompę po regeneracji i jeżeli faktycznie cieknie to trzeba by to zrobić bo przy niesprawnej pomie możesz mieć np. takie problemy jak: problemy z uruchomieniem silnika, ciężki jego rozruch, brak mocy, nierównomierna praca itp.
Zabrze1990 napisał(a):Kolejne pytanie dotyczy braku mocy są momenty że samochód się zawiesza i nie chce dojść do 2000 obrotów mimo że wciskam gaz nawet do dechy wymieniłem miesiąc temu przepływomierz na używany z allegro ponieważ miałem ten sam problem i był spokój jednak teraz problem powrócił i znowu komputer pokazuje przepływomierz.
Może być brudny lub może być problem z komunikacją np. słabe przewodzenie na wtyczce między pinami tym bardziej że w wilgotne dni pojawia się też taki problem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!